Hoitajat sitä, hoitajat tätä

Anonyymi

Voi kyynel kun hoitajat joutuvat kuuntelemaan huorittelua ja muita epäasiallisuuksia työssään... Tekevät kyllä arvokasta työtä ja turvallinen työympäristö kuuluu kaikille, mutta mitä pyhiä lehmiä hoitsut yhtäkkiä ovat?!

Vuoden jos ovat kuunnelleet vittuilua työssään niin voi voi... Kaupan kassa saa sitä samaa henkistä väkivaltaa päivittäin oli koronaa tai ei, mutta se ei tunnu ylittävän uutiskynnystä ja monen mielestä huorittelua kuuluu sietää asiakaspalveluammatissa.

Kyllä ne muutkin ammattiryhmät väsyvät asiattomaan kohteluun ja moni on päässyt saikulle saakka kun ei jaksa elukan kohtelua. Eivät hoitajat ole yhtään sen erityisemmässä asemassa.

12

78

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mene töihin älälä ruikuta!

      • Anonyymi

        Ja sinä takaisin koulunpenkille! Oppisit edes kirjoittamaan oikein äidinkieltäsi .Melko karseaa kuunnella hoitajien tuollaista vaikka en ihmettele yhtään kun vähän kuulostelee ,niin joka puolella näitä mölyapinoita, varsinkin yön hämärtyessä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ja sinä takaisin koulunpenkille! Oppisit edes kirjoittamaan oikein äidinkieltäsi .Melko karseaa kuunnella hoitajien tuollaista vaikka en ihmettele yhtään kun vähän kuulostelee ,niin joka puolella näitä mölyapinoita, varsinkin yön hämärtyessä.

        Menehän takaisin kouluun, niin oppisit kirjoittamaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ja sinä takaisin koulunpenkille! Oppisit edes kirjoittamaan oikein äidinkieltäsi .Melko karseaa kuunnella hoitajien tuollaista vaikka en ihmettele yhtään kun vähän kuulostelee ,niin joka puolella näitä mölyapinoita, varsinkin yön hämärtyessä.

        Mene töihin äläkä edelleen ruikuta!!


    • Anonyymi

      Koronahysteeristen ala-arvoinen käytös ei tullut yllätyksenä. Tyhmyys ja olemattomat käytöstavat kulkevat yleensä käsi kädessä.

    • Anonyymi

      Koronan pahimmat hetket kun on ohite niin hoitajat saa takaisin normaalinsa mikä sisältää edelleen nimittelyä mutta ehkä vähemmän. Asiakaspalvelutyöntekijät kuitenkin jatkavat samassa ryöpytyksessä koska jos korona ei porukkaa ahdista niin kyllä se huuto kirpoaa jos kassalla on jonoa kahden ihmisen verran, aspa ei vastaa sekopäiseen reklamaatioon 5 minuutissa tai jonkun maksamaton lasku pyörähtää perintään.

      Nyt uutisoivat että kätilöt lähtee itkien töistään. No niin lähtee moni muukin!

    • Anonyymi

      Pientä se on hoitajjien kokema siihen nähden mitä esim. poliisit joutuvat työssään kokemaan, kuulemaan ja näkemään. Eikä auta netissä ruikuttaa.

      • Anonyymi

        Se kuuluu poliisin työhön, koska ovat yleensä tekemisissä yhteiskunnan pohjasakan kanssa. Sairaanhoitajien ei moista tarvitse sietää. Luuria korvaan vaan.


      • Anonyymi

        Mene töihin siitä leikkipoliisi.


    • Anonyymi

      Sairaanhoitajille pippurisumutteet ja etälamauttimet, niin eiköhän ala roskasakiltakin käytöstavat löytyä :D

    • Anonyymi

      SubTv:llä on hyvä dokumenttisarja siitä, kuinka roskasakkia tulee käsitellä.

    • Anonyymi

      Ei ole kyllä ruikutusta, jos haluaa asiallista käytöstä. Raskas työ ja heikohko palkka.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      74
      6344
    2. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      41
      5418
    3. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      61
      4274
    4. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      73
      4142
    5. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      67
      3901
    6. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      75
      1233
    7. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      328
      1095
    8. Anteeksi kaikesta...

      Olin tosi hölmö...
      Ikävä
      60
      1060
    9. Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana

      Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?
      Ikävä
      32
      880
    10. Toivotko, että

      Toivotko, että hän yrittäisi jutella sinulle? Vai toivotko, että itse voisit mennä juttelemaan?
      Ikävä
      62
      821
    Aihe