Kepun kannattajat ovat pettyneet kepuunsa ja siirtyvät persuihin. Pettyäkseen siihenkin. Ei persuilla ole mitään annettavaa politiikassa, ei senkään vertaa kuin kepulla.
Ojasta allikkoon käy kepulaisen tie
14
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Saman verran on molemmilla annettavaa maallemme.
- Anonyymi
Kepulaisuus on oire sairaudesta, ja Persuus on itse .....
- Anonyymi
Nasevasti ilmaistu tosiasia.
- Anonyymi
Vai onko näin? Kepulaisuus on sairautta, persuus mielisairautta.
- Anonyymi
Fuusioituminen näitten kahden sisarpuolueen kesken olisi paras vaihtoehto.
- Anonyymi
Moni lestakepulainen on "fuusioitunut" sisarensa kanssa...
- Anonyymi
Ironista on, että vihapuheistaan tuomittu, entinen Suomen Sisun hallituksen jäsen on jättämässä Perussuomalaiset saadakseen puolueen "hallituskelpoiseksi". Eli puoluetta rakennetaan entisin maalaisliittolaisin voimin Kepun kopioksi.
Nyt meillä on Maalaisliitosta syntyneet sisarpuolueet Keskusta ja Perssuomalaiset, tulevaisuudessa Kepu ja Kepu II. On siinä maaseudun äänestäjällä valinnanvaraa. Ollako Kepu, vai Kepu II?- Anonyymi
Halla-ahokin, SS:n kunniajäsen luopui jäsenyydestään tultuaan valituksi puheenjohtajaksi. Onko tuo SS:sta eroaminen siis vain teatteria, jolla persut yrittävät esittää muuta kuin todellisuudessa ovat? Nyt Halla-aho on sitten kuitenkin jättämässä jo puheenjohtajuudenkin. Miksi? Syytä ei Halla-aho ole kertonut julkisuuteen.
- Anonyymi
Ja ympäristövihassaan Kepu on rakentamassa puoluettaan Persupuolueen kopioksi.
- Anonyymi
Ja Kepua rakennetaan Persun kopioksi, koska Persuun karanneet änkyrääänestäjätkin halutaan takaisin, vaikka Kepusta tulisi kopio Persusta.
- Anonyymi
Keput pettyivät Kepuun ja menivät Persuun pettymään siirtyäkseen sitten Tursuun (Turtiassuomalaiset).
- Anonyymi
Ja sitten Kepulaiset petyttyään Tursuun alkavat palata Persuun.
- Anonyymi
Epäselvää on edelleen, että pettyvätköTursusta Persuun palaavat Persussa ja lähtevätkö palaamaan vielä Persusta Kepuun.
- Anonyymi
Kepusta Persuun ja Persusta Tursuunn käy Potilaan tie.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17022195Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant689392Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.277397Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va656240SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1805864Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3215840Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot324898HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.894526Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm934298"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153770