Jos tukipaketin paras perustelu on se, että sen kaataminen aiheuttaa mainehaitan Suomella, olen varma, että tukipaketti on erittäin haitallinen Suomelle, ja koko EU:lle. Jos näin suurelle hankkeelle ei löydy parempaa perustelua eikä sille löydy vaihtoehtoa, plan B.tä, olen sitä mieltä, että EU on vähälahjaisten kerho eikä sillä ole tulevaisuutta kuitenkaan. MItä aikaisemmin siitä lähdemme sitä parempi.
Kokoomus voisi auttaa saamaan paremman diilin uusissa neuvotteluissa, kaatamalla tukipaketin.
Kokoomus voisi kaataa tukipaketin ja silloin palattaisiin vain uudestaan neuvottelupöytään. Mitään sen suurempaa ei tapahtuisi. Väite jostain pitkäkestoisesta kaaoksesta ei pidä paikkaansa. Kokoomus on petturi eikä ansaitse minkäänlaista arvostusta.
Kokoomus voisi auttaa uuden diilin saamisessa, kun se kaataisi tukipaketin
Anonyymi
0
60
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset22117122Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"16912184Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El415970Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään644852MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny134756Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.193947Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta843575Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1332997S- ryhmän Israel boikotti sai Päivi Räsäsen repimään pelihousunsa?
Räsänen vertaa S- ryhmää natseihin.2561400- 851011