Pitkäaikaistyöttömien määrä kasvaa kuukausi kuukaudelta. 100 000 raja rikkoutui nyt ensimmäistä kertaa vuoden 2017 jälkeen. Tämäkin on EK:n ja oposition syytä. Hallituksella kun tähän asiaan ei ole osaamista.
Työttömyys kasvaa
Anonyymi
4
110
Vastaukset
- Anonyymi
Kokonaistyöttömyys kasvaa myös. Maaliskuun 2021 lopussa kaikkiaan 332 000 oli työttömäksi työnhakijaksi tilastoitua. Kasvua edelliseen kuukauteen 22 000.
- Anonyymi
Hallituksen talouspolitiikka on vain näpertelyä. Siinä tähtäin on selvitä vaalikauden yli. Muut hoitakoon tulevaisuudessa ongelmat.
- Anonyymi
Velalla selvitään tämä vaalikausi. Muut opetelkoon tienaamaan ja säästämään.
- Anonyymi
Jospa koronan jälkeen tulisi ennennäkemätön nousukausi muualla maailmassa niin Marinin johdossa ajauduttaisiin vain loivaan luisuun kohti lamaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiky-maksuista valehtelu persujen törkein vaalipetos
Perusduunarina koen pahimmaksi persujen vaalipetokseksi "työmies" Putkosen lupaaman työntekijöiltä perittävien kiky-maks63757Persuja tuntuu kiinnostavan vain muiden rahat
En muista kenenkään muun olleen huolissaan yhtä paljon muiden rahoista kuin persujen. Mistähän se kertoo?872716Järkevä ehdotus: reilun 8 miljardin euron veronkorotukset
Nykyinen hallitus on päästänyt valtion tulopuolen rappeutumaan, vaikka varallisuutta on Suomessa enemmän kuin koskaan. U1072548Miksei asevelvollisuuden kuluja lasketa Nato-menoihin?
Koskela (vas) kysyy aiheellisesti, että kun kerran palkka-armejaan perustuvat maat laskevat kysesestä toiminnasta aiheut242235- 502014
Antti Lindtman heikko johtaja - ei valtiomiesainesta lainkaan
kyllä se eilen taas nähtiin. Ei pystynyt Antti vastaamaan edes toimittajan yhteen yksinkertaiseen kysymykseen - juu tai1021903Miksi vasemmisto ei vastusta ulkomaisen halpatyövoiman maahantuontia
joka heikentää suomalaisten duunarien työmarkkina-asemaa ja rasittaa Suomen julkista taloutta? Vasemmistolla ideologin1251789Haluat nainen torjua minut
Yhä uudelleen ja uudelleen. Huomaan sen. Ymmärrän miksi, mutta silti se sattuu. Eihän minulla ole muuta kuin haaveet si111478Mitä koululla tapahtui?
Onks kellää mitää vinkkilöit miks helikopteria tarvittii vuoksenniskan koulul https://www.is.fi/kotimaa/art-200001193287341184Persuilla kannatusromahdus - enää 13,5%.
Ylen tuorein puolueiden kannatusmittaus kertoo, että persujen kannatus on enää 13,5 prosenttiyksikköä. Kepu on mennyt he3411116