Parkkipaikka onnettomuudet on yleisiä.

Ei mikään ihme kun katselee lätsäpäisten metrimakejen hommia. Ajelevat täysillä marketin parkkialueella. Jos nopeus on yli 20kmh parkkipaikalla pitäisi ottaa kortti pois viideksi vuodeksi. Autojen takaa voi tulla lapsia ja aikuisia tai joku yhtä vajaa voi lähteä pakittamaan täysillä ym ym. Ei ole ihme että tule kalliiksi.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Olen kuullut puhuttavan ilottomasta ajosta tällaisten keskenkasvuisten suusta. Iloton ajo=liikennesääntöjen mukaan ei äkkinäisiä jarrutuksia tai kiihdytyksiä. Minun mielestäni tuo on normaali ihmisen ajoa sen sijaan toisenlaista voisi nimittää aivottoman ajoksi.

Äänestä

Ensinnäkään teillä ei ole kilpa autoja. Henkilöautoja ei ole tehty kestämään mitään äkkilähtöjä kovinkaan kauaa. Ettekä ole myöskään ralli kuskeja vaikka niin luulettekin. Liikennesääntöjen mukaan ajetaan ja liikenne ei ole kilpailu te ette ole saamassa pisteitä jos ohitatte edessä ajavan auton eikä se kerro teistä että olisitte parempia kuskeja jos ohitatte. Se kertoo lähinnä siitä että koko käsityksenne liikenteestä ja autolla ajosta on väärä. Kuunnelkaa ammattilaisia jotka ajaa tavallisella henkilöautolla sillä ei ole mitään tekemistä ralliauton tai formulan kanssa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ei mikään ihme kun katselee lätsäpäisten metrimakejen hommia. Ajelevat täysillä marketin parkkialueella. Jos nopeus on yli 20kmh parkkipaikalla pitäisi ottaa kortti pois viideksi vuodeksi. Autojen takaa voi tulla lapsia ja aikuisia tai joku yhtä vajaa voi lähteä pakittamaan täysillä ym ym. Ei ole ihme että tule kalliiksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu