Viime aikoina olen ollut todella ahdistunut, hämmentynyt ja epävarma mgtow:n/red pillin opetuksista ja heidän kertomista kauhutarinoista parisuhteista ja "totuuksista" naisista (hypergamia, naiset ei välitä susta ellei ne hyödy susta jotenkin, kaikki naiset on mahdollisia pettäjiä, naiset ei koskaan asetu aloilleen vaan on aina valppaana "parempaa miestä" varten vaikka olisi parisuhteessa, rakkautta ei ole olemassakaan, jne.) ja, että "gamea" ei ole olemassakaan. (eli vain hyvännäköiset pärjää deittielämässä vaikka olisi täys mulkku)
Mitä mieltä te olette?
Uskotko RedPilliin?
9
147
Vastaukset
- Anonyymi
Osittainen totuushan tuo voi olla. Muttei koko totuus eikä kaikkien kohdalla joten ei kannata ahdistua siitä. Rakkaus on olemassa.
En kannata ideologioita, jotka luo kuiluja naisten ja miesten välille. Sillan rakentamiset parasta. - Anonyymi
Noissa jutuissa on paljon totuuksia naisista. Ei kuitenkaan kannata liikaa kyynistyä.
- Anonyymi
Naiset ovat kaikki syntisiä. Kadotuksen ansainneita hirviöitä kuten miehetkin. Jos haluat kunnollisen naisen, niin uskot Jeesukseen ja elät elämäsi Hänelle. Jumala poistaa sinusta kaiken vihan ja katkeruuden ja tuo sen oikeanlaisen puolisonkin jos on tarpeen. Maailma on paha ja ihmiset ovat pahoja.
- Anonyymi
...
Oma äitinikin ansaitsee Jumalan vihan ja iankaikkisen rangaistuksen. Kaikki hänen huolenpitonsa ja rakkautensa lapsiinsa ja myötätuntonsa toisille, ihmisstandardeilla arvio on erinomainen, ja silti hän on ansainnut kadotuksen omilla teoillaan. Vain koska hän uskoo Jeesukseen, hän on turvassa Jumalan vihalta. Kun ei ole kyse ihmisten teoista, vaan siitä, kuka on uhrattu pahojen tekojen sovittamiseksi. Iankaikkinen ja täydellinen Jumala ihmisessä Jeesuksessa. Kaikkien takia uhrattu, pelastukseksi uskoville ja tuomioksi epäuskoisille.
- Anonyymi
En ole ikinä kuullutkaan enkä lue tuollaisia "oppeja" koskaan.
Olen normi älykäs ja luotan omaan arviointikykyyni kun ihmisen kohtaan. - Anonyymi
Höpö höpöä. Naisia on yhtä monenlaisia kuin miehiäkin. Ei kannata yleistää liikaa.
- Anonyymi
Älä lue tai ainakaan usko typeriä juttuja. Luota itseesi ja omaan arvostelukykyysi.
Useimmat ihmiset ovat hyviä mutta älä ole liian sinisilmäinen. - Anonyymi
Kyllä.
Uskon Redpilliin.
Redpilli on tie, totuus, elämä. - Anonyymi
Vaihdan naisen tilalle sana mies. Sitten lue tuo tekstisi uudestaan.
Huomaat, miten vihamielinen teksti on. Ja toivottavasti ymmärrät, että se on satua.
Kukaan, koskaan, ei voi sanoa noin ihmisistä vain sukupuolen perusteella ja osua oikeaan. Kukaan meistä ei toimi sukupuolensa määräämänä.
Me olemme kaikki yksilöitä, jotka on kasvatettu osaksi yötä maailmaa, hyvin, huonosti tai jotenkin siltä väliltä. Meillä kaikilla on oma tahto ja kyky tehdä moraalisia valintoja.
Jokainen nainen on yksilö ihan niin kuin jokainen mieskin on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1814193"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?892740Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am1322229Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p782196- 192021
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark52019Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.281970Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m201793Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251793- 831777