Profeetan varoitus jumalaa pilkaaville suomalasille

SUOMEN KRISITITYT ON ELÄNNYYT KOTI KODOSSSA NYT SITTEN IHMETELLÄÄN MITÄ TAPAHTUU HALUAAKO JUMALA HERÄTYKSEN KUN EI MUUTEN HERÄTÄ

4

117

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jobinpostia
      8.8.2017 21:40

      Ilm.16:11. Biblia (1776). Ja pilkkasivat taivaan Jumalaa kipuinsa ja haavainsa tähden, ja ei tehneet parannusta töistänsä. Olisi, kiva tietää tämän erään nimi?

      --------------------------------------------------------------------------------------

      "...ei tehneet parannusta töistänsä. Olisi, kiva tietää tämän erään nimi? "

      ........

      Herran rauhaa ja armoa !
      ...................................................

      Johanneksen ilmestys 16

      10. Ja viides enkeli vuodatti maljansa pedon valtaistuimelle, ja sen valtakunta pimeni; ja he pureskelivat kielensä rikki tuskissansa
      11. ja pilkkasivat taivaan Jumalaa tuskiensa ja paiseittensa tähden, mutta eivät tehneet parannusta teoistansa.

      ........

      JUMALA VAATII PARANNUSTA - SILLÄ - JOS EI PARANNUSTA TAPAHDU - NIIN...

      ONNETTOMUUS KOHTAA - NIITÄ PENSEITÄ - JOTKA ITSE ITSENSÄ KOROTTANEET...

      SAMAT - Raamatun - SÄÄNNÖT KAIKILLE...

      ........

      JEREMIA 23

      30. Katso, sentähden minä käyn niiden profeettain kimppuun, sanoo Herra, jotka varastavat minun sanani toinen toiseltansa.
      31. Katso, minä käyn niiden profeettain kimppuun, sanoo Herra, jotka ottavat sanansa omalta kieleltään, mutta sanovat: 'Se on Herran sana'.
      32. Katso, minä käyn niiden kimppuun, jotka ennustavat valheunia, sanoo Herra, ja kertovat niitä ja eksyttävät minun kansaani valheillansa ja kerskumisellansa, vaikka minä en ole heitä lähettänyt enkä käskenyt ja vaikka heistä ei ole mitään hyötyä tälle kansalle, sanoo Herra.

    • Anonyymi

      Aloittajalle:

      Pari sanaa Pastori – Profeetta - Jari Pasanen

      Jos egosi sallii? Sopiiko pari sanaa?

      1. Jos täällä aiot kirjoitella ja mainostaa profeetta-asiaasi, ole hyvä ja noudata Suomi24 sääntöjä.

      ISOILLA KIRJAIMILLA on tekstin kirjoitus kielletty. (Paitsi ehkä otsikot.)
      Säännöt sanovat, että ISOILLA fonteilla kirjoittaminen tarkoittaa ”huutamista”. Ole hyvä ja noudata Suomi 24 ylläpidon sääntöjä. Täällä ei pidä ”huutaa”.

      1. Et ole uskottava ”profeetta”. Siitä ei vakuutta, vaikka kirjoittaisit Isolla Alkukirjaimella: Profeetta. Et ole Jumalan asettama profeetta.

      3. Olet omalla luvallasi varastanut Tukholman profeetan tittelin. Paha asia.

      4. Olet epäpuhdas astia. Et ole tehny täyttä totta menneisyytesi kanssa. Jumala ei tarvitse epäpuhtaita ”profeettoja”.

      5.Mikäli olet pastori? Ja Sanan tunteva? Pitää tietää, ettei Jumala aloita toimenpiteitään pilkkaavasta kansasta? Vaan mistä?

      ”Tuomion tulee alkaa Jumalan huoneesta.” Sinusta. NYT on se aika. 1.Pietarin kirjeen 4: 17-18. Olet siinä Jumalan projekttissa. Hän tutkii tarkasti profeetat ja opettajat. Kuritusta on luvassa.

      Kertausläksyksi: Hesekiel 9. luku:

      Herra kehottaa: Lopeta. Tee parannus. Herra tuntee ja tietää elämäsi salaisuudet.
      1. Korintt 2:10-11.

      • Anonyymi

        Missä sanotaan aloituksessa, että aloittaja on Pasanen?


    • Anonyymi

      Uskovaiset huutavat palstalla. Miksi? Miksi jumala ei herättänyt minua tänä aamuna?Meinasin myöhästyä aamuteeltäni. Onneksi kerkesin aamukävelylleni.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut ja Tall poppy -syndrooma

      Persut ovat uhranneet käytännössä koko elämänsä lannistaakseen tai sabotoidakseen yksilöitä, jotka erottuvat joukosta ky
      Maailman menoa
      18
      4932
    2. Oot mahtava tyyppi

      En tiedä luetko palstaa. Koitan siitä huolimatta. Oot mun mielestä tosi erityinen tyyppi. Nopeesti taisin ihastua. Jot
      Ikävä
      44
      4834
    3. Orpo: Seuraavalla hallituksella ei ole yhtään enempää rahaa

      Valtiovarainministeriön virka-arvion mukaan julkisen talouden sopeutuksen tarve on noin kymmenen miljardia euroa ensi va
      Maailman menoa
      226
      4034
    4. Suomen kieli hiipuu vähitellen Vantaalla

      nykytahdilla jo joka kolmas vantaalainen on vieraskielinen 2030-luvun alussa. Maahanmuutto, suomalaisten alhainen synty
      Maailman menoa
      56
      3733
    5. Miksi vihereät ja vasemmisto haluavat tuhota tämän maan?

      He halusivat, että kannabis tulisi lailliseksi? - eikö kylliksi nuoria tuhota jo nyt huumeilla? - kannabis tuhosi minun
      Maailman menoa
      126
      3650
    6. Sofia servasi Pikku-Villen suvereenisti

      – Ihanko tosissaan tuleva sosiaali- ja terveysministeri hyökkää oppositiopuolueen puheenjohtajaa vastaan siksi, että täm
      Maailman menoa
      73
      3164
    7. Kun puolustusvoimat on huolissaan nuorison huonosta kunnosta

      ajatellen varusmiespalvelusta(kun moni joutuu keskeyttään), niin johan tuli joku yliopiston vasemmistonainen selittään,
      Maailman menoa
      133
      2140
    8. Ikävän karkoitukseen klassikkokysymys

      Mikä biisi saa hymyn huulille ja ajatukset mukavasti siihen yhteen ja ainoaan? 🤩 Laita biisin sanat, älä linkkiä. Alo
      Ikävä
      12
      1110
    9. Elämäni rakkaus

      Sitä sinä olet minulle ollut. Siksi tämä on kai niin vaikeaa. Jos sinä luopuisit niin ehkä se tulisi luonnostaan sitten
      Ikävä
      63
      957
    10. Millainen mulle

      Sitten sopisi?
      Ikävä
      93
      852
    Aihe