Sannan hallituksen toiminta on ollut sutta ja sekundaa matkan varrella. Työllisyystoimien osalta jälki on kaikkein surkeinta.
https://www.kauppalehti.fi/uutiset/sanna-marinin-hallitus-keplottelee-alta-riman/efedd5bb-5573-4eb2-b033-b845604adc75
Alta riman
10
175
Vastaukset
- Anonyymi
Ei vaan hallitus osaa tehdä oikeasti työllistäviä ratkaisuja saati luoda uusia työpaikkoja. Pian tänne tulee joku vasurifani kertomaan, että ei hallituksen tehtävä ole luoda työpaikkoja. No mikä sen tehtävä on? Ottaa velkaa. Sen se osaa. Ei muuta.
- Anonyymi
On vaikea edes ajatella, mitä Marin olisi voinut tehdä paremmin.
Meidän täytyy laittaa kädet ristiin kyynärpäitä myöten ettei joku PersuKokoomus ollut vastuussa tämän Koronan aikana voi herranjestas!- Anonyymi
Demukit ei voi ajatella, kun ei ole millä ajatella, ja Mitä Mariniin tulee, mitä hän on tehnyt? Tuhoa kyllä riittävästi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Demukit ei voi ajatella, kun ei ole millä ajatella, ja Mitä Mariniin tulee, mitä hän on tehnyt? Tuhoa kyllä riittävästi.
Mitä persut osaa? Arvostella, mitätöidä, ei muuta. Ai niin unohtu, että persuillekin valta on hunajata, erotaan puoleesta ennen kuin erotaan hallituksesta.
- Anonyymi
Sannan hallitus on huono. Hirveän huono. Aivan järkyttävä. Surkea. Ala-arvoinen.
No niin. Taas helpotti muutamaksi minuutiksi. - Anonyymi
Ollaan ylpeitä suomalaisista ja hallituksesta, joka meni terveys edellä pandemiaa vastaan ja talouskin kärsi vähiten Euroopassa!
Tää on siis voitto! Me ollaan hyviä!- Anonyymi
Kuulostaa yhteiskunnan vapaahiihtäjän kommentilta, hyva hallitus , hyvä Sanna , hyvä hyvä , voitto uuh, vittua ukille.
- Anonyymi
Ja kuinka paljon niitä työttömiä onkaan?
- Anonyymi
Sannan hallitus on tehnyt työllisyystoimien osalta ihan oikein.
Työllisyystoimet minimiin KOSKA niitä ei tarvita. "Työllisyystoimilla" ei tule palkkatyöpaikkoja. Työllisyystoimilla tulee vain työllisyystoimiin perustuvaa verovarojen hukkaa ja työttömiin kohdistuvia väärinkäytöksiä "työllisyystoimien" verukkeella.
Työllisyystoimien sijasta tarvitaan PALKKATYÖPAIKKOJA sekä INVESTOINTEJA.
Työllisyystoimilla ei tule sen enempää palkkatyöpaikkoja kuin investointejakaan.
Sitten vain pohtimaan, mihin kansanryhmiin pitää huomio kääntää pois työttömistä, jotta löytyisi ne oikeat syylliset siihen, MIKSI palkkatyöpaikkoja ja investointeja ei ole Suomessa riittävästi.
Vinkkinä, niissä ryhmissä on veronmaksukykyistä väkeä paljon, mutta eivät ole palkanmaksuhaluisia, eivätkä halua tinkiä omistakaan palkoistaan. - Anonyymi
Ei nyt työllisyyttä hoideta. Get over it.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 213307
Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva5402681Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial532260Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras2082212Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle131698Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2191509Kiantama kartelli
Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip521461- 971379
Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom621201Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise951174