Milloin vihervaino päättyy?

Anonyymi

Olemme eläneet jo ennen tätä nykyistä koronaa vihervainojen aikaa. Jokainen näkee miten yhteiskunta on mennyt tämän viherterrorin johdosta hyvin ahdistavaksi paikaksi elää. Nämä erilaiset viherterrorin vihakampanjat kuten metoo, ympäristösyyllistys, menneisyyden anteeksipyytäminen, vihapuhekampanjat, seksuaalisuuden määrittely ,homojutut jne ovat tietokoneillaan ja kännyköillään viihtyvien vihreiden sekä vasemmiston maalittamiskampanjoita. Juuri mitään hyvinvointia lisäävää noista ei löydy joskin joku metoo on nostanut osin ansiokkaasti tärkeitäkin teemoja esille. Siihen vihreillä ei tosin ole roolia vaan he ovat omineet aiheen itselleen siitä huolimatta että jotkut vihreät ovat itsekin syyllistyneet naisten ahdisteluun. Odotan monien muiden kanssa että perussuomalaiset sekä kristillisdemokraatit pääsevät vallankahvaan ja saadaan käännettyä Suomen suunta aidosti sananvapauden puolesta liputtavaksi paikaksi johon mahtuu monenlaisia näkemyksiä. Vihervainojen aikaa voimme muistella samaan tapaa sitten kuin koronaa epätoivottuna asiana.

22

80

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Päivi Räsäsen syyte on tyypillinen osoitus viherterrorista. Sellaisia aikoja tässä elellään. Muutos on kuitenkin tulossa ja vihreille käy kuin taistolaisille aikoinaan.

      • Anonyymi

        Räsästä vastaan nosti syytteen valtakunnansyyttäjä, jolla ei ole mitään tekemistä puoluepolitiikan kanssa..


    • Anonyymi

      Intersektionaalinen tasa-arvo ohjelma on laiton ja valtionmuotomme vastainen radikaali ideologia. Tarvitaan esitapaus jossa joku heistä saa syytteen jostain asiasta

    • Anonyymi

      Vihervainoa harrastavat nimenomaan persut. Avaus on muutenkin täysin järjetöntä skeidaa.

    • Anonyymi

      Aina on kilpailua, jos et pidä puoliasi niin häviät.

    • Anonyymi

      Vihervaino on punaterrorille läheistä sukua. Vihreät ja vasemmisto aidosti kyttäävät ja maalittavat tahoja jotka eivät jaa varauksetta heidän ahdasmielisiä ajatuksiaan. Jostain käsittämättömästä syystä esim. Yle on mukana tässä syyttelyssä ja vihervainon levittämisessä. Toivon persuille riittävän isoa vaalimenestystä kaikissa tulevissa vaaleissa että saadaan sananvapaus takaisin.

      • Anonyymi

        Kerrot persujen toimintatavoista"


      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Yksi ilmiö on tämä että kaikkea pitäisi pyytää julkisesti anteeksi. Vihervasemmiston aatokset on kuin jostain diktatuurista missä käytetään uudelleenkoulutus- vankileirin rangaistuksen osana julkista häpeää. Omia moraalittomuuksia he eivät herkästi ole anteeksipyytelemässä kuten on nähty vaikka ministeri Pekka Haaviston tapauksessa taannoin. Vihervainon aika on aivan oikea termi tälle ajanjaksolle koska sitähän tämä on.

    • Anonyymi

      Käykäähän allekirjoittamassa kansalaisaloite nro
      7914

      Turve on luokiteltava uusiutuvaksi luonnonvaraksi.

      • Anonyymi

        Kyllähän turve uusiutuu. Uusiutuminen kestää n. 100000 vuotta.


      • Anonyymi

        Kasvaako se turve nopeammin adressilla?


    • Anonyymi

      Aloittaja on ilmeisesti perussuomalaistien kuntavaaliehdokas. Kannattaa laitta nimi esille, noin pitkän vikalistan koonnut ehdokas kyllä saa persuääniä.

    • Anonyymi

      Tällä hetkellä vihervaino näkyy energian saatavuutena ja liian korkeina hintoina.

      • Anonyymi

        Köyhät kyykkyyn sanoo vihervasut, nyt jo suomessa miljoona köyhää ja lisää tulee noilla viherhinnoilla, ei koske eu eliittiä köyhyys.


      • Anonyymi

        Sulla siis ei todellakaan ole mitään annettavaa palstalle. Pelkkiä kopioita ja samoja höpinöitä. Ei aiheeseen osuvia, ei jäsrjellisiä. Addickin ja muiden olemattomien ja olemassa olevien nikkien maalitusta. Valheellista, mutta maalitusta yhtäkaikki.


      • Anonyymi

        Totta kai tulee, olethan sinä kuukausia sabotoimut palstaa.


    • Anonyymi

      "vihervaino" hieno nimi. Tulee sellainen tulevaisuuden dystopia, Orwellin 1984 mieleen.

    • Anonyymi

      Eilisen A-studion perusteella ei pian. TV:ssä vieraan ollut vihreä eliittinainen ei tuntunut välittävän pätkääkään riittääkö köyhempien suomalaisten varat ensi talvena energiaan vai ei. Toisti vain vihaansa turvetta kohtaan ja kieltäytyi käynnistämästä varavoimaloita.

    • Anonyymi

      VIHERVAINO PÄÄTTYY KAIKKIEN KONKURSSIIN, paitsi vihreiden, eihän niillä ole ennestäänkään mitään.

      • Anonyymi

        Mites sen nyt OIKEASTI menekään..... Britanniassa on pidetty tiukasti kiinni fossiilista polttoaineista: https://finlandabroad.fi/web/gbr/ajankohtaista/-/asset_publisher/TV8iYvdcF3tq/content/britannia-sailyttaa-fossiiliset-polttoaineet-osana-energiapalettiaan-myos-jatkossa/384951

        Britteissa tuulivoiman tukia ajettiin alas ja tuulivoiman kehittyminen hidastui olennaisesti.

        Ja miten sitten kävi:
        11/2021 "Britanniassa jo yli 20 energia­firmaa on kaatunut rajun hinnan­nousun takia" https://www.hs.fi/talous/art-2000008421560.html

        4/2022 : "Terveiset täkin alta! Britanniassa energianhinnat ovat niin huimat, että ohjeena on pitää ihminen lämpimänä kodin sijaan" https://yle.fi/uutiset/3-12398822

        8/2022:" Briteissä joka kolmas kotitalous vajoamassa köyhyysrajan alapuolelle - taustalla energian hinta" https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/69525a07-078c-4196-a1b5-c121475d41fb

        Suomessa:
        "sähkön hintakehitys näyttää "isossa kuvassa" valoisalta. Sähkön tuotannon – etenkin tuulivoiman – rakentaminen on kiihtynyt ja siitä hyötyvät myös sähkönkuluttajat." "Kantaverkkoyhtiö Fingrid arvioi, että Suomi voi olla sähköenergian suhteen omavarainen jo ensi vuonna."


    • Anonyymi

      Dieselin korkea hinta on Sanna Marinin vika

    Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      153
      4829
    2. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      76
      3995
    3. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      73
      2695
    4. SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk
      Maailman menoa
      230
      2118
    5. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      120
      1948
    6. Venäläiset varkaudessa

      Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee
      Varkaus
      246
      1227
    7. Lupajaoston esityslista

      Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo
      Pyhäjärvi
      49
      865
    8. Haluaisitko kaivattusi

      kanssa ensiksi seksiä ja sen jälkeen puhumista?
      Ikävä
      62
      806
    9. Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?

      Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall
      Euroviisut
      24
      795
    10. Unelmoitko asumisesta ja elämisestä tai lomasta Lapissa?

      Unelmoitko Lapista, ja ehkä voisit asua ja elääkin siellä? Lappi kiehtoo niin suomalaisia kuin ulkomaalaisiakin: lumi,
      Sinun unelmalomasi
      6
      765
    Aihe