Mikä pettymys! Anni Hautala kuin lentoon lähdössä, ilmeilee kuin sirkuspelle, puhuu laservauhtia liian nopeaan ja epäselvästi. Huoneitten esittelijän tekstitys täynnä niinkutusta hengästymiseen asti. Hautala täysi fiasko. Roosa Meriläinen! Herra auta!
Julkkis bb alkoi.
Anonyymi
31712254
2Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 26 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 317
Vanhimmat
Katsellaan ja kuunnellaan ,ne on niin vähissä nuo julkut täällä Suomen maassa.Naisten vaatetus pistää silmään se on kun ei ole sitä muotitietoisuutta,niin tulos on tämä.👎🐷🙄😊
Eihän he itse asujaan valitse, vaan puvustaja..
KUKA KATSELEE VUONNA 2021, BIG BROTHER OHJELMAA??? EIKÖ PAREMPAA TEKEMISTÄ OLE KUIN TURHIEN IHMISTEN SEURAAMINEN?
Myös Padlet ja Flinga hyviä ryhmätehtävien purkuun
Kuka jaksaa kirjoittaa BB:stä palstalle ! Eikö nyt ole muuta tekemistä kuin huutaa täällä?
Mutta juurihan Sinä olet täällä mesoamassa.
Katselisin mielelläni, jos nämä naisjuontajat pitäisivät pienempää ääntä. Nyt se on mennyt lähes kimeäksi kilpahuudannaksi. Puheesta pitää saada selvää. Saako Kim enää puheenvuoroa? Anyway, tämä oli erään sohvaperunan aamunavaus.
Kyllä siinä huutamaan rupeaa jo säälistä, koska ihmiset näitä typeriä tosi teevee juttuja yleensä katsoo. Big brother ym. muut seksipelleilyt vain tyhmentävät ihmismieltä.
Kirjailija ja yhteiskunta-aktivisti Rosa Meriläinen suosittelee aamun pikapanoja. Minkälainen perhetilanne hänellä mahtanee olla, kun suunanti on tätä luokkaa? Onko teini-ikäisiä oppia saamassa globaalisesta uuskulttuurista? Rosan ulkomuoto ei houkuttele seksileikkeihin.Onomatopoeettisesti arveltuna olisiko kyse puutteesta, josta puhe ?
Tämä versio on todella hyvä . Tälläinen se toinenkin voisi olla
Tuo Valavuori on pettymys . Luulin vähän miehekkäämmäksi
Tippuispa Valavuori seuraavaksi.
Vaikuttaa ihan k. rpäkaverilta.
Samaa toivon ihan hies.
Kokonaisuus huomioituna meno on nyt ollut asukastuvassa fiksumpaa, kun viinalla ei ole päästy läträämään. Kissatappeluitakaan ei ole syntynyt, vaan suhteessa sopuisaa porukkaa on kokoontunut yhteen. Jos sohvaperuna saisi jotain toivoa, esittäisin tulevalle syksyn kaudelle bättraamista juonnon puolelle. Selkeämpää artikulointia puheeseen ja neutraalia esitystapaa.
Valavuori ei pysty edes teeskentelemään, mitä todella ajattelee. Melkoinen huutosakki täytyy miehellä siviilissä olla, kun jäbä pelastetaan postitukselta kotiin. Pistävän ivallinen katse, kun sille päälle sattuu.
Sanna Ukkola oli ja on pirteä ja älykäs persoonallisuus. Terveisiä Sinulle ja kaikkea hyvää sinne kotipuoleen. Jäämme taas odottelemaan tv- haastattelutuokioitasi, joissa olet primus inter pares.Toivottavasti duunia riittää, vaikka Alfa- kanava kuulon mukaan lopettaa. Mistähän syystä jos näin on, sillä se on kaikin puolin mielenkiintoinen.
Haloo BB- tuotanto! Syksyllä alkavalle formaatille Alma ja Elina takaisin. Katsomatta ja häätöäänestämättä muuten kohdaltani jää. Meitä on muuten paljon.
Tämä samainen suurkuuluisuus on taas päässyt lohkaisemaan suuvärkistään sitä omaa ihtiään.Impotentti itsenäisyyskäsite on ollut ajatushautomossa, ja se nyt on ehdottomasti ollut artikuloitava ilmoille.
Hauskaa voi tosiaankin pitää muutoinkin kuin viinan juottamisella. Muutoin asukasvalinta onnistunut pääpiirteittäin. Kansankulttuuriakin talo on tarjonnut kuorsauksen, piereskelyn ja naurunhörötysten siivittämänä.
Komppaan! Hyvää kesän aikaa, kaunottaret Alma ja Elina!
Jo pelkkä Rosa-rouvan olemus ja naurun röhötys riittävät kuulijan tyrmäämiseen.
Vai impotentti sana on jäänyt Rosalla kuin levy pyörimään. Liekö jäänyt puutteelliselle panolle ?
Nina Mikkonen on lauluääntä. Katselkaapa Seiskasta. Oliko Nina peräti levyttänyt Kirkan Surun pyyhit silmistäni pois ennen BB-taloon tuloa. Ninassa on tyyliä. Kauniisti lauloi. Matias poikansa on fiksukäytöksinen nuori. Ottakaapa mallia!
Tuppimulukut äläkööt vaivautuko. Kiitos.
Anni Hautalan hinkuva nauru peittoaa kaameudessaan jopa Korisevan räkätyksen. En tajua, millä ansioilla Hautala on töllössä tai edes radiossa.
Sitä minäkin ihmettelen. Olemus, puhetyyli ja asiantuntemus täysi nolla. Katsoisi ja kuuntelisi itseään, vai eikö älyäisi sittenkään.
Naisten vaatetus kuin kaatopaikkaämmillä. Eikö pysty parempaan?
Miesjuontaja on kuin suoraan roskalaatikosta. Onko vaikea siistiä naamaansa ja tukkaansa? Hänen puhettaan voi sanoa justjust siedettäväksi, lisäksi hänellä on kauniit silmät.
Kyllä Vappu ja Mikko ovat aivan omaa luokkaansa. Eivät varmaan edes lähtisi tällaiseen ala-arvoiseen hömppään.
Parasta mitä televisiossa voisi tapahtua lsitettaisiin tekopirteä Vappu Pimiä poi kaikista ohjelmista.
Äläs nyt, viime aikoina olen
tajunnut että Vappu Pimiä
on aikamoisen seksikäs pakkaus,
juontouransa alussa Vappu
kyllä ärsytti mua aikalailla.
Taasen Susanna Laine ei
kyllä iske mulle, hyvä että
alkuperäinen juontaja Ella
Kanninen palasi juonto-
hommiin TV1:n Puoli seitse-
mään.
Mikko Kekäläinen ei ole
koskaan ärsyttänyt mua.
Saa respektiä multa, niin
Mikko kuin Ella.
Ella on luonnollinen. Susannan TV-olemus aina väkinäinen.
Mikko Kekäläinen on ärsyttävä.Kaikkien kaveri,kaikki on ihanaa,kaikkia rakastaa,KAIKKI ON VAAN NIIN IHANAA.Useimmat ihmiset on ärsyttäviä,joita en halua nähdä enkä kaipaa.
Myös ne tuuraja juontajat puoliseitsemän ohjelmassa,en muista nimiä.Siinä myös kaksi niin ällöä ihmistä,pelkkä hunaja ja siirappi valuu suusta,yök.En koskaan katso ohjelmaa kun nämä kaksi juontavat.Ella Kanninen on kiva ja Susanna Lainekin oli hyvä.
Lopetin puoli seiskan katsomisen, kun tuo Ella tuli takaisin. Ei ole kiinnostava juontaja. Jotenkin jäykkä, toisin kun eloisa Susanna oli.
Oikeassa olet, todella rasittava hahmo!
Samaa mieltä. Jäi suomipop, kun kyllästyin hautalan ällöön tekonauruun.
En mä minkään Anni Hautalan naurusta tiedä mutta Rosa Meriläisen nauru on kyllä jotain mitä en ole koskaan ennen kuullut. Tuskin mikään Anni Hautala pääsee lähellekään sitä. Mitähän julkkis BB:tä olet katsellut🙄.
Itseä kanssa kypsyttää myös kuunnella Suvi Hartlinia Aitoiskelmässä. Jatkuvaa turhan hihitystä ja yleistieto nollassa
Hautala kiljaisee painottamalla lähes joka toista sanaa. Väliin tekotuimaa katsetta ja tokaisu heti äänestämään. Perseaukeimet eivät vaivaudu napin painallukseen kassavajeidensa vuoksi. Sohvalta nousukin iltayöstä aiheuttaa ylirasitusta. Hautalan kiekaisu kaksi sanaa pikanielaisten ovat : Nähdään kohta.
Kummassa päässä sitä seksikkyyttä löytyy? Tunkee joka tuutista tyrkylle. Kyllästyttää.
Mitä Valavuori tuolla tekee? Eikö ole ehdollinen tuomio päällä?
"Mitä Valavuori tuolla tekee? Eikö ole ehdollinen tuomio päällä?"
Niin no ymmärrätkö sanaa ehdollinen? Se on sananmukaisesti ehdollinen, ei ehdoton.
Niin järkyttävää kun on tuolla vaikka on ehdollinen tuomio
Ai, Aleksi Velkavuori?
Hehehhehehe
Voi että hirveetä
Tuomio joka tapauksessa. Tehnyt jotain, josta on tuomittu. Jos ehdollisessa ollessaan rötöstelee, joutuu poseen.
Luulisi hävettävän. Rikollinen mikä rikollinen.
Kenet Toni iskee talossa? Naiset, pitäkää varanne 😂
Jospa Toni tuon tumman typykät.
Katseli heti Kellyä ja eiköhän lshje vipats sinne suuntaan kun saavat riittävästi kaljaa
Muistakaa huolehtia myös ehkäisystä
Ei ole pelkoo, kun hoitaa vaan niitä vaihdevuosissa olevia.
Toni tulee talosta tulevana uutena isänä. Siellä on joku daameista varmasti raskaana Tonille. Toki parisuhde itsessään on siinä kohtaa jo poikki, kun talosta ulos tullaan. Itse asiassa Toni on nukkunut jo viikon hevostallilla siinä kohdin.
Hohhoijaa, kuluneita juttuja sulla.
Kyllä!Kun Toni on talossa,niin todella ehkäisystä pitää huolehtia,tämä herra kun katsookin naista päin,niin heti on ysit alulla😄!
Toni ei ehdi,lähtee tänään kotiin.
Missä kohden Tonia sitä seksikkyyttä ja vetoa lymyää? Ei värähdä viisari nousupuolelle meitsissä. Onko Tonin kohdalle osunut liian hanakoita naisia?
Sen jolla on pää punaisena kakkuloineen koko ajan. Eikös se ollut aikoinaan v...u haisee hyvälle?😆🤣
Jätetään Toni rauhaan. Hiirulaiseltahan hän vaikuttaa.
Joo on se oikein kansaedustaja roiskeläppä Meriläinen. Todella turvonnut, kulkee varmaan siitä syystä kaavussa. Ja miksi sillä on kokoajan pää punaisena. Toivottavasti lähtee kaakattamasta. Muka olevinaan tärkeä päättäjä. Itseriittoinen akankutale.
Naisen logiikkaako vai mitä, mutta minkä sortin naisia nämä Tonin jälkikasvun yksinhuoltajiksi jääneet oikein ovat? Mäkikotka- sanako heidät hurmasi. Mies vähäpuheinen , hiljainen hissukka,ulosannissa saaman puolta ja silti kehui olleen oikein kivaa häätöhaastattelussa.
Tonin uusin vaimoke on ilmiselvästi mäkikotkan turvasatama, jossa mies on alkanut saada elämäänsä otetta. Haluan uskoa ja toivoa, että parisuhde kestäisi. Onhan nyt näyttöäkin kertynyt, kun mies sai käsiinsä kiinteistövälittäjän paperit. Onnea. Tähän ammattiin olisi suuri etu kohtelias käytös ja moitteeton kielenkäyttö. Viimeksi mainittu kaipaa bättraamista, sillä herkät korvani vastaanottivat signaalin tavoin Tonin puhetulvan sattuessa ilmoille sanat jumalauta, ai saatana ja vanha tuttu vittu. BB:n kamerat ja äänentoistolaitteet ovat huippuluokkaa. Ei muuta kun tämäkin puute vaan korjuuseen ja eteenpäin.
Ei voi olla tosi! Kyllä Tonin kulahtaneissa kasvoissa on jo jäljet eletystä elämästä. Ei vetovoimasta jälkeäkään.
Miksi varten tämä samainen naisenkuva päästelee suustaan navanalus kommentointia tyyliin mm. " vittu haisee hyvälle, tavoitella voittoa verta pierren, saan suudellessani orgasmin." Näinkö feminismiä todistellaan. Tulkoompa tässä tosi tarina kalatiskin molemmin puolin : Rouvashenkilö ostaisi muikkuja, mutta äänekkäästi valittaa niiden olevan vetelän näköisiä. Toriyleisö repeää kalakauppiaan yhtä kuuluvaan tilannekatsaukseen: " Kyllä rouvan pitäisi ymmärtää, että nämä muikut ovat kuolleita. Kyllä rouva on varmasti pitänyt nyt kädessään jotain kovempaa, ja se on aivan eri asia."Tuskin pääsi viimeisen tavun kohdalle, kun ulko-ovi paukahti punastuneen rouvan jäljiltä.
Asiantuntija jääköön siis pohtimaan, mitähän Rosa on mahtanut suudella peräti orgasmin huippuun päästessään.
Tonikin näkkyy häippässeen kottiisa ku pieru Saharan erämaahan.
Päivä on pelastettu politiikalta. Vitsistä ylävitonen!!!
Montako pillua Toni on nähnyt livenä?
Nyt on kyllä ihan pohjat vedetty tähänkin ohjelmaan. Ihan surkea joukko. Ei onneksi tarvi katsoa tämän esittely illan jälkeen enää. Ja toivottavasti ei lukeakaan.
"Suomen julkkikset" wtf???
Hautala uusine ylähampaineen yhtä ärrrrsyttävä, kuin ennenkin!!!!! 😝
Sepä se kun niitä julkkiksia ei oikein löydy täältä Suomesta ,niin täytyy tyytyä näihin ,katsellaan tää alku ja voi jäädä tähän..Mutta miksi Hautala ilmeilee tuolla tavalla ,on kuin vähämielinen?
Ihan samaa mieltä, ikenet vilkkuu. Käyttäytyy teinin tavoin kauhee esimerkki lapselleen huh huh
Ikeniä löytyy myös Roni Backilta. Koko naama täynnä hampaita.
Joka paikassa missä vähänkin pääsee esille. Hauskojen kotivideoiden katsominen loppui, kun tämä ikenet-hampaat suurisuu alkoi siinä selostaa.
Hmm...Syntiinlankeemuksen seurauksena sai Kurvin uuniluutakin sitten hampaat...
Hei! Ulkonäköön liittyvät valitukset suoraan tekijöille. Itse emme valitse geenejämme, emmekä vanhempiamme.
Niimpä mutta tavat niinkuin itsekukin tahtoo. Siitä alkaa opin tie.
et sitten ilkeemmin osaa kirjoittaa toisen ulkonäöstä? Kukaan ei itse voi valita hymyään, joten sitä on säälittävää alkaa arvostelemaan.
Ärsyttävä hautala aina, mikä ihme että tuo rääkyjä on aina töllössä? Kyllä niin moni on kirjoittanut kuinka inhoaa tuota muijaa ja tuotanto ei tajua.
Älähän nyt, Roni on läpikäynyt suuren leikkauksen. Vähän rispectiä.
Ronille tehtiin iso kasvoleikkaus ja myös hampaat uusittiin. On siitä itse kertonut ja videoitakin operaatiosta löytyy.
Anni Hautala on räväkkämimi, eikä ärsytä yhtään.
Monipuolinenosaaja viihdealalla.
Todellakin ensimmäisenä häätöön juontaja.
Ei voi valita, ei. Sitä vastoin on osattava hallita.
Muistellaampa Elinaa : Hän esiintyi raikkaasti ja viehättävästi asiallista kieltä käyttäen. Kehonkieli ei tarvinnut lisämausteiksi kasvoilmeilyä silmien pyörityksineen , olkapäiden kohautuksia puhumattakaan keskivartalon keikautuksista. Ainut kaivattu kohokohta , jota odotettiin, oli säteilevä hymy suoraan katsojille. Syksyä odotellen.
En tiedä kenen syytä on, mutta nuo Ronin hampaat ovat liian isot, vaikka hänellä onkin suuri suu. Puolet isompaan tarkoitettu. Onko h.lääkärille sattunut mittavirhe?
Sama juttu Hautalalla, iso on suu, mutta hampaat ihan luonnottomat. Mikä juttu tämä isohampaisuus oikein on? Jokaisella pitää olla koko naaman alaosa täynnä tekemällä tehtyjä vitivalkoisia leegoja.
Ikeniä on näyttävä saman verran kuin uusia hampaita.
Miksi kaikkea uutta pitää liioitella???
Monipuolinen?? Mitä muuta osaa kuin huutaa ja räkättää? Siitä on pitkä matka osaamiseen. Entäs sitten vaatetus? Luulisi jonkun osaajan neuvovan. Leveitä, väljiä hursteja, jotka pyörivät ympärillä. Värit suoraan sateenkaaresta. On rimpsua ja röyhelöitä.
Pysyisi vain hoitamassa vauvaansa, mutta kun rahaa pitää saada. Armahtakaa meitä katsojia!
Leukaperän rakenne ja purenta avainasemassa. Arvosteluun ei ole tässä kohdin aihetta, hyvät ihmiset.
Anni on vielä synnytyksen jälkeisessä tilassa. Aikaisin oli lähdettävä ansioiden perään.Parhaaksi ovat katsoneet perhesyistä. Varmasti pitävät huolen omista asioistaan niiltä osin.
Mikäläinen on jo kyrsiintyny näihin koosteisiin Vilkaisin Honor kympistä puolen yön tietämissä, että Sedu putosi.
Ompas Petra kauniina 👍
Tuli heti alkumetreillä ikävä entistä bb:tä, asiallisia ja fiksuja juontajia. Hautalan teko pirteys ja kiemurtelu täysi floppi. Miksi Alma hyllytettiin? Lähdempä pehkuihin. Tämä oli tässä. Jo oli älyttömät mainokset etukäteen.
Tuo jalat levällään kiljuva Hautala on oikeasti vastenmielinen!! Voi tulla ihan katsottava ohjelma, mutta Hautala pitää huonolla tuulella! Ennen vaikka Vappu Pimiä tuon naisen tilalle!! 😩
No nyt on kyllä niin ala-arvoista sakkia että ,Valavuori ja Sedu vai mikä se nykyään on nimeltään?Onkohan nämä vain siksi kun ovat noiden tuottajien kavereita.ei hyvät heilu.
Ilmeisesti Alma Hätönen juontaa jotain toista ohjelmaa, oliko Paratiisihotelli? Tällaisen mainoksen näin.
Wau! Alma on todella upea ilmestys iltapuvussaan, uuden juontopestinsä ohjelmamainnoksessa.
Hautalaa on kierrätetty ohjelmasta toiseen isoveliverkoston myötävaikuttamisella jo pitemmän aikaa.Niiden henki on ollut samaa kaliberiä kaikki tyynni. Kohdilleen ei osunut BB-talon imagoon.
Komistunut entisestään.
Järkyttävä Anni Hautala. Ilmeilee ja kiemurtelee omien juontojenss väliin.
Kuinka tyhmä pitää olla, että palkkaa tälläisen, joka karkottaa kaikki katsojat ?!
Ei pääse kesken nukahtamaan, kun Hautala kiljaisee, kyllä herää!!! 😳
Saisi pysyä radion puolella, tai mielummin kotiäitinä.
Just, sillä on puolivuotias vauva kotona , ehkä mummi hoitaa.
Pysyisi vain kotonaan lapsineen. Ei tule ikävä kenellekään. Karmea nainen, jalat lähes spagaatissa, naama irvessä, puheesta ei saa mitään selvää. Kuvittelee olevansa pääosassa, minä, minä....
Kyllä siellä on ihan vauvan oma isä, Annin puoliso Ilkka, hoitamassa.
katsoit silti 🤔
Janni Hussi peittoaa 6-0 Anni Hautalan
SuomiPopin radiojuontajana.
Kyllä, Hussi on omaa luokkaansa!
Ei millään pahalla eikä arvostellen mutta Jannilla on kookas pää muuhun vartaloon nähden.
Olen ihan eri mieltä! En ole jaksanut katsella teiniörveltäjiä, nyt viittin kattoakin. Mukavaa ja sopivan pituinenkin. Ja Annikin on ihan sopiva juontaja. Kivaa!
Onko Sedulla heijastin mukana?
Kyllä Hautalan vuoksi verenpaine nousee, ärsyttävä kiekuja!!
Anni on paras
Ei ole Alman voittajaa.
Turpa kii. Hautala on paras juontaja ikinä.
Heh!
KAIKKI TOSITV OHJELMAT järjestään äärettömän tyhmiä, En ymmärrä miksi sellaisa saa edes lähettää lastenkatselu aikaan kun käytös on kuin paviaanilaumalla ja antaa huonoa esimerkkiä nuorille joilla ei ole suodatinta käsittää sitä että noin ei todellakaan kuulua puhua ja käyttäytyä toisten ihmisten kanssa.
Seppo "Sedu" Koskisesta mulla
ei mitään pahaa sanottavaa, kyllä
voisin viihtyä juhlissa jossa Sedu
isännöimässä, ja onhan hän 64-
vuotiaaksi jo paljon nähnyt elämää
ja ison osan elämästään elänyt ajalla
kun oli vielä puhelinkioskit ja lanka-
puhelimet sekä C-kasetit ja LP-levyt.
Oi niitä aikoja, elämä oli kyllä yksin-
kertaisempaa ja yhteisöllisempää
Sedun ja kaikkien hänen sukupolvensa
ihmisten nuoruudessa.
Aion vastedeskin luukuttaa
1950-, 60-, 70- ja 80-luvun
iskelmää, tangoa, rockia ja
poppia Youtubesta taikka
vaihtoehtoisesti Spotifysta.
Naurua kyykyssä. Heijastin tosiaan, missä se on? :D
Variskin säilyy paremmin kuin Hautala kuka vähäpäinen on hänet valinnut yleensäkin mihinkään ohjelmaan kiljumaan
Anna Puu on suomensurkein "laulaja".
Vanhakolttu kuviss a, samaa kuvaa lähettää IS.
Kyllä löytyy voittaja taskuvenukselle, Alma on kuin pikkulapsi. Meikkiä tarpeeksi paljon, niin kyllä vanhentaa. Jotenkin säälittävä.
Kuitenkin tähän hampaat-ikenet- Anniin verraten siedettävämpi.
Sedu ihan OK. Heijastimesta en tiedä.- Eräs emäntä vastasi kyselyyn menevää miestänsä tiedustelevalle ihailijattarelle : "Henry ei ole nyt tavattavissa. Mukanaan hänellä on salkku ja myöskin mulkku, joka on minun puolestani aina käytettävissä. "
Noh ehkä tästä tulee ihan ok.. Suomessa ei ole oikein kiinnostavia julkkiksia. Anni ei ole hyvä juontaja puhetyylinsä takia, ja ne hömpät naurut. Tinni hyvä!
Iik, Tinni on ihan järkky huutaja. Tää on kyl pa.kin bb mitä ikinä. Tuon joukon äö ei ylitä edes 100. Ja juontajat ???? Wtf
Mikä on äö?
Pakko ihmetellä joittenkin kohdalla mistä se julkkis on siihe keksitty...toiset noista pyörii oikee urakalla tositv sarjoista toiseen...ja toiset ei sano ainaska itelle yhtikäs mitään.
Itse kattelin suoraan livekameroista eilistä avausjaksoa kun en jaksanu kuunnella Annia. ..=)
älykkyysosamäärä
Ärsyttävimmät pintaliitopellet
tulevat Yhdysvalloista. Suomessa
on onneksi vielä paikalliskulttuuria
olemassa esimerkiksi Kaustisen
kansanmusiikkifestareilla Pohjan-
maalla.
äö on tietysti älykkyysösämäärä
Tinnikkin on aivan OK!
Älykkyysösamäärä vai... Oisko lyhenne kuitenki ÄO.
Tinnin lähietäisyydellä tulee korviin tinnitystä.
Se on älykkyys ösämäärä...:-)
Ök.
Sanotaan näin et öö aapisen laidassa.
Missä Ridge Forrester, jonka BB lupasi? Mitä valehtelua tämä on?
Tulee kai myöhemmin kun joka toinen pv äänestetään yksi asukas ulos.
Eka lähtee jo tiistaina.
Toivottavasti!
Meilläkin odotettiin kovasti Ridgeä, kun luimme Seiskasta, että olisi mukana????
Ei kannata uskoi mitä juorulehdissä sanotaa. Viimeks seiskan kannessa oli anna puu joka oli muka menos vain elämää ohjelmaan. sitte anan ite sano että ei oo menossa sinne, ku sillä on laskettuaika samaa aikaa....
Basisti-laulaja/näyttelijä
Ronn Moss parhaimpia
ollut Kauniissa ja Rohkeissa
näyttelijä Katherine Kelly
Langin ohella.
Puu saisi keskittyä kotitöihinsä. Hänen lässytystään on jo kuultu enemmän kuin laki sallii.
Idolsissa hän lauloi, siis lauloi, hyvin. Myöhemmin laulutapa muuttui pikkutytön lässyn lässyksi ja sellaisena on pysynyt.
Älytöntä pukeutumista ja mauttomia kampauksia.
Myös hänen levytyksensä ovat liian erikoisia ja naurettavia.
En tykkää.
Saas nähä, tuleex Ridke loppumetreill`, esim. kruunaamaan voittajan. Toivoisin voittajan olevan voittajatar Nina.
Ridge kuuluu ja näkyy olevan jo melkoisen sammaloituneen näköinen parta-äijä.
Täysipäisten bb voisi olla tylsää katsottavaa.
Mitä venla savikuja miettii mikko parikan kiinnostuksesta petra ollia kohtaan?
Mikko Parikka ei ole tuolla, vaan toinen ent. salkkarinäyttelijä...
Ööö.. Miksi venlaa pitäisi asia liikuttaa??
BB-Tuulin ja Cherylin nakuilut
BB:ssä jääneet parhaiten mieleeni.
Naminami! 😜👍
Perseaukisten BB näytti olevan..
Tein saman huomion.
Heitä yhdistää tyhjät taskut.
No Roni ei ainakaan ole mikään tyhjätasku.
Niin mutta! Kyllä Koronalla pelleily on kurittanut miljonäärin alkujakin. Yksikin pikkupomo ajoi Mersulla parturiin, tukka leikattiin muodikkaasti kaljusta seuraavaksi millin pituiseksi, mutta loppuhuipentumaksi jäi julumettu tinkaaminen hinnasta. Että silleen.
Hertsyykelisentäs sitä Meriläistä , tubettajat, Olli ja Nina siinä joista mie tykkään.
Mitä Aisala sanoo, kun Kelly on BB:ssa? Tuleeko mustasukkaiseksi ja lähtee jälleen pettäjän tielle?
Tarjotaanko noille siellä viinaa, sitten voisin katsoa miten kunkin todellinen luonne tulee esille. Teennäistä patsastelua en jaksa yhtään.
Eiköhän se siitä lähde luistaman, tää oli vasta eika jakso. Tottakai niitä nyt jännittää jos ei tunne porukkaa yhtään.
Ei ole Julkkis-BB vaan Wanna-Be-Julkkis-BB.
Äläs kuule hauku Sedu Koskista,
Niina Mikkosta ja Janne Porkkaa,
ovat hyvänoloisia ihmisiä kaiketi
ja ikänsä puolesta nähneet/kokeneet
roppakaupalla elämää.
Oli suuri virhe buukata Anni Hautala kehiin. Jos oli tavoitteena nostattaa häätöäänestäjien intoa, kävi täysin päinvastoin. Tämän päivän nuoriso ei ole höplästä vedettävää. Hautalalla ei ole ammattiosaaminen hallinnassa. Olkoon millainen kretonki yllään tahansa, määrä on osattava makiassakin annostella. Hautalan osaaminen nähtiin. Ei syksyllä jatkoon. Kanava pysyy siihen asti tämän ohjelman osalta kohdaltani kiinni.
.
Kiintiö Kelly on, missäs muut kiintiläiset???
Hautala on niin ärsyttävä, tekee levottoman koko ohjelmasta hillumalla ja kiljumalla! 😤
............kiintiöläiset, kuten Ella esim.
Neloskanavalla ilmeisesti rahavirrat vähissä kun tuollaiset juontajat joutuneet pestaamaan? Anni Hautala aivan kamalaa kuultavaa ja tällä kertaa myös katsottavaa. JEE! Yrittääkö saada itsensä käyttäytymisellään nuoremmaksi kuin oikeasti on?
Samoin se toinen, vaalea,T-kirjaimella alkava nimi, aivan järkyttävä rääkkyjä!
Jotenkin noloa, että Kimmo Vehviläinen jämähtänyt tämänkaltaisiin ohjelmiin.
Eikö ukko ole jo viisissäkymmenissä?
Ehkäpä puolet eilisestä aloitusjaksosta jaksoin katsoa. Kiitos, se riitti vallan mainiosti tietämään mikä on suomalaisen viihteen rimanalainen taso. Ei jatkoa!
Ihan yhtä nolo, ellei jopa nolompi, on Kurosen rasvaletti. Kuronenkin käy jo viittäkymppiä, mutta "uran" kohokohta on jaina vaan juontaa jotain parikymppisten biletys- ja pettämisohjelmaa.
eikö suomessa tosiaan ole muita julkkiksia?? "leuka-roni, roiskeläppä-rosa, velkaantunut kapakoitsija, pääsy evätty usaan -sara, yksinhuoltaja-nina (pojat 18v ja 19v)
Sohvi ja steppuli puuttuu, oltas nähty kunnon kännistä örveltämistä. Mut ne ei varmaan saanu kokkelia mukaan.
Missä Aki sovinisti Manninen?
Ei, Akin pää kestä, kun sillä tulee kauniita vaimon tissejä ikävä.
No niissä lapsissa onkin työtä kylliksi. Muistaa aina mainita yksinhuoltajuudesta. Pojat aikuisia miehiä.
Minäkin olen yksin huoltaja, lapseni on nyt 51 v ja mieheni kuollut.
Missä Aki lienetkin, toivon tämän viestini saavuttavan Sinut : Olet paras keulakuva Miesten ryhtiliikkeelle, joka huutaa poissaoloaan. Naiset ovat kautta aikain käyttäneet sovinisti-sanaa kylttinään, kun alahuuli on mennyt mutruun. Ilmeisesti et huomioinut heitä pokkuroimalla ja feikkimielistelyllä. Miehet, nyt katse ylös ja eteenpäin. Aki johtaa.
Tervehdys hellä, halk' ilmojen lennä: Alma ja Elina, tulkaa takaisin!
Hautala pilaa koko ohjelman!! Vehviläinen ihan jees, pärjäisi hyvin yksinkin.
Tietääköhän Vehviläinen, mitä tarkoittaa sana Parturi?
Ei voisi vähempää kiinnostaa koko big persereikä ohjelma, miten nämä typerät mainokset saa poistettua, voiko saada kännykkään varoituksen milloin ohjelma tulee, niin osaa kääntää ajoissa eri kanavalle💀🖕
Missa on Kaulasten pariskunta, Jethro, Maisa Torppa ja Pia Nykanen?
Sitä samaa myös itse ihmettelin
Äläs viitti pelotella meikäläistä.
Anni Hautala on mahtava , ihana positiivinen ja iloinen juontaja jota on ilo katsella.
Pitäkää tunkkinne...
Jo oli surkee ja naurettava setti osallistujia,sentään muutama sopivakin.
Olis jo aika lopettaa nämä tosi tv sarjat. Säilyisi mielenterveys.
Joo,siellä on suomen köyhimmät julkkikset kaikilla rahavaikeuksia siksi sinne menty.Hoh hoijaa kyllä ihmisiä on taas kerran vedätetty oikein kunnolla ja mitkä juontajat,takaisin hyväksi havaitut eikä tyhjän huutajat ja naurajat.
Miten nämä persaukiset "julkkikset" häpeävät mennä taloon ja olla ihan muinaan, kyllä on rahasta tiukkaa heillä. Suurin osa veloissa korviaan myöten. Ketä kiinnostaa vaikka Toni? Aikansa julkkis syystäkin, mutta ei enää. Nina taas vain rahan ja seuran(?) takia. Musta nainen, kuka hän on, ei ainakaan "julkkis". Vanhemmat miehet aikakautensa julkkiksia, nyt vain varttuneita setiä.
Rosa on hirveä huutaja, pukeutuu pelkkiin telttoihin, ylipainoinen vanhahko täti. Petra taas liian fiksu tyhmässä porukassa.
Saara on epäonnistunut Amerikan valloittaja, mitä on tehnyt ollakseen julkkis? Väkisin pinnalla pidetty, lyhyt tukka, pitkä tukka, lihoo, laihtuu jne.
Eipä ole kuin C-luokan julkkiksia.
Miksi nämä meidän ns. julkisiksemme ovat kaikki persaukisia ressukoita tai ulosotossa tai jostain tuomittuja??
Tai sitten mitäänsanomattomia tyrkkyjä, jotka yrittävät saada juttua itsestään väkisin, vaikka eivät kiinnosta ketään.
Poikkeuksena urheilijat, he eivät puhu muusta kuin urheilustaan, jos siitäkään, vaikka ovat hyvin kiinnostavia. Esim. Kimi R, lyhytsanainen, kuitenkin kohtelias, samoin Valtteri, monet jääkiekkoilijat, Kaisa M, aiturit, hiihtäjät jne.
Persaukein tai ei, mutta Ninalla on talon komeimmat sääret. Rotu sellaiset.
Hieno homma että ottivat sinne noita pienempituloisia julkkiksia. Tosin olin toivonut sinne enemmän "väriä", eli Markus Kuortesaho olisi ollut sopiva lisä ohjelmaan. :)
Tai Manninen.
Kuotesaho(transu) olisi ollut oikea vetonaula sinne!
Ai julkkiksia vai?
Lähinnä has been sekä neva hööd.
Juontajien aatelistoa on Ellen Jokikunnas. Hän olisi vetänyt ohjelman tyylikkäästi. Hautalan imagomalliin ei olisi alentunut. Kadonneet sarjakaan Hautalan vetämänä ei yltänyt Ellenin tasolle lähimainkaan. Kyllä on Vehviläisellä tukalat paikat edessä.
Kukahan uskaltaa kertoa, paljonko tuo ohjelma tulee maksamaan??
Tekopirteä Hautala todellakin pilaa teennäisyydellään ja äänellään koko ohjelman!!
Häätöäänestykseen hurahtaneet maksavat . Huutista.
Ellen heti Annin tilalle.
👍👍👍👍👍👍
suurvelalliset pikavoiton perässä
Just näin,kuten edellinen sanoi!!Täysi turha ohjelma!!!!
Eikö nykyään ole mitään rajaa kun lähetetää naivan turhanpäiväisiä ohjelmia. Suurimmat mokat on tosi tv ohjelmat: tötteröhuulien ja tatuoitujen apinoiden härskiä kielenkäyttöä ja käyttäytymistä sisältäviä ohjelmia.
Mainokset sisältää samaa törkyä ja alaikäiset katselevat niitä jotka eivätosaa suodattaa mitä katsella. Missä moraali TV kanavien ohjelmien järjestäjillä?
Ei mitään järkeä, häpeäisin silmät päästäni jos siellä olisi minulle joku henkilökohtaisesti tuttu henkilö, Pelkkää saastaa.
Voi, voi, olisin niin halunnut ,että Aki Manninen olis ollut mukana.
Se olis ekana joutunut sieltä pois, suurin putoaja.
Moikka , mä oon Sara, niinku Forsberg. Näittex, ku mä niinku esittelin bee bee tilat.-Tältä kuulosti niinkuttelu aitiopaikalta.
olet ilkeä. kukin puhuu tavallaan.
Sara muuten esittää ölövinään oloa. Kaiken aikaa hirveä hinkuminen kuittaamaan voittopotin. Pankaamme yhteisrytinällä Nina johtoon ja suoraan voittoon. Hän jos kuka on sen tarpeessa.
Janne Porkka oli jäänyt kauan sitten unholaan...
Nykyään kulkee vissiin nimellä BB-Porkka
Kuka se on ?
Käytä Googlea jos osaat.
Miksi ei Vehviläinen olisi voinut juontaa ohjelmaa.
Olisi pärjännyt yksinkin, mutta pitäähän sitä ottaa porukkaa, että kaikille riittää pätäkkää.
Olen samaa mieltä
Juontaja vaihtoon, Tinni ja Kimmo hyvät, rauhalliset ja selvät äänet
Hautala koettaa olla hauska ja vekkuli juontaja. Mutta palautteista päätellen, onkin jotain ihan päinvastaista. Vehviläinen handlaisi kyllä yksinkin tämän ohjelman.
Kim Sainio voisi tulla välillä avuksi.
Persaukisten BB paremminkin. Suurinosa jengistä PA, tekee ihan mitä vain rahasta. Hyvä houkutin...
Nina Mikkosen ei kannattaisi enää käyttää tätä yh.nimikettä. Koska hänen lapsensa ovat jo aikuisia miehiä. Eivätkä ole käsittääkseni enää vailla 24/7 äidin hoivaa.
Jos itseään pitää jotenkin näin tituloida. Käyttäisi itsestään, vaikka nimitystä "leski"
Rikaat sikailee, muut leipäjonossa.
Täysin samaa mieltä
Oho!! Suomen wanna Be julkkikset!! Jos joku ookoo pitäs valita ni Markku Pulli👌
En oo kauheesti seurannu bbtä mut huonolta vaikuttaa
Yhden kerran vasta tullut, mutta Hautala onnistui jo senkin pilaamaan!
Samaa mieltä, Anni on täysin fiasko. Ihme kun ukko kestää ikeneannia, huh huh.
Tyhmintä mitä voi tv:stä katsoa väkisin tehtyä "viihdettä"jossa huonoja julkimoita kuten esim. Ukkola.
Ukkola OK. Oma luonnollinen, konstailematon itsensä. Tottunut, sujuvapuheinen toimittaja. Sitä paitsi vieläpä ansioitunut.
Mielestäni täysin päinvastoin!!Erittäin hyvä esiintyminen ja todella vähän erilainen,hyvällä tavalla💜💜
Anni Hautalaa ei kyllä kehtaa katsoa, eikä kuunnella. Koskaan en ole tykännyt niistä ohjelmista missä se on. Sama Pimiä kanssa.
Pimiän vieraana kokkisodassa on Janne Kataja.
Hän on näyttelijänä tv-sarjassa.
Hän juontaa Napakympin.
Hän on myös tuomaritehtävissä, naamiaisohjelmassa.
Eipä ollutkaan Ridgeä mut onneks on Joonatan Sievinen
Nakuselviytyjiä ei tarvita kun herlevi ja hedberg näyttää kaikille.
Ja seisoo jalat levällään mekko päällä. Pysyisi kotonaan
Luulee, että se on coolia.
Täällä on taas ihmisiä joilla ei ole kaukosäädintä.
Todella on kaukosäädin, vaikka asukkaiden takia olisin voinut katsellakin. Hautala on kyllä sellainen juontaja, jonka olisi voinut jättää äitiyslomalle rauhassa. Ukko hoitaa lapsen.... Anni pääsee tsekkkaamaan uutta..... Ydinperheen isäehdokasta. Vai onko Anni jo kohta mummo iässä. 🇫🇮🤔🇫🇮🤔😩😩
Hyvä kokoonpano!!! Nyt on kaikki oikeasti tunnettuja henkilöitä. Edellisellä julkkiskaudella oli liikaa tuntemattomuuksia.
Mutta missä on Vaatehuoneen Simo??
Ompas lapsellista porukkaa, eivät osaa muuta kuin nauraa räkättää, kasvaakohan noi aikuiseksi koskaan?
No tarviiko? Ei minun mielestä.
Rosa, Ukkola ja Mikkonen parhaat. Kiva että on ihmisiä, jotka keskustelee. Vai pitääkö ne äänestää heti pihalle? Sitten valitetaan kun katsellaan silmiään pyöritteleviä, myhäileviä ja hiljaisia ihmisiä. Pidetään kerrankin vahvat talossa. Tapetit pois.
Tupakan imijät ensimmäisenä ulos talosta, ovat huonoa esimerkkiä työttömälle nuorisollemme.
Rosa on kaunis nimi. Silti tämän nimen kantavillakin on oikeus kuorsata ja pierrä. Liiallinen reteys ja rehvakkuus siivottoman kielenkäytön säestämänä pilaavat naisellisuuden.
No joo,o
Minä kaipaan palanderia. On niin mukavaa, kun se hyppii hassusti. Ja mira luotia kaipaan myös, emme ole kuulleet hänen ongelmistaan pariin viikkoon.
Missäs se pete ammus on?
Mä en kaipaa enkä toivo, vaikk se lupais hyppiä munasillaan. Palander nääs.
Äsken MOT:ssa kerrottiin selväsanaisesti että KAIKKI tosi-tv -ohjelmat ovat käsikirjoitettuja. Miksi siis kukaan viitsii vaivautua niitä katsomaan. BB mainittiin kaikista pahimpana formaattina mitä tulee osallistujien salassapitosopimuksiin. Osallistujan allekirjoittavat sopimuksia jotka eivät oikeasti ole edes laillisia vaan rikkovat perusoikeuksia.
Suosittelen katsomaan ohjelman, aika julmaa peliä nuorten mielenterveydellä.
Kyllä nää jutut jää kakkoseksi tälle, mutta lue asiasta toki itse tästä linkistä:
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16921476/suomi-ei-tarvitse-natoa-
Guys, onneks teitä ei kukaan pakota tätä ohjelmaa kattomaan, jos ette siitä pidä. Itse tykkään Hautalasta juontajana. Kisaajiksi olisin toivonut enemmän sellasii, ketkä on tunnettuja paremmin jostain muusta kuin siitä että kirjoittaa kolumneja (?) tai että on yh äiti (jolla aikuiset lapset)
Huutokauppa Aki, Andy McCoy ja Vesa Keskinen sekä Wilma Schilewskislimovinovits olis pitäny saada tuonne.
Luin että kokkisodassa, Vappu Pimiän vieraana on Janne Kataja. Kuka tietää koska kyseinen jakso tulee.
Anni Hautala " Huvila&Huusi- ohjelmassa oli tosi aito ja mukava.
Mun mielestä sinne olis pitänyt saada Niko Ranta-Aho, HElvetin enkeli presidentti, Sofia Belorff, Janne Nacci, Janne Naccin kaikki ex-vaimot, Niko Ranta-Ahon siskot, Niko Ranta-ahon isä ja sitten vielä Stefan Therman sekä pussillinen kokaiinia. Pihaan traktori, Audi ja yksi pitkäpiippuinen ase. Ensimmäisenä iltana disko pystyyn mihin lähetetään yllätysvieraaksi änkyräkännissä oleva Martina Aitolehti.
Hautala oli asintuntijana myös J.Sukulan Suomalainen innovaatio- ohjelmassa etsittiin sopivaa tuotetta s-kauppojen hyllyyn.
Oli ilo kuunnella ruokatoimittajan kommentteja.
😂😂👍
Ihana äiti Tuksu "tunkki"Tukiainen voisi tanssia eroottista kiihottavaa tanssia taustalla vähissä vaatteissa...
sytyttäkää koko vitun talo tuleen
Valavuori ja Nieminen kehua retostelivat veloilla ja ulosmittauksessa olevilla summilla. Sitten huoneeseen astui Sedu.
Katsokaa MOT areenasta.
Sairasta
Anni Hautala olis saanut jäädä pois ,,,,,,,,vähän omahyväinen paska
Ihme kun ei ole Aku Hirviniemi, Pilvi Hämäläinen ja joku Kuustosista!!
Hautala on ärsyttävä juontaja, niin radiossa, kuin telkussa. 😖
Ihan samaa mieltä olen. Hautala pois ruudusta!
Tai jos opettelisi puhumaan selkeästi ja oppisi olemaan vääntelemättä suurta suutaan, niin ehkä sitten voisi jatkaa.
Kumma ettei näille "juontajille" ole puhe- tai esiintymisvalmennusta?
Vehviläinen sössöttää. Hautala kiekuu. Ja mitä antia tällä Tinnillä on ohjelmassa? Ei ole painoarvoa puheissaan.
On mahtavaa, kun tuota sittiä ei tarvitse katsoa.
Mieluummin ohjelman ajan hakkaan tattia...... hhmmmm..
Eihän Anni Hautala edes ole BB-talossa. Seuraa nyt sen verran ohjelmaa, että tiedät, ketkä talossa ovat.
Hautala juontaa , tiedoksesi.
Sedu ja rullahuuli on parhaat
Taas Suomalaisten mieleistä p - -kaa tämä..
En tiennytkää Nina Mikkosen olevan noin iloinen ja nauravainen persoona. Vai oliko hän yliväsynyt, vai laukesiko jonkinlainen jännitys nauruna? Liiankin tosikolta vaikuttava Roni se vaan ihmetteli naama peruslukemilla pk.huoneessa Ninan nauruherkkyyttä. Hän ei ilmeisesti ole tottunut nauraviin naisiin.
Katsokaapas, kuinka kauniit jalat Niinalla on. Todelliset säihkysääret.
NO NIIN ON.
Ninalle toivon sydämeni pohjasta voiton osuvan. Pidetäänkö äänestäjät yhtä tässä tavoitteessa!
Kamalaa haukkumista osallistujista.Huonoa käytöstä!!! Pitääkö olla noin negatiivinen,ei ole pakko katsoa jollei miellytä.Terv.Leila Porvoosta ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
Roni on mukava, hyvin kasvatettu, positiivinen ja iloinen nuori mies! 👍
Kuulehan Leila hyvä ! Pelin henki on se, että jokainen BB-taloon astuja tietää, että heistä tullaan keskustelemaan. Sanotaanko sitä nyt vaikkapa arvosteluksi, sillä kahta samanlaistahan ei ole kuvattavaksikaan. Tämä yhteiselo pienissä tiloissa tuo varmasti esiin ihmisen todellisen minän heikkouksineen ja vahvuuksineen. Opettavaista ruudun molemmin puolin.Kuuntelehan Leila Kim Sainion luonneanalysointia koostetunneilta, niin tehnet päätelmäsi arvostelemisesta sohvaperunoiden mielipiteiden suhteen.
Kauniin kesän odotusta kaikille BB: läisille.
BB-tuotanto pisti kehiin talouden kolmen viikon kuntokuurin , jota hehkutettiin ja mainostettiin pitkällä aikavälillä .Nimikin löytyi , se oil oleva Julkkis BB 2021. Häätöäänestyksiä runsain määrin, mikä tarkoittaa kassan vilkasta kilinää aina sen mukaan, paljonko korona on fanittajien lompakon pohjalle jättänyt. Lykkyä pyttyyn ihan jokaiselle.
Kallis ohjelma, ja loppujen lopuksi aika hölmö. Kenenköhän fiksu ajatus oli eilen laittaa ulkona nukkuneille lasten prinsessakruunu päähän ja taikasauva käteen?? 😖 No joo, katselee, ken katselee, ja soittelee, ken soittelee!
Äärimmäisen tylsä 💤 katsoin minuutin kun olivat yhteisissä tiloissaan eipä tarvinnut pidempään katsoa tylsääkin tylsempi... 😕 Ei jatkoon!
Katsoppas sitten, kun Hautala on mukana, niin ei nukuta!😳Sen verran kovasti kiekuu, että uni kaikkoaa!! 🙉
Onko jo sutinaa/silmäpeliä joillain? Joko Sedun heijastin heiluu?
Taitaakin olla niin kevyt olo
Onneksi tätäkään ei oo pakko katsella,luojan kiitos!
Siiiiis ... aikuisten oikeesti .... siis , nää n.s. "julkkikset" ... voihan vehnänen ... keliakialla höystettynä omien fantasioidensa mukaan ... voihan kevät-rypsi sentään !!!
Kuka noista oikeesti mitenkään kiinnostaa ketään ... ehkä hieman Imitaattori , mut oikeesti ... toi lesbo-horo-viher-idiootti-läskit (mielestäni!) ja muut``retardit´ - oikeesti mitäänsanomattomat kuspäät (mielestäni!) noi nenäimplantti-horot (mielestäni!) ja muut faking luuseri-media pyrkyrit (mielestäni!) kun vaan ei oikeesti ... FU all of U !!!!!!!!?!
(milestäni!)
LoL
;^D
Siiiiis ... aikuisten oikeesti .... siis , nää n.s. "julkkikset" ... voihan vehnänen ... keliakialla höystettynä omien fantasioidensa mukaan ... voihan kevät-rypsi sentään !!!
Kuka noista oikeesti mitenkään kiinnostaa ketään ... ehkä hieman Imitaattori , mut oikeesti ... toi lesbo-horo-viher-idiootti-läskit (mielestäni!) ja muut``retardit´ - oikeesti mitäänsanomattomat kuspäät (mielestäni!) noi nenäimplantti-horot (mielestäni!) ja muut faking luuseri-media pyrkyrit (mielestäni!) kun vaan ei oikeesti ... FU all of U !!!!!!!!?!
(mielestäni!)
LoL
;^D
Oletko nyt ylpeä itsestäsi, kun sait kirjoittaa fiksun mielipiteesi??
Voi taivaan vallat!
Katsoin illan jakson.
Mikä tarkoitus tuota Tinniä on raahata mukana?
Tai tuota Kimiä?
Onko ollut tarve saada työtä tyhjänpäiväisille höpöttäjille???
Voi hitto! Eikö ole tasossa mitään rajaa?
Onneksi viinalasien kanssa hilluva Kelly lensi pois ensimmäisenä.👍
Kimillä on tarvittava määrä luonnetta ja pelisilmää, että kohta jyrähtää. Tinnilllä akuutti puheripuli jäänyt päälle kovaäänisellä varustettuna. Ollaan silti kuulolla.
Vesa Keskinen olis aika hyvä veto tuonne velkaisten joukkoon antamaan vinkkejä rikkauteen!
Talousneuvontaa ilmaiseksi:
Maksa velat, jos niitä on.
-Muista, että pankki on ystäväsi vain tiettyyn rajaan asti.
-Älä tee hankintoja, joihin Sinulla ei ole varaa.
-Pienelläkin rahalla saa tuoretta ruokaa, kun vaivaudut sen itse valmistamaan.
Jos mainosmies houkuttelee, sano itsellesi:Ei kiitos tällä kertaa.
Se, mitä Sinulla ei ole, et myöskään tarvitse. Tämä auttaa eteenpäin parempia aikoja odotellessa.
Ystävyydellä!
Onks sen naamaa leikelty, ku muistuttaa Osuuskaupan Leipä autoon törmännyttä.
Eilinen osa tätä ohjelmaa oli kyllä kaikkien aikojen limbo!
Juontaja Hautala hyvin epäpätevä tehtäväänsä kiekauksineen. Ehkä johonkin lasten ohjelmaan juurikin menisi?
Tinni raakkumassa on myös kamalaa kuultavaa. Ja epäasiallinen on.
Koskemattomuuskilpailussa kannusti ja hoputti Aleksia (???), taisi kerran sanoa hyvä Petra. Kun ollaan juontamassa jotain, niin tasapuolisuus on kaiken avain. Sitä tuo "juontajaksi" ylennetty vaan ei taida ymmärtää.
Kim Sainio lippalakki tiiviisti päässä antaa puupäämaisen vaikutelman olemalla niin tietäjää iänikuista. Voi teitä keski-ikäisiä nuorempaa yrittäviä. Noloja ootte!
Olipa todella noloa katsottavaa!! Tuotanto juontajineen pääosassa kiljumassa ja sähläämässä!!? Mielummin kaikki katsoo osallistujia, kuin noita kilpaa puhuvia räpättäjiä! Tuosta jos ei parane, tuskin on montaakaan katsojaa loppuosilla.
Tämän jakson henkilövalinnoista mm. juonnon suhteen esitetyt lukuisat mielipiteet eivät ole haukkumista, vaan hyvää tarkoittavia painavamminkin esitettyinä. Kolmiviikkoiseen keikkaan ei nähtävästi ole saatu vakiväkeä tulemaan. Eilisen lähetyksen avasin sulkeakseni sen vajaan kymmenen minuutin kuluttua. Sama rumba jatkui. Juonnot pikaselostusta sanoista tuskin selvää saaden. Toisen äänitorven tuskin lopettaessa etäämmällä oleva aloittaa. Jäi vaikutelma, että Kim sai juuri ja juuri sanomansa ulkoilmoille. Tuotanto voisi järjestää pikakoulutusta, miten kokonaisuus pidettäisiin paremmin kasassa. Julkkis bb ei ole yksin nuorisolle vaan meille kaikille tarkoitettu.Siinäpä vinkkiä juonnon opskirjaan. Neutraali käyttäytyminen on eräs ansio. Asukkaillekin toivotan tsemppiä ja jaksamista.
Anni ja Tinni vaihtoon HETI. Kuka vaan tilalle. Puhuvat ja keskeyttävät haastattelujen päälle.
olipa nöyryyttävä häätö !
Huh, uskomattoman levotonta sähläämistä ja mölyämistä! Onko tarkoitus saada vain mahdollisimman paljon rahaa soitoilla, kun sitä jauhettiin melkein koko ohjelman ajan? Mielenkiintoista olisi katsoa ja kuunnella asukkaitten elämää, eikä vastenmielisten juontajien kiljumista. Ihan oikea tyrkky putosi!
Perseaukeinten ei kannata äänestää jokakehotukseen vaan satsata loppumetrille. Tästä on johtunut yllättävä äänestystulosten ympärikeikautus.
Tuottava jobi. Viikossa palkkio 155 euroa kuulemma.
Eihän tuollainen 465 euroa miinus verot ole koko ajalta mitään. Käsittämätöntä, kuinka kukaan viitsii tuollaiseen peliin lähteä, vaikka pääpalkinto olisikin kolkyt tonnia. Käteen saisi 15.000 € voittajalle. Eipä ole kovin kummoinen raha. Mutta eipä sinne ole mennytkään ketään täysin järjellistä tyyppiä...
Ihan kiva, että julkkis big brotherista syntyy keskustelua. Mutta, kiva juttu, kun kaikki aiheeseen liittyvä löytyisi sille tarkoitetusta yhdestä paikasta. Ettei kommentointia olisi ripoteltu sinne ja tänne. Ettei tarvitsisi bb.n liittyvää etsiä ympäriämpäri nettiä. Jos joku ei vielä tiennyt Big brother keskustelulle=kommentoinnille löytyy
* suomi 24 ihan omat sivut.
https://keskustelu.suomi24.fi/viihde-ja-kulttuuri/tv-ja-radio/tv-sarjat/big-brother?page=1
Eilinen lähetys onnistui. Naiskaksikko juonsivat osuutensa kuten pitääkin. Anni oli tyylikäs ja hymyilevä, ei siihen tarvita yliampuvaa ilmehtimistä. Tinnikin malttoi vaimentaa ääniskaalaansa, antoi Kimillekin kohteliaasti puheenvuoron. Asukkaatkin tulivat ensi kertaa kunnolla huomioiduiksi. Näin sitä pitää.
Vähän oli kiljujat rauhoittuneet, silti entisiä juontajia oli helpompi kuunnella ja katsella.
Oikein pelotta edelleen, milloin Hautala kiekaisee!!! 😱
Muuten kiva ohjelma, mutta nyt väärät juontajat, ja liikaa aikaa menee äänestyksestä selittämiseen, kuin vähäjärkisille!
Tuotanto on saanut varmasti oppia syksyn formaattia varten.
Vehviläinen on ihan ok, Tinni menettelee, mutta Annin kiljumista en kestä.
Kieltämättä häätöäänestys vie lähetysajasta suuren osan. Ei varmasti juontajankaan kannalta fantastista.Kassakoneen kiliseminen lienee pääosassa. Lienee käsikirjoituksen ylin tavoite.
Muistattehan kun Alma juuttui toyotaan?
En, mutta ikuisesti muistan Valavuoren ilmeen, kun hän näki häätöäänestyksen taloon jäävien palaavan. Jäbällä seiso muukin kankeana kuin seipään nielemä. Pannaan tämä herrasmies kiertoon ja kilometritehtaalle mahdollisimman pian.
Olen samaa mieltä
BB:n kauniit naiset❤️
Yhdyn täydellisesti jokaiseen mielipiteesi suhteen.
Annihan kuullosti tänään ihan juontajalta. Ei huutanut eikä ääni noussut kiljumiseen asti. Luulin ensin, että olen ainoa, joka ei häntä jaksa kuunnella. On ärsyttänyt minua aina, mutta olisiko ottanut opikseen.
Onneksi Rosa putosi, kun se naurun räkätys on niin hirveä. Piti oikein tarkistaa sen ikä, kun näyttää eläkeikäiseltä eikä niistä roiskeläppäajoistakaan niin hirveän kauan ole. No, ei ilmeisesti välitä ulkonäöstäön. Itse panostaisin nuorekkaampaan kampaukseen.
Saahan nähdä malttaako Hautala vetää ohjelman loppuun aloittamatta sitä hirveää kiljumista ja kiemurtelua?? 😫
Jokohan pappa kotiutetaan?
Ennätysmäinen palstalla kävijöiden määrä: ensimmäiset 10000 tuli täyteen. Vastanneiden joukkokaan ei kaikkein vaatimattomimmasta päästä. Kiva.
Tämä palsta on mukavaa luettavaa. Väliin vääntää suupieliä railakkaaseen hymyyn. Huumorillahan tämä keskustelu on otettava. Virkistävästä ajanvietteestä käy.
Janne Porkasta äidin roolissa tuli mieleen Robin Williams.
Ihana Janne! Kyllä nostan hattua kaikille. Itse polttaisin päreeni jo toisena päivänä, yöstä puhumattakaan. 🤪
Joo, Janne superia! Ottaa tilanteen kuin tilanteen haltuun jopa ex temporena.
Nyt toi Roni lauluun. Ei minkäänlaista viihdearvoa, Jää noiden verbaaliakrobaattien jalkoihin mennen tullen. Pian pilaa oman ns uransa kun jengille aukee , että oikeesti toimii vain tarkkaan leikatuissa 10 min videoissa jotka etukäteen käsikirjoitettu. Eikö nelonen jo oppinut hauskoista kotivideoista, ettei tämä kundi oikeesti omaa viihdyttäjän lahjoja.
Päivittäiset koostelähetykset suurelta osin äänestystulosta ja kehotusta kiekaisun siivittämänä äänestämään.
BB-tuotanto voisi tuoda kanan kiekaisemaan äänestystä tahkoamaan. Tuskin sekään yltäisi Hautalan saavutusta ylittämään.
Hautala ei sovi alkuunkaan tuon ohjelman juontajaksi! Vielä lisää vaikutelmaa tuolla karmealla pukeutumisellaan! Asukkaille talossa esitettävät kysymykset typeriä ja pudonneen haastattelu pinnallista ja lapsellista. Elina oli tyylikäs, hyvä käytöksistä ja rauhallista. 😩
Mä oon lopettanu tän formaatin kyttäämiseen kertalaakista.
Todellakin ei tuu katsottua..... Varsinkin kun Hautala on juontamassa...... Ei pysynyt äitiyslomalla....... Tossun alla oleva muusikko hoitaa kiltisti lapsen.... Anni etsii jo uutta miestä....... 🤔
Vehviläisen yksin juontaessa rauhallinen ja mukava tunnelma. Hautala ei sovi aikuisten ohjelmaan telkussa, eikä radiossa!!!
Täydellisesti samaa mieltä. Pois Hautala. Pitäköön vaikka blogia nyt perhe-elämästään ja nauti jonkin aikaa ennen kuin vaihdat taas miestä. 🤔👌🔆🎯🎈
Millä lihaksilla Hautala suorittaisi massahurmauksen? Kyllä jämti on, ett miehet tykkäävät pehmeän pyöreistä misukoista.
Eikö tuota vi.. a hokevaa valaa saa jo pois talosta?