Paskahallitus jatkaa....

Kurimus jatkuu....
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kerrohan nyt ihan juurta jaksain, miten olet joutunut kärsimään?

Äänestä
  • Mitäpä tässä, ei valittamista kun elelee yhteiskunnan siivellä ja äänestää sdp:tä, työtä tekeväthän tämän lystin maksaa.

    Äänestä

Nyt kun vielä elvytyspakettu hyväksytään niin Suomen kohtalo on sinetöity ikuiseen eu:n velkavankeuteen. Italiaan ja Espanjaan 4 päiväinen työviikko , kaikille syntyneille lapsille maksetaan joka kuukausi 250 euroa 21 ikävuoteen asti, olisi nämä edut kelvanneet meille Suomalaisillekkin, no painetaan täällä 5-6 päiväistä työviikkoa ja maksetaa siitä puolet veroina muut hinnan korotukset päälle, osallistutaan näin etelä-eurooppalaisten hyvinvointiiin. Sitten maksetaan taas uuteen elvytyspakettiin kun entiset on tuhlattu.

Äänestä

Espanjassa tukirahoilla on suunniteltu rakennettavaksi akkutehtaita, eli kilpailijoita Suomen akkutehtaille Suomaisten kustantamina, hyvvee päivee vuan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kurimus jatkuu....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu