Bussikuski, illan viimeinen ajo Hämeenlinnasta Lahteen 90-luvulla. Millainen aikuinen mies lähtee mukaan kiusaamaan lasta velkojensa takia??? Oliko kiva nöyryyttää ja pelotella lasta??? Sen päälle vielä uhkailit. Toki tekosi kuittasi velat hänelle, jota niin PELKÄÄT.
Olet säälittävä ja heikko mies! Selkärangaton p*ska, jolla ei ollut rohkeutta toimia oikein. Tekosi ei unohdu eikä myöskään jää rangaisematta. Muista se!
Muistatko vielä
8
1180
Vastaukset
- Anonyymi
Taisi olla paljon velkaa, kun noin alas vajosi. Tai sitten pelkäsi tai pelkää yhä velkojaa todella paljon. Toivottavasti kuski joutui vastuuseen. Sairas tapaus!
- Anonyymi
Olisi kiva tietää, mistä summasta ihminen lähtee toimimaan noin? Tuskin ihan pieni summa kyseessä? Sairasta käytöstä bussikuskilta kylläkin...
- Anonyymi
Otapa ensi kerralla yhteyttä poliisiin heti.
30 vuoden päästä anonyymipalstalla ei oikein riitä tekemään kenestäkään kunnollista. - Anonyymi
Se väitti että ihminen toimii yksin summallaankin.
- Anonyymi
Tuollaiset ihmiset pitäisi suruitta lopettaa!
- Anonyymi
"kavahtakaa kaikkea ahneutta, sillä ei ihmisen elämä riipu hänen omaisuudestaan, vaikka sitä ylenpalttisesti olisi" Luukas 12,15
- Anonyymi
Rahan lainaaminen voidaan nähdä Jumalan tahdon vastaisena, islamissa on edelleen korkokielto.
- Anonyymi
Bussikuski paljon olit velkaa Räsäsen paskalle? Onko rohkeutta kertoa, tuskin.
P.S. Kuolema odottaa 😉
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Saako kantaa asetta
Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup323036Mies mitä ajattelet naisista?
Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.1232705Mitä laitatte karjalanpiirakan päälle?
Voita tietenkin, mutta mitä muuta? Itse yleensä juustoa, jotain leikkelemakkaraa ja tuorekurkkua392334Kerro kaivattusi
Jokin tapa/piirre mikä sinua viehättää ja mistä hän voisi myös tunnistaa itsensä.652137Vakkuri puhuu että Suomi joutuu sotaan.
Hänen mukaansa asiantuntijat ovat yhtä mieltä että Suomi joutuu sotaan Venäjän kanssa. En tiedä kuinka lähellä se on, mu4241687- 601143
- 551073
- 2591049
- 151966
- 45958