Sannan hallituksen toiminta on ollut sutta ja sekundaa matkan varrella. Työllisyystoimien osalta jälki on kaikkein surkeinta.
https://www.kauppalehti.fi/uutiset/sanna-marinin-hallitus-keplottelee-alta-riman/efedd5bb-5573-4eb2-b033-b845604adc75
Alta riman
10
101
Vastaukset
- Anonyymi
Ei vaan hallitus osaa tehdä oikeasti työllistäviä ratkaisuja saati luoda uusia työpaikkoja. Pian tänne tulee joku vasurifani kertomaan, että ei hallituksen tehtävä ole luoda työpaikkoja. No mikä sen tehtävä on? Ottaa velkaa. Sen se osaa. Ei muuta.
- Anonyymi
On vaikea edes ajatella, mitä Marin olisi voinut tehdä paremmin.
Meidän täytyy laittaa kädet ristiin kyynärpäitä myöten ettei joku PersuKokoomus ollut vastuussa tämän Koronan aikana voi herranjestas!- Anonyymi
Demukit ei voi ajatella, kun ei ole millä ajatella, ja Mitä Mariniin tulee, mitä hän on tehnyt? Tuhoa kyllä riittävästi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Demukit ei voi ajatella, kun ei ole millä ajatella, ja Mitä Mariniin tulee, mitä hän on tehnyt? Tuhoa kyllä riittävästi.
Mitä persut osaa? Arvostella, mitätöidä, ei muuta. Ai niin unohtu, että persuillekin valta on hunajata, erotaan puoleesta ennen kuin erotaan hallituksesta.
- Anonyymi
Sannan hallitus on huono. Hirveän huono. Aivan järkyttävä. Surkea. Ala-arvoinen.
No niin. Taas helpotti muutamaksi minuutiksi. - Anonyymi
Ollaan ylpeitä suomalaisista ja hallituksesta, joka meni terveys edellä pandemiaa vastaan ja talouskin kärsi vähiten Euroopassa!
Tää on siis voitto! Me ollaan hyviä!- Anonyymi
Kuulostaa yhteiskunnan vapaahiihtäjän kommentilta, hyva hallitus , hyvä Sanna , hyvä hyvä , voitto uuh, vittua ukille.
- Anonyymi
Ja kuinka paljon niitä työttömiä onkaan?
- Anonyymi
Sannan hallitus on tehnyt työllisyystoimien osalta ihan oikein.
Työllisyystoimet minimiin KOSKA niitä ei tarvita. "Työllisyystoimilla" ei tule palkkatyöpaikkoja. Työllisyystoimilla tulee vain työllisyystoimiin perustuvaa verovarojen hukkaa ja työttömiin kohdistuvia väärinkäytöksiä "työllisyystoimien" verukkeella.
Työllisyystoimien sijasta tarvitaan PALKKATYÖPAIKKOJA sekä INVESTOINTEJA.
Työllisyystoimilla ei tule sen enempää palkkatyöpaikkoja kuin investointejakaan.
Sitten vain pohtimaan, mihin kansanryhmiin pitää huomio kääntää pois työttömistä, jotta löytyisi ne oikeat syylliset siihen, MIKSI palkkatyöpaikkoja ja investointeja ei ole Suomessa riittävästi.
Vinkkinä, niissä ryhmissä on veronmaksukykyistä väkeä paljon, mutta eivät ole palkanmaksuhaluisia, eivätkä halua tinkiä omistakaan palkoistaan. - Anonyymi
Ei nyt työllisyyttä hoideta. Get over it.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Moni islamilainen maa on jo kieltänyt burkat ja nigabit
mm. Marokko, Tunisia ja Turkki. Miksi he ovat sen tehneet? No perusteet ovat selkeät ja yhteneväiset: turvallisuus, yhte1322534Vain puolet SDP:n kannattajista luottaa puoluejohtoon häirintäkohussa
Ja SDP on ilmoittanut, että ainoa rangaistus häirintään syyllistyneille kansanedustajille on puhuttelu - aina sama. Eli1002095Persujen vaalilupaus oli euron bensa
Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.381730Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin
Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi381570Kyllä mies pakit kestää
Herranen aina nyt poijat! 😃 Jos pelkäätte pakkeja noin paljon niin hamekangasta hakemaan. Oon ite saanut useammatkin n591446Palomestari sytytti tulipalon Kankaanpäässä
Kankaanpää ei yllätä koskaan. Oukarinkadulla syttyi rivitalossa tulipalo toukokuussa 2024. Nyt sen sytyttäjää syytetään271119Topi osti Askon
Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan581110Kuka on Farmi Suomi Riiko?
Farmi Suomi -realityssä Riiko Sakkinen on saanut paljon tv-aikaa. Riikon ajatuksia ja toisten nokittelua sekä lopulta pe91066Vastuuhenkilöt
Ketkä ovat Lapuan Kotiasunnot-yhtiön tili- ja vastuuhenkilöt? Nimet kehiin, julkista tietoa.621040Pelataanko sivistyslautakunnan päätöksissä reilua ja avointa peliä?
Huomasin, että sivistyslautakunta on tehnyt viikko sitten isoja miljoona päätöksiä lastemme koulukuljetuksissa ja kaup30736