Railakasta Wappua Sonkajärven Tovereille toivottaa Toveri Iisalmesta. Tehkäähän pikasimaa ja laulelkaa Työväen Lauluja. Kepulaisillahan vappu on perinteinen paskanajopäivä.
Vastaukset 8
- Anonyymi
Lyökää porvarin rattaisiin kankee.
- Anonyymi
Tuli liian komia päivä paskanajupäiväksi.
- Anonyymi
Nii onkii paskanajo päivä, ja siemenperunoiden valikointi päivä. Kasvattakaa tekin itse ruokanne ja jakakaa tovereillekin.
- Anonyymi
Tovereita kiinnostaa vain toisten ihmisten rahat. Omia ei tunnetusti ole.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tovereita kiinnostaa vain toisten ihmisten rahat. Omia ei tunnetusti ole.
No eipä ole. Porvari maksaa niin pientä palkkaa, että menee elämiseen, eikä tule tukijaisia, kuten kepulaisille.
- Anonyymi
Eikös ne palkat ole työehtosopimuksen mukaiset. Ei porvarit ole olleet niistä neuvottelemassa vaan ihan jotkut muut.
- Anonyymi
Kyllä siellä EK:n porvarit ovat jarruttaneet kaikin keinoin palkankorotuksia, vaan ei hintojen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä siellä EK:n porvarit ovat jarruttaneet kaikin keinoin palkankorotuksia, vaan ei hintojen.
Joo, palkat ylös ja verot alas kuten välimeren maissa, niin päästään nopeasti saamapuolelle EU rahoissa.
Voisittehan te toverit alkaa yksityisyrittäjiksi, niin ei tarvitse kadehtia ahkeria ihmisiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei3541302Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.4061165- 102915
- 82837
- 78822
- 82756
- 51734
- 104725
Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui39690- 37686