PPO myytiin, nyt internet takkuaa

Anonyymi

Ei tule yrittäjiä Ylivieskaan kun verkko on niin hidas että busineksentekoa jo haittaa. Mitäs myytiin puhelinosuuskunta?

11

66

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niin komsomolskaja pravdaa,suunnitelmataloutta on

      • Anonyymi

        Tshaikalla kokoukseen ja kontaten poijes


    • Anonyymi

      Ylivieska kaipaa ratkaisukeskeistä melkein maisteria ratkaisemaan tietoliikenne ongelmat kaupungin alueella. Joku tohelo tj ja sen puoluehemmot oli menneet myymään toimivan palveluja tarjoavan osuuskunnan ja nyt ei pörssiyhtiötä kiinnosta kuin laskutus ja mobiilipuolen investoinnit. Organisaatiot on ajettu alas niin myynni-markkinoinnin kuin kunnossapidonkin osalta ja hommat tökkii.
      Siellä huseeraa joku "arvo" jolla on ne aikaisemman puhelinfirman rahat mutta hautaa niitä maan alle ja jakelee konkurssi kypsille pikkunarikoille, varmaan omille tutuille kavereille jotta saavat leikkiä sijoittajaa.. apua ja ratkaisuja tarvitaan kun pääpukarit on poistuneet kaikessa hiljaisuudessa takavasemmalle tyypilliseen tyyliinsä.. pakoon.

      Purkasivat sen arvon ja laittasivat rahat tietoliikenneverkkoihin ja tarjoaisivat toimivia palveluja niinkuin muutkin naapurikunnat tekee.. haloo..

    • Anonyymi

      Eiköhän tässä oo takana se että kohta kaupataan 5g, tä

      • Anonyymi

        Ketä etes tarvii viittä geitä, eikö yks riitä?


    • Anonyymi

      Niiten hallintoammattilaisten aika menee siihen kun ne selvittelee konkurssipesiä joissa ovat mukana.

    • Anonyymi

      Kun tarkemmin tutkin ja perehdyin Osuuskunta PPO: n ja sen sidos-omistusyhtiöiden tilinpäätöksiin ja kirjanpitotietoihin niin tulin siihen tulokseen, että jäsenille voidaan palauttaa 16 439 000 € joka on vapaata sitoutumatonta pääomaa kuten kaikki tarkastus ja selvitysinstanssit ovat lausunnoissaan julkituoneet. Milloin teemme ao. päätöksen asiassa saadaksemme yhden kaikkia jäseniä tyydyttävän ratkaisun toteutettua ?

    • Anonyymi

      Odottaako nämä Arvon puuhastelijat, että eidän kummaliset touhut rehabilisoidaan ja saavat armosta luottamuksen.

    • Anonyymi

      Muistelen vieläkin hämmennyksellä 10 vuoden takaista tilannetta, miten moni tuntui olevan tyytyväinen siitä että PPO:n monopolista päästään eroon. No, tilalle tuli Elisan monopoli ja palvelutaso on mennyt vuosi vuodelta huonompaan suuntaan.

    • Anonyymi

      Saas nädä saako nykyinen toimitusjohtaja jotakin rotia tuohon hallitukseen ja hallintoneuvostoon.
      Hallitus ja hallintoneuvosto pitäisi hävittää kokonaan ja tilalle muutama ammattilainen. Samoin noita palkollisia on aivan liikaa ja se "lakimiehen" palveluiden käyttö pitää lopettaa.
      Lakimiestä ei tarvita jos asiat hoidetaan laillisesti, ei tarvitse sitä potaskaa kuunella kuinka lakia voidaan tulkita.
      Lopullinen valta pitää saada omistajajäsenille.
      Kriittinen keskustelu kokoksissa pitää sallia ja puheenjohtajan sen poodiumilla istujan pitää ottaa lusikka kauniiseen käteen ja antaa jäsenistön tehdä kysymyksiä ja jäsenaloitteita.

    • Anonyymi

      "koronmaksu " menee alaspäin kuin lehmän häntä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      186
      3407
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      104
      2605
    3. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      8
      2499
    4. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      57
      2442
    5. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      94
      2361
    6. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      8
      2074
    7. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      0
      1800
    8. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      40
      1770
    9. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      33
      1648
    10. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      84
      1398
    Aihe