Ei tule yrittäjiä Ylivieskaan kun verkko on niin hidas että busineksentekoa jo haittaa. Mitäs myytiin puhelinosuuskunta?
PPO myytiin, nyt internet takkuaa
11
83
Vastaukset
- Anonyymi
Niin komsomolskaja pravdaa,suunnitelmataloutta on
- Anonyymi
Tshaikalla kokoukseen ja kontaten poijes
- Anonyymi
Ylivieska kaipaa ratkaisukeskeistä melkein maisteria ratkaisemaan tietoliikenne ongelmat kaupungin alueella. Joku tohelo tj ja sen puoluehemmot oli menneet myymään toimivan palveluja tarjoavan osuuskunnan ja nyt ei pörssiyhtiötä kiinnosta kuin laskutus ja mobiilipuolen investoinnit. Organisaatiot on ajettu alas niin myynni-markkinoinnin kuin kunnossapidonkin osalta ja hommat tökkii.
Siellä huseeraa joku "arvo" jolla on ne aikaisemman puhelinfirman rahat mutta hautaa niitä maan alle ja jakelee konkurssi kypsille pikkunarikoille, varmaan omille tutuille kavereille jotta saavat leikkiä sijoittajaa.. apua ja ratkaisuja tarvitaan kun pääpukarit on poistuneet kaikessa hiljaisuudessa takavasemmalle tyypilliseen tyyliinsä.. pakoon.
Purkasivat sen arvon ja laittasivat rahat tietoliikenneverkkoihin ja tarjoaisivat toimivia palveluja niinkuin muutkin naapurikunnat tekee.. haloo.. - Anonyymi
Eiköhän tässä oo takana se että kohta kaupataan 5g, tä
- Anonyymi
Ketä etes tarvii viittä geitä, eikö yks riitä?
- Anonyymi
Niiten hallintoammattilaisten aika menee siihen kun ne selvittelee konkurssipesiä joissa ovat mukana.
- Anonyymi
Kun tarkemmin tutkin ja perehdyin Osuuskunta PPO: n ja sen sidos-omistusyhtiöiden tilinpäätöksiin ja kirjanpitotietoihin niin tulin siihen tulokseen, että jäsenille voidaan palauttaa 16 439 000 € joka on vapaata sitoutumatonta pääomaa kuten kaikki tarkastus ja selvitysinstanssit ovat lausunnoissaan julkituoneet. Milloin teemme ao. päätöksen asiassa saadaksemme yhden kaikkia jäseniä tyydyttävän ratkaisun toteutettua ?
- Anonyymi
Odottaako nämä Arvon puuhastelijat, että eidän kummaliset touhut rehabilisoidaan ja saavat armosta luottamuksen.
- Anonyymi
Muistelen vieläkin hämmennyksellä 10 vuoden takaista tilannetta, miten moni tuntui olevan tyytyväinen siitä että PPO:n monopolista päästään eroon. No, tilalle tuli Elisan monopoli ja palvelutaso on mennyt vuosi vuodelta huonompaan suuntaan.
- Anonyymi
Saas nädä saako nykyinen toimitusjohtaja jotakin rotia tuohon hallitukseen ja hallintoneuvostoon.
Hallitus ja hallintoneuvosto pitäisi hävittää kokonaan ja tilalle muutama ammattilainen. Samoin noita palkollisia on aivan liikaa ja se "lakimiehen" palveluiden käyttö pitää lopettaa.
Lakimiestä ei tarvita jos asiat hoidetaan laillisesti, ei tarvitse sitä potaskaa kuunella kuinka lakia voidaan tulkita.
Lopullinen valta pitää saada omistajajäsenille.
Kriittinen keskustelu kokoksissa pitää sallia ja puheenjohtajan sen poodiumilla istujan pitää ottaa lusikka kauniiseen käteen ja antaa jäsenistön tehdä kysymyksiä ja jäsenaloitteita. - Anonyymi
"koronmaksu " menee alaspäin kuin lehmän häntä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit585483Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT4334759Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483909KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1863443Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku142576Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei222335Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182288Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1542101- 1282059
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241529