Tanska on meitä edellä valtiohallinnossa, samoin Norja

Ei saada muutoksia demareillakaan, kun oikeistodemarit ei tohdi nokkaansa nostaa.
Feninistit demareissa niin sulkeneet suunsa. Se pitäisi siellä ensin ratkaista
ja saada myös oikeistodemari ääni kuuluville, niin päästäisiin demari osaltakin maan asioihin kiinni. Kun myös kokoomuksessa käydään "linjavaalia" eri suuntien välillä, jossa kuitenkin feministit on taka-alalla. Juuri tämäkin
joka pormestariksi ensin aikoi " äänestäkää Halosta niin minäkin teen" Ylessä mainosti aikanaan, samoin toinen feministi kokoomuksesta. KAS KUN SAIVATKIN YLELLÄ MAINOKSEENSA AIKAA. Pihalla on kumppaneita kokoomuksessa jotka kuuluisi toiseen puolueeseen.

Se on nyt vasemmisto feministi aikaa. Pride marssia, ja rahamme ulkomaan vasemmistolle -kehitysavun ym nimellä. Omaa maata nyt köyhdytetään energiallakin, jolla nyt olisi maailman mittakaavassa vaikutuksia. Valtavat turve varatkin saatu kasvamattomiksi, jota todellisuudessa tulee reilusti yli puolet kasvu kulutukseen.
Jos esim Norja vielä saisi öljynsä samaan kastiin, mutta siellä onkin parempi valtion johto. Samoin Tanska on meitä edellä valtiohallinnossa.

Tulimme takapajulaksi punavihreä hallitus aikana !

2

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kehitysavusta olisi voinut leikata osan ja menokehykset olisi ollut mahdollista pitää.
      Se taas paisysunut Sipilän jälkeen hallitsemattomaksi, taisi jo ylittyä 1,3 miljardia. Sipilällä sentään oli tolkkua tähänkin ja laski sitä.

      Jokainen vuorollaan selittää asiat parhaiden päin itseään puolustellen, aika surkeaa. Hallitus teki päätökset yhdessä. Mutta ei opposition mussutus ole sen parempaa, päinvastoin.

    • Anonyymi

      Toverit palstalla varmaan lisäisi kehitysapua velkarahalla mm aito-arska MPP Kapi jne. Kun heille Sanna niin hyvin sitä jakanut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      44
      3032
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      36
      2651
    3. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      53
      2604
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      105
      2304
    5. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      50
      2136
    6. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      342
      1903
    7. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      150
      1556
    8. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      73
      1418
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1248
    10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      28
      1185
    Aihe