Muutanko Lieksaan?

Kaipaan juurilleni ja katsastan Lieksan asuntotarjontaa. Tarjolla on mukavanoloisia ja heikkoja esityksiä. Hinnatkin ovat kohtuulliset. Eniten kiinnostaa keskustan kerrostalot mutta syrjemmälläkin voisi asua. Yksi huoli on pitkät etäisyydet ja julkinen liikenne taitaa Lieksassa olla olematonta.
Älkää nyt lieksalaiset aloittako sitä rumbaa, että älä helkutissa muuta jos on vähänkin älyä. Asiallisia kommentteja, kiitos.
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Et muuta tänne jos on vähänkin älyä!

Äänestä
  • Pysy vaan provo siellä koronapuolella etelässä.

    Äänestä

  • Arvasin oikein. Lieksalaisten on näköjään mahdotonta keskustella mistään asiallisesti. Heti alkaa solvaaminen. Taidan sittenkin pysyä toistaiseksi etelän mailla ja kääntää katseeni vaikka Etelä-Karjalaan. Siellä voi olla helpompi hengittää...

    Äänestä

Pysyttele vaan siellä Enossa kun olet sinne saakka päässyt.

1Äänestä

Kai sinä tällä palstalla ollessa olet huomannut mitä sekopäitä me kaikki ollaan.

Äänestä

Kannattaa ottaa selvää asioista, mutta ei tämän palstan kautta. Jos kiinnostaa keskustan kerrostalot tai syrjemmässä olevat talot, molempia on. Julkisen liikenteen tila on varmasti tiedossasi. Et kirjoittele tosissasi, se on selvä, mutta joutavalla jotain.

Äänestä

Pakko olla trolli, kuka hullu tänne haluaisi? 🤢

Äänestä
  • Lieksan asunnoilla on vain asumisarvo. Ei pidä luulla, että asuntojen arvo nousee täällä. Väki vähenee ja vanhenee. Sijoitusasunnon ostaminen on nolla tuotto. Lieksan asukasmäärä on vähentynyt ja vauhdilla. Tulevaisuus ei näytä ruusuiselta.

    Äänestä

Kommentointi on suljettu.

Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kaipaan juurilleni ja katsastan Lieksan asuntotarjontaa. Tarjolla on mukavanoloisia ja heikkoja esityksiä. Hinnatkin ovat kohtuulliset. Eniten kiinnostaa keskustan kerrostalot mutta syrjemmälläkin voisi asua. Yksi huoli on pitkät etäisyydet ja julkinen liikenne taitaa Lieksassa olla olematonta.
Älkää nyt lieksalaiset aloittako sitä rumbaa, että älä helkutissa muuta jos on vähänkin älyä. Asiallisia kommentteja, kiitos.

Keskustelu on suljettu, eikä siihen voi enää kirjoittaa.

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu