SUOMEN KRISITITYT ON ELÄNNYYT KOTI KODOSSSA NYT SITTEN IHMETELLÄÄN MITÄ TAPAHTUU HALUAAKO JUMALA HERÄTYKSEN KUN EI MUUTEN HERÄTÄ
Profeetan varoitus jumalaa pilkaaville suomalasille
4
104
Vastaukset
Jobinpostia
8.8.2017 21:40
Ilm.16:11. Biblia (1776). Ja pilkkasivat taivaan Jumalaa kipuinsa ja haavainsa tähden, ja ei tehneet parannusta töistänsä. Olisi, kiva tietää tämän erään nimi?
--------------------------------------------------------------------------------------
"...ei tehneet parannusta töistänsä. Olisi, kiva tietää tämän erään nimi? "
........
Herran rauhaa ja armoa !
...................................................
Johanneksen ilmestys 16
10. Ja viides enkeli vuodatti maljansa pedon valtaistuimelle, ja sen valtakunta pimeni; ja he pureskelivat kielensä rikki tuskissansa
11. ja pilkkasivat taivaan Jumalaa tuskiensa ja paiseittensa tähden, mutta eivät tehneet parannusta teoistansa.
........
JUMALA VAATII PARANNUSTA - SILLÄ - JOS EI PARANNUSTA TAPAHDU - NIIN...
ONNETTOMUUS KOHTAA - NIITÄ PENSEITÄ - JOTKA ITSE ITSENSÄ KOROTTANEET...
SAMAT - Raamatun - SÄÄNNÖT KAIKILLE...
........
JEREMIA 23
30. Katso, sentähden minä käyn niiden profeettain kimppuun, sanoo Herra, jotka varastavat minun sanani toinen toiseltansa.
31. Katso, minä käyn niiden profeettain kimppuun, sanoo Herra, jotka ottavat sanansa omalta kieleltään, mutta sanovat: 'Se on Herran sana'.
32. Katso, minä käyn niiden kimppuun, jotka ennustavat valheunia, sanoo Herra, ja kertovat niitä ja eksyttävät minun kansaani valheillansa ja kerskumisellansa, vaikka minä en ole heitä lähettänyt enkä käskenyt ja vaikka heistä ei ole mitään hyötyä tälle kansalle, sanoo Herra.- Anonyymi
Aloittajalle:
Pari sanaa Pastori – Profeetta - Jari Pasanen
Jos egosi sallii? Sopiiko pari sanaa?
1. Jos täällä aiot kirjoitella ja mainostaa profeetta-asiaasi, ole hyvä ja noudata Suomi24 sääntöjä.
ISOILLA KIRJAIMILLA on tekstin kirjoitus kielletty. (Paitsi ehkä otsikot.)
Säännöt sanovat, että ISOILLA fonteilla kirjoittaminen tarkoittaa ”huutamista”. Ole hyvä ja noudata Suomi 24 ylläpidon sääntöjä. Täällä ei pidä ”huutaa”.
1. Et ole uskottava ”profeetta”. Siitä ei vakuutta, vaikka kirjoittaisit Isolla Alkukirjaimella: Profeetta. Et ole Jumalan asettama profeetta.
3. Olet omalla luvallasi varastanut Tukholman profeetan tittelin. Paha asia.
4. Olet epäpuhdas astia. Et ole tehny täyttä totta menneisyytesi kanssa. Jumala ei tarvitse epäpuhtaita ”profeettoja”.
5.Mikäli olet pastori? Ja Sanan tunteva? Pitää tietää, ettei Jumala aloita toimenpiteitään pilkkaavasta kansasta? Vaan mistä?
”Tuomion tulee alkaa Jumalan huoneesta.” Sinusta. NYT on se aika. 1.Pietarin kirjeen 4: 17-18. Olet siinä Jumalan projekttissa. Hän tutkii tarkasti profeetat ja opettajat. Kuritusta on luvassa.
Kertausläksyksi: Hesekiel 9. luku:
Herra kehottaa: Lopeta. Tee parannus. Herra tuntee ja tietää elämäsi salaisuudet.
1. Korintt 2:10-11.- Anonyymi
Missä sanotaan aloituksessa, että aloittaja on Pasanen?
- Anonyymi
Uskovaiset huutavat palstalla. Miksi? Miksi jumala ei herättänyt minua tänä aamuna?Meinasin myöhästyä aamuteeltäni. Onneksi kerkesin aamukävelylleni.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M827453Demarilesbo synnytti lapsen
Lapsen biologisella isällä ei ole mitään oikeuksia lapseensa. On pelkkä "luovuttaja". https://www.hs.fi/politiikka/art2044734Opettaja teki pornoa sivubisneksenä
Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn734688HS - SDP valmistatuu MILJARDILEIKKAUKSIIN seuraavalla vaalikaudella!
"Sdp:n uusi talousääni lupaa miljardien edestä leikkauksia HS-haastattelu|Kansanedustaja Joona Räsänen on Sdp:n puheen764158Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v584150Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon
Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu333639Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e623082Sovitteko ulkonäöllisesti
Oletteko kaivattunne kanssa sopivan näköinen pari? Semmoinen, suurinpiirtein yhtä hyvän näköisiä? Samanlainen olemus, ty682786Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?
Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj401970- 471705