Alta riman

Anonyymi

10

190

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei vaan hallitus osaa tehdä oikeasti työllistäviä ratkaisuja saati luoda uusia työpaikkoja. Pian tänne tulee joku vasurifani kertomaan, että ei hallituksen tehtävä ole luoda työpaikkoja. No mikä sen tehtävä on? Ottaa velkaa. Sen se osaa. Ei muuta.

    • Anonyymi

      On vaikea edes ajatella, mitä Marin olisi voinut tehdä paremmin.

      Meidän täytyy laittaa kädet ristiin kyynärpäitä myöten ettei joku PersuKokoomus ollut vastuussa tämän Koronan aikana voi herranjestas!

      • Anonyymi

        Demukit ei voi ajatella, kun ei ole millä ajatella, ja Mitä Mariniin tulee, mitä hän on tehnyt? Tuhoa kyllä riittävästi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Demukit ei voi ajatella, kun ei ole millä ajatella, ja Mitä Mariniin tulee, mitä hän on tehnyt? Tuhoa kyllä riittävästi.

        Mitä persut osaa? Arvostella, mitätöidä, ei muuta. Ai niin unohtu, että persuillekin valta on hunajata, erotaan puoleesta ennen kuin erotaan hallituksesta.


    • Anonyymi

      Sannan hallitus on huono. Hirveän huono. Aivan järkyttävä. Surkea. Ala-arvoinen.

      No niin. Taas helpotti muutamaksi minuutiksi.

    • Anonyymi

      Ollaan ylpeitä suomalaisista ja hallituksesta, joka meni terveys edellä pandemiaa vastaan ja talouskin kärsi vähiten Euroopassa!

      Tää on siis voitto! Me ollaan hyviä!

      • Anonyymi

        Kuulostaa yhteiskunnan vapaahiihtäjän kommentilta, hyva hallitus , hyvä Sanna , hyvä hyvä , voitto uuh, vittua ukille.


    • Anonyymi

      Ja kuinka paljon niitä työttömiä onkaan?

    • Anonyymi

      Sannan hallitus on tehnyt työllisyystoimien osalta ihan oikein.

      Työllisyystoimet minimiin KOSKA niitä ei tarvita. "Työllisyystoimilla" ei tule palkkatyöpaikkoja. Työllisyystoimilla tulee vain työllisyystoimiin perustuvaa verovarojen hukkaa ja työttömiin kohdistuvia väärinkäytöksiä "työllisyystoimien" verukkeella.

      Työllisyystoimien sijasta tarvitaan PALKKATYÖPAIKKOJA sekä INVESTOINTEJA.

      Työllisyystoimilla ei tule sen enempää palkkatyöpaikkoja kuin investointejakaan.

      Sitten vain pohtimaan, mihin kansanryhmiin pitää huomio kääntää pois työttömistä, jotta löytyisi ne oikeat syylliset siihen, MIKSI palkkatyöpaikkoja ja investointeja ei ole Suomessa riittävästi.

      Vinkkinä, niissä ryhmissä on veronmaksukykyistä väkeä paljon, mutta eivät ole palkanmaksuhaluisia, eivätkä halua tinkiä omistakaan palkoistaan.

    • Anonyymi

      Ei nyt työllisyyttä hoideta. Get over it.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      131
      831
    2. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      81
      726
    3. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      56
      708
    4. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      46
      603
    5. Mitä luulet

      Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?
      Ikävä
      40
      587
    6. Kerro jokin

      👻 tarina
      Ikävä
      60
      552
    7. Vielä hyvinvointitalosta

      Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko
      Pyhäjärvi
      71
      536
    8. Luule ja ajattele minusta

      mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅
      Ikävä
      44
      527
    9. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      35
      505
    10. 26
      501
    Aihe