Sinä pelkäät torjuntaa joten valitset irtosuhteet ja palstan. Sillai aijot elää, koska olet halvaantunut. Et kestä huonoja tunteita, haet vaan nautintoa. Siksi et pysty parisuhteisiin. Karkaat tunteettomiin seksisuhteisiin
Mies, kaikkihan on selvää
Anonyymi
20<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Anna toisen elää haluamallaan tavalla!
Jos mies ei ole kiinnostunut sinusta niin ei se tee hänestä tunteiltaan halvaantunutta. Hyväksy se, että et ole hänestä kiinnostava.
Höpö höpö
Kyllä öitä
Olkiukkoja, aijo, olkiukkoja.
Tunnistin tämänkin trollialoituksen jo kaukaa, aijo.
Eikö sua koskaan väsytä, vuodesta toiseen tunnistella naisia, joilla ei ole mitään tekemistä sun kanssa. Taidat oikeasti olla piilolesp.. (tämä on sivusta)
Missä on tunnistelua, minä vain kysyn? Aijo ei ole nimi vaan mun vittuilua trollille joka ei osaa kirjoittaa edes vähää alusta.
Nämä sun aloitukset on ihan sairaan kahlitsevan oloisia. Ei se, ettenkö olisi miehenäkin suunnitellut perheen perustamista ja aloilleen asettumista. Mutta mitään pirttihirmua en kuitenkaan nai, oletko kenties ajatellut mitä minä/se miehesi haluaa? Ei elämässä ole kyse siitä, mitä sinä haluat.
Aloitus on provo ;)
Haluttomuus ja kyvyttömyys on eri asia. Yksin on osattava olla. Toiset tarvitsevat enemmän aikaa ja tilaa. Sielunsa varjeleminen vaatii uhrauksia.
En ole irtosuhteista kiinnostunut vaan haen seuraa tinderistä, koska siellä ympäristössä se on sallittua ilman metoo-syytöksiä. Ja kyllä, pelkään irl torjuntaa aikaisempien väärinkäsitysten johdosta! Parisuhteeseen pystyy oikean ihmisen kanssa heti kun jää on rikki, siihen tinderi on hyvä.
Tule toki sinäkin tinderiin, ei tarvi torjua, kun poistat vain matchin... Vai eikö se siellä tuntuisi yhtään niin makoisalta vedätykseltä? 😉
En ole ap, mutta sen totean, että jos olisit se jota minä kaipaan niin unohtaisin sut tämän luettuani. Jos siis tietäisin että hän ajattelee noin.
Kyllä joskus on osattava antaa potut pottuina!
Sitten sinä et varmaan leiki muilla ihmisillä, voi kun kaikki muutkin ihmiset toimisivat yhtä fiksusti.💚
Jos oot missään vaiheessa ollu tinder sivuilla nii ei oo mitään muuta kun että meillä ei ole mitään luottamusta ikinä ja ikinä en ole uskollinen sinulle jos oot kirjoittanut kenenkään kanssa ja mulle et ole vielä yhtään viestiä viitsinyt kirjoittaa no ei se mitään. Nyt huora ole tinder huora ja et saa anteeksi ikinä
Ei se minua haittaa. Miksi naiset tekee kaikesta niin vaikeaa??
En ole karannut sellaisiin. Ehkä joskus nuorempana, mutta ei enää tällä iällä. m>n
Myös hyvässä kuin huonossakin parisuhteessa elävä pettäjäpuoliso
harrastaa tunteettomia irtosuhteita. Siihen lukeutuvat myös tunteettomat vakipanot.
Eihän pelkkä pano ole kuin hetkellinen hurmion tunne.
Onko aloittaja jostain Itä-Suomesta?