Jälki realparkin parkkipaikoiila 2.5 aamulla oli sanoin kuvaamaton. Jätöksiä, lasinsiruja, serpenttiiniä, tölkkeja, mukeja yms. oli vappukulkue jättänyt sinne, heitettynä. Vastuutonta käytöstä, huliganismia ja roskaamista josta olisi pitänyt sakottaa. Joukossa tyhmyys tiivistyy ja neste joka on ulostettavissa nouseekin päähän.
Kuka siivoaa
10
837
Vastaukset
- Anonyymi
Mene siivoamaan kun ei ole muuta tekemistä kuin kytätä muiden tekemisiä. Olet päästäsi pehmennyt pahasti.
- Anonyymi
Ei ole ennen realparkissa tuollaista siivoa nähty. Sikalaumako sielä liikku.
- Anonyymi
Todella OUTO kommentti, roskaamisasiaan !
- Anonyymi
Todella OUTO tuo aloituskommentti, roskaamisasiassa !
- Anonyymi
Todella OUTO roskaaminen!.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Todella OUTO roskaaminen!.
Siellä oli kokoontunut autoistunut nykynuoriso . Samanlaisia paskaajia pirkanhovin parkissa viikonloppuöisin tuninkikoslillaan ja isoperseisinen tyttöystävineen jotka on kännissä ääliöitä.
- Anonyymi
Siideriä juovat ja hesessä syövät ei ole nuoriso enää entisensä. Nuoret mimmit ja perseet jotka ei olis 70 luvun henkilöautoihin edes mahtunut....
- Anonyymi
No ei tuunattuun E46 bemariin meinannut hanurinsa kanssa sopia siiderivalas . -70 luvulla Opel kadettiin ei olisi ollut toivoakaan mahtua edes yksin takapenkille leveytensä takia niin iso hanuri. Sääliksi käy bemmipoikia jos ei muuten naista saa kun tuunatulla osari baijerilaisella tai ruosteisella persedes mentsillä .
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No ei tuunattuun E46 bemariin meinannut hanurinsa kanssa sopia siiderivalas . -70 luvulla Opel kadettiin ei olisi ollut toivoakaan mahtua edes yksin takapenkille leveytensä takia niin iso hanuri. Sääliksi käy bemmipoikia jos ei muuten naista saa kun tuunatulla osari baijerilaisella tai ruosteisella persedes mentsillä .
Bemari mies kyllä tinkaa naisen laadusta ja autot on räpellettyjä. Lempäälässä kaksi missä rekisterikilpi on tuulilasilla?? Ilmeisesti amis vielä kesken ei ole käsitelty kappaleiden kiinnitystä ruuvimenetelmin.
Tai sitten kiinnityspohja ruostunut puhki, bemmi tosi paha ruostumaan.
Kaverilla meni n 5v vanhasta bemmisyä joku ketju. Moottori irti ja kustannus 6000€ueroa.
Olisin vienyt tehtaan oileutewn. Ajatella ketjukone ja eikestä.
- Anonyymi
Roskaa on siellä sun täällä mm. Ryynikän uimaranta on ollut viimeaikoina aivan tolkuttomassa siivossa. On siellä roskalaatikko, mutta se on täynnä ja alikulun toisella puolen oleva isonpi laatikko on liian kaukana, vaikka sen ohi joutuu kulkemaan uimarannalta pois lähtiessä. vois tuoda roskansa siihen.
Nuorisoa on monasti joukolla pöyräillyt sinne päin. Lieneekö uimarannasta tullut uusi kokoontumispaikka, Ryynikän leikkikenttä kun lopetettiin häiröiden takia pari vuotta sitten.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1536969Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/746142558Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk471810Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1141431Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna901315- 711127
Tiesitkö mies
Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll631083Kuulin että Metsa Manille kaavaillaan Maaseudun Sivistysliiton kunniakirjaa ja jotain
muutakin huominosoitusta. Syystä että on on elvyttänyt huomattavasti videoillaan vanhemman väen englanninkielentaitoja.271069Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.481065- 691007