Moni arvostelee jopa haukkuujunalla marin tyttöhallitusta.
Miksi.
Itse olen ainakin tavallisena tötätekevänä kansalisen ilman pääomatuloja erittäin tyytyväinen hänen tekoihi varsinki sipilän minuukohdituneiden epäoikeuden mikaisiin lellausten jälkeen.
Sip o lä irtisinooi ja sanna työllisti
Sanna positi aktiivimallin
Lisäksi kiky joka lisäsi työaikaani ja maktkaan päibässä yli tunnin kun en eh t unyt enää biimeiseen bussiin
Miksi.
Itse olen ainakin tavallisena tötätekevänä kansalisen ilman pääomatuloja erittäin tyytyväinen hänen tekoihi varsinki sipilän minuukohdituneiden epäoikeuden mikaisiin lellausten jälkeen.
Sip o lä irtisinooi ja sanna työllisti
Sanna positi aktiivimallin
Lisäksi kiky joka lisäsi työaikaani ja maktkaan päibässä yli tunnin kun en eh t unyt enää biimeiseen bussiin
Vastaukset 9
Vanhimmat
Olipas pölvästi aloitus, tuliko Niuvasta?
Onko sulla mitään perusteluja sille että marin e i aja sinunkin etuja
vai elätkö t äysinpääomatuloillasi.
Jos oot niin rikas kokomuslainen mi t ä täällä n otkut may kusta julkkiste kanssa amerikaan
Tuntuu pahalta kun koet saamasi edut ja meidän yhteiskuntamme tuolla tavoin. Tilanne on nyt sellainen että meillä ei ole mahdollisuuksia eikä velvollisuuksia palvella sinua vaatimallasi tavalla.
Kyl l ä marin politiikka antaa kaikile jo y ka i bat työläisä
Työläisiä ova t kaikki jotka maksaa ansioveroa.
Verottomia o vat baan maa t aloloiset ja yritystukiloiset
Pälvästi arvostelija o n rikas ja elää pääoma y uloilaan
Äjänellä on meru ja iso asunto jossa vesskin isompi kun tavallisen kansan asunto
Köyhä työläinen äänestaa vertaisiaan ei kauniita jarohkeita
Marininpolitiika an t aa työ y ätekevillein jotain eikä vaan yritysjohdolle
Duunari
Eiköhän hyvät kansalaiset lyödä vain pökköä pesään ja äänestetään tätä viisikkoa jatkoon ja annetaan heidän töppäillä lisää niin uskon että lopulta he ovat kiven sisässä teoistaan suomea kohden!! Marini ja muut köttelöt JATKOON!
Marin on umpipöljä, puolustelijat kuuluvat samaan pölvästien kerhoon.
Halliustyttöjen työllisyystoimet, joille nauravat muutkin kuin harakat.
Mutta tietäähän sen kun valtiovarainministeri VANHASTA ei otettu tai päästetty neuvotteluihin et TYTÖT KYLLÄ OSAAVAT tai piti osata. Se nyt oli tiedossa mitä noiden akkojen hommista tulee..PASKAA, PASKAA JA LISÄÄ PASKAA.
Valtiovarainministeriö lyttäsi kuitenkin perjantaina hallituksen työllisyystoimet.
VM:n alustavan arvion mukaan hallituksen kehysriihessä päättämien toimien työllisyysvaikutus on vain neljännes hallituksen ilmoittamasta eli 11 000.
VM:n arviot muiden ministeriöiden työllisyyslaskelmista ovat karua luettavaa. Esimerkiksi palkkatuen osalta todetaan, että arvio on osin tavoiteluontoinen. Lisäksi huomautetaan, että pakkatuki on mukana jo aiemmin arvioiduissa työllisyystoimissa.
Mutta oletteko ottaneet huomioon tyttöhallituksen kakonaisena valtaisena,
Nythän teidän rahoillanne ei ole mitään ostovoimaa, koska kaikki kallistuu hirveästi.
Yhteiskunnan menot kasvavat pilviin ja verot nousevat. Tuotteet heikkolaatuisia.
Täten hallitukset eivät ole vertailukelpoisia keskenään.
Marinin hallitus tuo kommunismista tutun kurjuuden.