Vasemmisto ja Keskusta ajaa

turvetuotannon alas.
14<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

persu-peltokangas myi vapon turvevoimalat ulkolaisille eli ranskalaisille. Siinä meni 60 turvevoimalaa . Eli persut tässä turpeen alasajossa ovat pahimpia roistoja.

Äänestä
  • Mauri Peltokangas oli heittänyt Vapon voimalaitosten myynnistä vastalauseen.

    Äänestä

  • Ei mennyt ihan nuin. Katoppa youtubesta peltokangas ja vapo.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei mennyt ihan nuin. Katoppa youtubesta peltokangas ja vapo.

    Kyllä Mauri on äänestänyt myyntiä vastaan.

    Äänestä

Ps ainoa pulue turpeen puolesta.

Äänestä
  • Nähtiin se tuolla Eduskuntatalon edessä.Siellä oli kaikki Perussuomalaiset kansanedustajat.

    Äänestä

Keskusta on sama kuin Sosialistien kädenjatke.

Äänestä

PS = Paras Suomalaiselle. Suomalaisten etu ensin. Ei vihervouhotusta. Eikä syydetä Suomalaisten rahoja Afrikkaa EU,n pohjattomaan kaivoon ! PS !

Äänestä

persut pahoissa töissä:
"”Pukit turvemaan vartijoina”

Vapon tytäryhtiön Nevelin myynnin ranskalaisille on siunannut hallintoneuvoston puheenjohtajana istuva ex-pääministeri, kansanedustaja Juha Sipilä (kesk.) ja jäsenenä istuva kansanedustaja, tubettaja Mauri Peltokangas (ps.). Molemmat ovat olleet hiiren hiljaa julkisuudessa asiasta. Luulisi äänestäjiä kiinnostavan pohjalaiskansanedustajien toiminta, sillä Vapo on ollut merkittävin turpeen käyttäjä Suomessa.

Valtio luopuu turveyhtiöstä. Samaan aikaan Peltokangas ja muut persut sekä keskustalaiset selittelevät eduskunnassa puolustavansa turvetta. Jälleen kerran enemmän puhetta ja tubetusta kuin tekoja. "

Äänestä
  • Älä näpyttele täällä väärää tietoa Peltokankaasta, Maurilla on ollut useitakin videoita netissä. Jossa hän kertoo tarkasti missä mennään siinä kokouksessa. Käyppä vilikasemassa, älä jauha pas......kaa täällä.

    Äänestä

Kepusaarikko itte oli päättämässä ja allekirjoitti tupeen lopu ...ja nyt itkee sen perään kehysriihessä......taitaa vammanen olla

Äänestä
  • Persut on jatkuvasti panneet turvealaa matalaksi.

    Äänestä

Käykää allekirjoittamassa kansalaisaloite nro 7914

Turve on luokiteltava uusiutuvaksi luonnonvaraksi.

Äänestä

Käyn allekirjoittamassa ja olen tukena näin hengessä mukana. Turve pitää saada hyväksytettyä uusiutuvaksi luonnonvaraksi.
T. Perussuomen jäsen

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

turvetuotannon alas.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu