Kännipäissäni kuvittelen saavani jonkun ajamaan alle 45% provikalla. Kyllä hävettää, kun taas selvisi. Ehdin laittaa jopa työpaikkailmoituksen, jossa hain kuljettajia ajamaan ajoja joita ei ole. Kännisen haaveajoja ajamaan. Onneksi sain ilmoituksen tänään poistettua. Pyydän anteeksi kaikilta.
Join taas kunnes sammuin
Anonyymi
1175
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Monen taksiyrittäjän ongelmana on aivosolujen ja koko hermoston toimintahäiriö, jonka on aiheuttanut runsas juominen. Potilas voi harhaisuuttaan luulla olevansa työnantaja, vaikka työtä ei ole. Psykiatriseen sairaalaan lähetettäessä tarvitaan M1-tarkkailulähete, koska sairaudentunne puuttuu. Hän voi jopa kuvitella olevansa terve.
Olet väärässä. Tämä aivosolujen ja koko hermoston toimintahäiriö on suoraan sinun omasta lääkärintodistuksesta.
Sinähän luulet harhaisuudessasi asuvasi Kuusisaaressa, lomailevasi Dubaissa, nauttivasi laatujuomia, vaikkutaneesi merkittävästi liikennekaarihankkeeseen ja taksiuudistukseen, tekeväsi eläkeuudistuksen, paaluttavasi ubber tolpalla, ajavasi Teslalla jossa on automaatti ohjaus sekä olevasi ministeriössä antamassa asiantuntija lausuntoja lakimiestiimisi kanssa. Näin muutaman harhasi mainitakseni.
Kiva että mainitsit lähetteesi millä sinut oj ohjattu hoitoon.
Olet oikeassa. Kopioin omastani.
Terkkuja kaikille Uber frendeille.
Taksikuskeille on normaalia juoda itsensä tiedottomaan kuntoon.
Minä taas kännipäissäni kuvittelen saavani jonkun palkkaamaan minut taksinkuljettajaksi 3500 €/kk palkalla. Kyllä hävettää, kun taas selvisi. Ehdin laittaa jopa työnhakuilmoituksen, jossa hain autoilijaa ajattamaan ajoja joita ei ole. Kännisen haaveajoja ajamaan. Onneksi sain ilmoituksen tänään poistettua. Pyydän anteeksi kaikilta.
Omaa taksia en voi laittaa, kun vouti on perässä. En pystynyt pitämään kulujani liikevaihtoa pienempinä. Siihen yritykseni taksiyrittäjänä taannoin kaatuikin. Siksi keskitynkin nykyään tunnustamaan toisten vikoja, koska siitä saan lohtua.
Moni pöhkö taksipelle kuvittelee, että joku ajaisi alle 3000 euron palkalla. Ei aja. Tilastokeskuksen mukaan joulukuussa suomalaisten keskipalkka oli 2 958 euroa.
Jos tarjoaa alle 3000 euron palkkaa on vain jälkeenjäänyt tai juoppohullu, kuten aloittaja.
Sinä se jaksat tota samaa.. vähän kuin rikkinäinen levy.
Rahiseeko rattaat? Suhiseeko suharin korvien välissä?
Taksiyrittäjät ovat köyhiä duunareita, joten he eivät ymmärrä rahasta mitään. He ajavat muutamalla lantilla velkaisilla autoillaan ilmeisesti ajankuluksi tai vain tyhmyyttään. Jos olisi tarkoitus hankkia tuloja, niin hinnat olisivat aivan toisenlaisia.
Tärkeintä onkin istua kahvilla huoltiksen baarissa kavereiden kanssa.
Ja kaikki rahat menevät munkkeihin. Kymmeniä suhariyrityksiä mennyt nurin, kun huoltoasemalla istuu ahmimassa munkkeja ,vaikka pitäisi keikkaa heittää ja pitää rasvamaha poissa et jaksais ajaa.