Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Peppuseksi

Haluaisin täyttää rakastamani miehen haaveita, mm. peppuseksistä.
Olemme kokeilleet sitä, mutta penis ei ainakaan ensimmäisellä kerralla painunut kovin syvälle.
Hän ei uskaltanut painaa, kun pelkäsi tuottavansa kipua ja minä jännitin.
Luultavasti harjoitus tekee mestarin tässäkin???
Kuinka syvälle penis hyvässä peppuseksissä liukuu? Peniksen kokokin taitaa vaikuttaa asiaan?
Olisin kiitollinen asiallisista neuvoista.
117626
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Me harrastetaan peppuseksiä suunnilleen joka 3. rakastelu. Liukastetta laitetaan aina reilusti eikä mies välttämättä työnny kovin syvälle. Enitenhän tuntoa joka tapauksessa on terskassa. Itse ainakin sanon miehelle että voiko mennä syvemmälle tai pitääkö liikkua hitaammin jne. Ja hän osaa olla hellä ja varovainen. Yleensä olen hänen päällään että voin itse säädellä työntöjen voimakkuuden ja syvyyden.

Mun mielestä kannattaa tehdä niin että on "perinteisessä" yhdynnässä melkein loppumetreille ja kun alkaa orgasmi lähestyä niin silloin siirtyy pyllyyn. Silloin peppu on tosi rento ja anaaliseksi tuntuu upealta. Siten ei ehdi tulla paikat kipeäksi mutta kyllä siinä silti on tarpeeksi aikaa nauttia.

Äänestä
  • mulla ainakiin tuntuu parhaalta ja menee parhaiten kun kiihottaa klitorista ensin ja p seksin aikana myös

    Äänestä

  • yuyu kirjoitti:

    mulla ainakiin tuntuu parhaalta ja menee parhaiten kun kiihottaa klitorista ensin ja p seksin aikana myös

    eikös se kuulu aina asiaan? Ei mulla tunnu seksi juuri miltään jos klitoris jää ilman kosketusta

    Äänestä

Meillä penis liukuu aivan pohjaan asti, koska tuntuu hyvälle päästä toista aivan lähelle. Ainakin keksiarvon mittainen penis ( 1cm) menee aivan helposti.

Osaisiko joku kertoa hyviä asentoja peppuseksiin perinteisen takaapäin ja ratkastusasennon lisäksi?

Meillä eräs suosikki on sellainen asento, jossa nainen makaa mahallaan (ehkä tyyny lantion alla nostamassa peppua) sängyssä ja mies tulee peppuun takaa. Samalla mies voi hieroa naisen hartioita, käsiä ynnä muuta. Se rentouttaa mukavasti. Toinen hyvä puoli on siinä, että mies voi helposti muuttaa peniksen tulosuuntaa liukumalla eteenpäin tai taaksepäin naisen päällä.

Äänestä
  • Tavallisen takaapäin ja ratsastuksen lisäksi meillä on todettu hyväksi asento jossa nainen on selällään ja mies on kyljellään sivuttain niin että yhdessä muodostetaan ns. plus-merkki, eli siis kehot on 90asteen kulmassa. (olipa pitkä lause:) Mutta tässä asennossa mies ja myös nainen pystyy hyvin hieromaan klitorista tai laittamaan sormet sisään..

    Suhteellisen varma orgasmi:D

    Äänestä

  • joskus kirjoitti:

    Tavallisen takaapäin ja ratsastuksen lisäksi meillä on todettu hyväksi asento jossa nainen on selällään ja mies on kyljellään sivuttain niin että yhdessä muodostetaan ns. plus-merkki, eli siis kehot on 90asteen kulmassa. (olipa pitkä lause:) Mutta tässä asennossa mies ja myös nainen pystyy hyvin hieromaan klitorista tai laittamaan sormet sisään..

    Suhteellisen varma orgasmi:D

    Minuakin kiinnostaa se, miten syvälle peniksen pitäisi peppuun liukua, että mies nauttisi.
    Kun miehelläni on kookas penis, se ei mahdu pyllyyni juurikaan terskaa syvemmälle ja aina minua kiusaa hieman ajatus, että olenko huono peppuseksissä. Luulen, että se on meille naisille aika yleinen pelko tuossa peppuseksissä, että emme pysty tarjoamaan kunnollista nautintoa miehellemme, ja sen vuoksi sitten tulee kieltäydyttyä koko leikistä.

    Äänestä

  • MariTuuli kirjoitti:

    Minuakin kiinnostaa se, miten syvälle peniksen pitäisi peppuun liukua, että mies nauttisi.
    Kun miehelläni on kookas penis, se ei mahdu pyllyyni juurikaan terskaa syvemmälle ja aina minua kiusaa hieman ajatus, että olenko huono peppuseksissä. Luulen, että se on meille naisille aika yleinen pelko tuossa peppuseksissä, että emme pysty tarjoamaan kunnollista nautintoa miehellemme, ja sen vuoksi sitten tulee kieltäydyttyä koko leikistä.

    Turha pelko, että miehesi pitää sinua jotenkin huonona. Kuten jo täällä todettiinkin, niin terskassa se tunto on, ja ei ole mitään tarvetta runnoa väkisin pohjaan saakka. Hommassahan sellainen kiva ja vähän porno fiilis ovat sitten lisänä, joten ei huolta.

    Äänestä

...asiallista keskustelua. Eiköhän ihan kokemuksen ja kokeilujen kautta löydy ne asennot, joissa homma toimii parhaiten. Piristävää muuten huomata, että naisellinen perspektiivi ei juuri poikkea tässä yhteydessä ainakaan omastani, so. samat asennot näyttäisi olevan agendalla.

Äänestä

On todellakin ilahduttavaa, että asioista keskustellaan fiksusti, eikä piukkapipot estoineen ole heti laittamassa hanttiin. Asiallisía juttuja, joista monet toimii meilläkin ja molemmat nauttii!! Kiitos!

Äänestä

Nain itseäni peppuun ihan ekaa kertaa sellasella 25/5,3 tekokalulla. Alussa tietty tuntu siltä, että eihän toi voi mitenkään mahtua. Mutta, eri asentoja kokeilemalla löyty sitten sopivat ja lopulta se liuku peppuun ihan sujuvasti. Ei tosin ihan pohjaan asti mennyt, mutta melkein 20cm kuitenkin. Eli kyllä sinne mahtuu vaikka kuinka iso kalu, kunhan ottaa rennosti ja aluksi rauhallisesti.

Äänestä

Kuules nyt nainen. Ihanaa kun haluat antaa miehelles peppapanoja. Mun mielestä se osoittaa,että rakastat.
Älä ole huolissasi. Jos eka kerta ei onnistu ihan nappiin, niin seuraava kerta onnistuu varmasti paremmin. Peppajutuissa, niinkuin tavallisessakin seksissä, se paranee, kun tekniikka paranee. Ja kun siihen on yhdistetty rakkauden tunne, varmasti onnistuu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nainen** kirjoitti:

Haluaisin täyttää rakastamani miehen haaveita, mm. peppuseksistä.
Olemme kokeilleet sitä, mutta penis ei ainakaan ensimmäisellä kerralla painunut kovin syvälle.
Hän ei uskaltanut painaa, kun pelkäsi tuottavansa kipua ja minä jännitin.
Luultavasti harjoitus tekee mestarin tässäkin???
Kuinka syvälle penis hyvässä peppuseksissä liukuu? Peniksen kokokin taitaa vaikuttaa asiaan?
Olisin kiitollinen asiallisista neuvoista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu