Seurustelen naisen kanssa josta pidän kovasti ja taidan olla vähän rakastunutkin. Nainen haluaisi kuitenkin seksiä muidenkin miesten ja naistenkin kanssa. Itse en halua muita. Vastaus on tietysti erota tuosta naisesta. Mutta ei se olekaan niin yksinkertainen asia kun hänessä on kuitenkin enemmän sitä mistä pidän. Toisaalta vähän epäilen ettei suhde merkitse hänelle yhtä paljon. En ole sydämen valittu vaan vain primäärisuhde eli vain yksi mies en mitään erityistä.
Vieraita haluavan naisen kanssa seurustelu?
Anonyymi
17984
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 18 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Pistä muija ulkoruokintaan
Niinhän tuo taitaisi olla paras ratkaisu. On vain hyväksyttävä naisen olevan viallinen niin ettei hän kykene rakastamaan aidosti ketään. Mutta pahalta tuntuu kuitenkin. Mutta ei vika mussa ole. Elämässä ei vain aina toiveet toteudu.
Jos ajattelet naisen olevan viallinen ja kykenemätön rakastamaan ketään vain siksi että hänen seksitarpeet on erilaiset kuin itselläsi niin naisen kannattaa kyllä etsiä joku parempi ja sopivampi mies.
Aivan samaa mieltä. Naisessa ei ole mitään vikaa, mutta miehessä on kun tuollaisia puhuu!
On harmi etteivät ihmiset ymmärrä että seksi ja rakkaus ovat kaksi aivan eri asiaa. Rakastaa voi harrastamatta seksiä, ja seksiä voi harrastaa rakastamatta. Jos aloittaja ei ole tuota eroa ymmärtänyt, niin hänellä on vielä paljon opittavaa tästä elämästä. Silloin voi olla parempi että nainen etsii sopivamman miehen joka on jo aikuistunut.
Anna nainen minulle halun tollasen vaimon
Haluaisitko tulla katsomaan, kun panen naistasi. Voisit tottua siihen.
Minusta naisessasi ei ole mitään vikaa hänellä on vain erillaiset seksuaaliset tarpeet.
Itse ehdotin vaimolleni kimppaseksiä ja parinvaihtoa.
Sain vaimoni suostumaan ja nykyään olemme melkein joka viikko kolmistaan tai nelistään.
Useimmiten vaimoani pannaan 1N 2/3M.
Vaimoni haluaa muitakin miehiä kun on mahdollisuus eikä se haittaa kun se ei ole minulta pois ja vaimo nauttii käsien paljoudesta kaksi kieltä sekä kaksi kullia jopa yhtä aikaa pillussa.
Joskus on pareja mukana joskus on vaimoni tyttökaveri mukana.
Niin en olisi uskonut mutt mietin voisinko hyväksyä naisen vieraissa käynnin. Ei hän paha ihminen ole vaan muuten kohtelee minua hyvin ja vaikuttaa vilpittömältä. Mutta onko "oma" mies tuollaiselle naiselle samalla tavalla se sydämen valittu kuin naiselle jolle vieraissa käynti on ehdoton ei?
Noin 15 vuotta harrastettu kolmansia myös muutama parin ja ryhmäseksi kokemus. Väärä käsitys jos vaimo käy harrastamassa seksiä suhteen ulkopuolella. Päin vastoin meillä vaimo rakastavampi, hyväntuulisempi ja positiivisempi kotona. Pitää itsestään hyvää huolta kuntoilen, meikkaa joka aamu myös puketuu naisellisesti myös kotioloissa.
Meillä myös vaimo käy parhaan kaverini luona harrastamassa seksiä. Kaverillani on iso talo jota hän asuu yksin eronsa jälkeen. Erosta on jo viisitoista vuotta, mutta elämä on onnellista ja tyydyttävää kun vaimoni käy välillä hänen luonaan emännöimässä. Onko se minulta jotenkin pois? Ei tietenkään. Ei meille ole määrätty tiettyä määrää seksikertoja, vaan sitä harrastetaan silloin kun sattuu haluttamaan. Heidän välillään on kyse pelkästä ystävyydestä, ei sellaisesta rakkaudesta kuin mitä minun ja vaimoni välillä on.
Tässä on ihan samasta kysymys kuin jos joku väittäisi että runkkaaminen on puolisolta pois. Ei todellakaan ole. Eikä tuossa ole kyse mistään pettämisestäkään, koska ennenkaikkea asiasta on sovittu.
Pankaa kimpassa niin saat itsekkin enempi seksiä.
Kiimainen nainen on ihanteellinen kimppaseksissä vaikka kaverin kanssa pyöritellessä.
Mä haluaisin juuri tuollaisen upean ja kiimaisen kumppanin
Älä yleistä vaikka teidän suvussa on sitä kieroutuneisuutta keskimääräistä enemmän!?
Naisesi ei ole "viallinen", vaan kuulostaa hyvinkin rehelliseltä ihmiseltä. Muista että joku toinen saattaisi tehdä kaiken sen selkäsi takana. Se voi olla vaikea muuttaa omia ajatuksia/suhtautumista asiaan, mutta jos rakastat naista, niin ehkä ensin vois kannattaa kokeilla löytää joku ratkaisu. Avointa mieltä se vaatii. Esimerkiksi kimppat on kivoja, jos etsitte yhdessä seksiseuraa? Jos naisesi innostuu niistä ja sellaiset yhteiset seikkailut kiinnostaisi häntä, pystyisitkö sellaista kokeilemaan? Vaikka kerran kokeilemaan ja katsoa mitä tuntui? Itselleni tuli ainaki pitkän avioliiton (melkein 20v) jälkeen ajatus, että en pysty olemaan enään samanlaisessa "suljetussa" suhteessa, koska se päättyi suurimmilta osin siihen, että seksi loppui lähes kokonaan ja se sai aikaan paljon muita ongelmia ja vaikeat kierteet. Uskon että lähes kaikissa pitkissä "suljetuissa" suhteissa käy samoin. Nykyisen rakkaani kanssa harrastetaan kimppaseksiä toisten pariskuntien kanssa, parinvaihtoa ns. swingers. Meillähän ei siis ole avointa suhdetta, koska nää tehdään yhdessä, mutta "avoimen" ja "suljetunsuhteen" välissä on monenlaisia vaihtoehtoja. Meillä seksistä on tullut jotenkin moniuloitteisempaa ja vapautuneempaa. Siitä keskustelu on tullut avoimemmaksi ja on myös varsin avartavaa nähdä ja kuulla miten muut sitä harrastavat. Meidän kahden keskeinen seksi toimii todella hyvin, harrastetaan seksiä lähes joka päivä ja aina fiiliksen mukaan otetaan muita ihmisiä mukaan sänkyyn. Se on samalla sellainen hauska yhteinen harrastus, joka todella tuo piristystä ja yhteistä positiivista jännitystä lapsiperhe arjen vastapainoksi. Ollaan todella rakastuneita toisiimme ja varmasti enemmän "viallisia" oltiin aikaisemmin. Nyt ollaan löydetty sellainen yhteinen tapa kokea ja nauttia tästä elämästä. Tuskin edes voisin enään seurustella naisen kanssa joka haluaisi vain kahden keskeistä seksiä loppuelämänsä.🤔
Lisään vielä että meillä meni vielä tää, niin että mä olin se joka aloin ekana ehdottamaan kimppaa ja emäntä oli alkuun epäilevä ja vuoden ajan kesti häneltä lämmetä ajatukseen ja ekaan kokeiluun. Sen jälkeen emäntä ollut minuakin innokaampi. Hän alkuun pelkäsi että sellainen saattaa huonontaa suhdetta, mutta kun huomattiin molemmat että niin ei käy, vaan pikemminkin päin vastoin.
Ole kiitollinen aktiivisesta naisesta anna hänelle Vierasta niin saat itsekkin lisää kiimaista seksiä
Voit lainata naisesi minulle