Poliisimme on kauhuissaan tulevasta Stadin Vapusta.

Pääministerimme Marin ilmoitti juuri että koronarajoituksia puretaan / lievennetään.
Luin tämän suurella ilolla. Sitten aloin etsiä tietoa että mitä lievennettäisiin?

Tuloksena oli ettei mitään lievennyksiä olisi yhtään mihinkään.... 6:n hengen rajoitukset säilyvät kuten aivan kaikki muutkin kiellot.

Ainoa muutos minkä havaitsin oli poliisin jyrkkä käsky (?) olla tulematta Helsingin keskustaan kävelemään la 1/5.
Onhan tuollainen käsky aivan ennen kuulumaton eikä perustu mihinkään lakiin. Läpimädät ja korruptoituneet virkamiehemme voivat huudella mitä voitelijansa haluavat mutta noiden mulkkujen sanat eivät ole lakia.

10/4 poliisit huutelivat megafoniin Stadin Kauppatorilla että Kaupungin ja poliisin määräyksellä tori on tyhjennettävä...! Siis toriaikana.., mitä helvettiä?
Lähetin kaupungin johdolle kyselyitä että kuka on Hgin kaupungilla se joka on kyseisen määräyksen antanut? Vastaajaa ei löytynyt eikä 18/4 poliisin huudoissa enää kaupunkia mainittukaan. Viestini olivat siis menneet perille.

18/4 oli suuren kansanjuhlan tuntua; tosin Esplanadilla kaunista päivää viettävät maski- ihmisetkin olivat täysin kauhuissaan poliisihevosien talloessa lapsia ja panssaroitujen mellakka- autojen tunkiessa röyhkeästi jalkakäytäville torvien soidessa. Mummuja pidätettiin näiden heilutellessa pieniä Suomen lippuja.

Meillä puhutaan kuinka Venäjällä kohdellaan kaltoin länsimaisia toimittajia. 18/ 4 poliisit jahtasivat vaihtoehtomedioiden toimittajia ja pidättivät melkein kaikki. Se sananvapaus.. nääs....

Odotan innolla tulevaa vappupäivää ja poliisin taktiikkaa monituhatpäisen juhlijajoukon saartamiseen ja Suomen lipun heiluttelijoiden kiinniottoihin.....

17

129

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Heitän tähän ilmoille uuden nimimerkkini.
      Joku oli varastanut Viktor.Atamaanin mutta eipä huolta.

      Tämä onkin kansainvälinen ja sen tuntevat tunnistavat logo- kuvastani.....

      • Anonyymi

        Onhan tuo Youtubesta tuttu, kun "Wow"ttelit vaalihuijaususkovaisesti.


    • Anonyymi

      Eläköön palstan kingi Viktor Ataman!

    • Anonyymi

      Olen aina joka vuosi ollut lapsineni Helsingin keskustassa. Siellä on porukkaa ja myyntikojuja sekä tenavat viihtyvät.

      Onko nyt niin että on toteltava poliisia joka sanoo ettei tänne saa tulla?
      Onpa kummallista. Mihin lakiin tuo perustuu? Koronalakiin? Ei sellaista saatana vieköön ole. Tulen perkele ilman maskia ja kakaranikin. Tallokaa sitten hevosillanne saatanat niin saamme marttyyrin. Ei tämä kansa muuten herää.

      • Anonyymi

        Älä ihmeessä vie lapsiasi Helsingin keskustaan Vappuna.
        Poliisit ovat siitä jo varoittaneet joten kuljette omalla vastuullanne eikä mikään vakuutu tule korvaamaan henkilövahinkojanne jos olette rikkoneet poliisien määräyksiä.
        Myös lastenne hautauskulut jäävät itsenne korvattaviksi.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Älä ihmeessä vie lapsiasi Helsingin keskustaan Vappuna.
        Poliisit ovat siitä jo varoittaneet joten kuljette omalla vastuullanne eikä mikään vakuutu tule korvaamaan henkilövahinkojanne jos olette rikkoneet poliisien määräyksiä.
        Myös lastenne hautauskulut jäävät itsenne korvattaviksi.

        Poliisit käyttävät hevosia pelotteena jalkaväkijoukkoja vastaan.
        Tämä on vuosisatoja vanha taistelukeino mutta toteutuu vain harvalukuista vastustajaa vastaan päivänvalossa jossa vastassa on vain lapsia ja vanhuksia.

        Muistan takavuosilta kuinka poliisit tappelivat Antifan joukkoja vastaan Stadissa illan pimeydessä. Tuolloin naamioituneet pojat ja tytöt kivittivät hevosia perseisiin ja heittelivät pikku paukkupommeja. Jo vain hevosarmada joutui perääntymään lievässä paniikissa.


      • martta98 kirjoitti:

        Poliisit käyttävät hevosia pelotteena jalkaväkijoukkoja vastaan.
        Tämä on vuosisatoja vanha taistelukeino mutta toteutuu vain harvalukuista vastustajaa vastaan päivänvalossa jossa vastassa on vain lapsia ja vanhuksia.

        Muistan takavuosilta kuinka poliisit tappelivat Antifan joukkoja vastaan Stadissa illan pimeydessä. Tuolloin naamioituneet pojat ja tytöt kivittivät hevosia perseisiin ja heittelivät pikku paukkupommeja. Jo vain hevosarmada joutui perääntymään lievässä paniikissa.

        jatkoa....

        Poliisihevosten kivittämistä en toki voine suositella koska siitä saa syytteen poliisin tappoyrityksestä; ehkä jopa murhayrityksestä josta saa 10:n vuoden vankeustuomion.

        Tämän törkeyden ylittää vain peltipoliisin räjäytysmurha joka sellainenkin nähtiin.
        Murhan esitutkinnan ajaksi suljettiin valtatien liikenne 6:ksi tunniksi.

        En myöskään suosittele poliisikoiran puukotusta koska siitä saa suuremmen tuomion kuin poliisin puukottamisesta.

        Että näillä eväillä sitten Vappupäivänä Stadiin päiväkävelylle. Kokoontuminen Finandia- talon liepeille jossa ensimmäiset kontaktit massiivisiin poliisijoukkoihin. He eivät tule käyttämään helliä otteita.
        Taistelukyvyttömät kotijoukot voivat tepsutella Manskulla ja Espalla jonne kokoontuvat verissään ja vielä hengissä olevat eturintamien sankarit viimeiseen ja ratkaisevaan taisteluun.


      • Anonyymi

        Muistakaa tulostaa perustuslaki paperille ja jakaa poliisille.


    • Anonyymi

      Helsingin "poliisit" on vähän kuin Ukrainassa oli ennen ne tunnistamattomat vihreät miehet, liene jotain EU:n globalisti-natseja eikä poliiseja.

      • Anonyymi

        Eri maiden poliisijoukoissa on todellakin nähty siviileitä jotka ovat ulostautuneet poliisien panssariautoista ja hyökänneet suoraan provokatiivisesti mummuja vastaan heitä lyöden.

        Stadissa nähtiin myös 18/4 Aleksilla yksi mustaan haalariin pukeutunut poliisin joukoissa vaelteleva kummajainen ilman poliisien tunnuksia.
        Koska poliisilla on nyt suuri henkilöstöpula niin houkutus siviilien käyttöön mellakoissa on toki suuri. Joku lakikin tästä on olemassa ettei näin saisi toimia mutta sekös poliiseja kiinnostaa; he saavat tehdä aivan mitä heitä huvittaa ilman syytteitä.


    • Anonyymi

      Kannattaa kysyä virkamerkkiä poliisilta jos aikovat pidättää, koska siellä saattaa olla poliisiopiston porukkaa mukana. Poliisin pitää näyttää virkamerkki pyydettäessä.

      • Vielä vuosi sitten poliisilla piti olla nimilappu rinnassaan; ei enää.
        Se muutettiin säädöksellä koska...., tiedätte kyllä miksi...

        Näppärää kun Isosika saa vaikeuttaa ja tehdä mahdottomaksi pikkusikojen tunnistamista.


      • Anonyymi
        martta98 kirjoitti:

        Vielä vuosi sitten poliisilla piti olla nimilappu rinnassaan; ei enää.
        Se muutettiin säädöksellä koska...., tiedätte kyllä miksi...

        Näppärää kun Isosika saa vaikeuttaa ja tehdä mahdottomaksi pikkusikojen tunnistamista.

        Onneksi Martan ihannevaltiossa Putinin poliisit toimivat kansalaisia kunnioittaen ja korrektisti.


    • Anonyymi

      Poliisin salatut osoitetiedot on saatava julkisiksi. Poliisi poimii todisteita roskakoreista joissa tuhansia DNA ketjuja. Kun poliisi tunnistaa MIEHEN DNA alkaa maalitus ajojahti. Ainut keino estää poliisin maalitusta on julkaista poliisin osoitetiedot NYT poliisi saa lavastaa mieleistää koska ei joudu rikosoikeudelliseen eikä minkäälaiseen vastuuseen teoistaan. Jopa videoidut murhat manipuloidaan poliisin toimesta. Eilen katsoin videon jossa poliisi pidätti toimittajan oli NUMERO SARJAN takana liki puoleen tuntiin ei tiennyt oikeudellista perustetta. LAVASTAAKSEEN soitteli esimiehelleen tämä on mahdollista kun OSOITETIEDOT ON SALATTU tarve lavstaa poliisisamme on loputon tämä näkyy sukupuoli rasimina ja on todistettavissa.

    • Anonyymi

      Suuren ahdistuksen aika. Liittyy siis kuuluisten "lopun aikojen" tapahtumiin.

      Ilm. 13:5

      "Pedolle annettiin suu, joka herjaa ja puhuu suuria sanoja, ja se sai tämän vallan neljänkymmenenkahden kuukauden ajaksi."

      Korona alkoi pandemiana 11/3/20. Jos päivämäärästä lasketaan eteenpäin 42 kk niin se sattuis aika jetsulleen päivälle 11/9/23 huomioiden että 2020 oli karkausvuosi eli 1 päivä maaliskuun 31 päivälle vs. syyskuun 30 päivää.

      42 kk on puolet suuren ahdistuksen ajasta joka ison kirjan mukaan on kaikkiaan siis 7 vuotta yhteensä.

      Siitäkin huolimatta että koronassa on esim masoonisia piirteitä ollaan sen rajoituksia silti jo hölläämässä. Ehkä Korona saattaa kaikkinensa kestää vielä kauankin ennen kuin se on variantteineen lopullisesti ohi ehkä ei. Mutta vaikka kyseessä oliskin eliitin kommervenkkeja niin tekiskö se koronan olemattomaksi tai vaarattomaks ja miksi.

      Matt. 7:6

      "Älkää antako koirille sitä, mikä on pyhää, älkääkä heittäkö helmiänne sikojen eteen, etteivät ne tallaa niitä jalkoihinsa ja käy teidän kimppuunne ja raatele teitä."

    • Anonyymi

      Menetkö nasu miekkariin?

    • Anonyymi

      Kuuntelin just yhden energiahoitajan uhoa. Miten hän rakastaa suomea ja ostaa suomen lipun ja tulee valolla ja rakkaudella parantamaan suomea vapunpäivänä. Toki on suomen rakastamista tulla työllistämään poliisia muutamien satojen muiden sekopäiden "sisäisen valon" saaneiden mt-potilaiden kanssa.

      Jotenkin käy heidän lapsensa sääliksi, tuollakin alle 10- vuotiaita kuten monella muulla . Lapset kärsii koulussa kun eivät saa olla kuten muut lapset, pestä käsiään, vanhemmat mukulat pitää maskia tai noudattaa koulun ohjeita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      111
      2732
    2. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      62
      1734
    3. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      18
      1728
    4. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      269
      1612
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      11
      1564
    6. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      27
      1268
    7. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

      Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
      Joensuu
      27
      1139
    8. Kiinteistökauppoja

      Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan
      Haapavesi
      41
      1072
    9. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      88
      1048
    10. RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI

      Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä
      Kaste
      404
      1022
    Aihe