Onko kellään kokemusta vuokra auton rikkoontumisesta?? Omavastuu lisämaksulla 500€.. autolla saa vetää 2800 , perässä traileri jonka paino 660kg jonka päällä riisuttu vanhan hiacen runko ( kaikki penkit, ovet ja takaluukku poistettu) jolloin painoks sille jää tuskin ees 1000kg. N 100 m peruutuksen jälkeen kytkin hajos.. hinurilla oli ajettu 13000 km. Tyhjänä ajettaessa (ei siis ees traileria perässä) tää hinuri "hyyty" vastaseen ajettaessa .....voiko vuokrafirma periä kokonaisuudessan korjauskustannukset??
Vuokra auto hajos
2
91
Vastaukset
- Anonyymi
Ei tietenkään voi autohan pitää olla vakuutettu kun sitä vuokrataan. Kuka sulle on väittänyt että joudut maksamaan koko remontin.
- Anonyymi
100 metrin peruutus jarrullisella peräkärryllä hajottaa melkein auton kuin auton kytkimen. Luistattaa ei saisi kuin pienen hetken liikkeelle lähtiessä ja sitten kytkinpoljin ylös. Mutta kenelläkö taidot riittää peruutukseen ellei ole kokenut karavaanari jolle tuollainen on "pala kakkua". Peruutettaessa peräkärry jarruttaa hieman koko ajan, joten kulku on kuin ylämäkeen peruuttamista. Vain oikealla automaattivaihteistolla voi peruuttaa jarrullisen peräkärryn kanssa vähän turvallisemmin, mutta kyllä siinäkin laatikko kuumenee.
Tuo ominaisuus olisi pitänyt tuntea, joten mennee neuvotteluksi vuokraamon kanssa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p475405Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "612176Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella181790Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1421742- 171525
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol301447Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v5132881-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome171097Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy771068Joutuuko Suomi24-palvelu taas oikeuteen ?
Nämä Purraa ja Perussuomalaista johtoa pedofiilian suojeliana pitävän kirjoittajan viestit eivät vain poistu täältä. Se210926