Tanska on meitä edellä valtiohallinnossa, samoin Norja

Ei saada muutoksia demareillakaan, kun oikeistodemarit ei tohdi nokkaansa nostaa.
Feninistit demareissa niin sulkeneet suunsa. Se pitäisi siellä ensin ratkaista
ja saada myös oikeistodemari ääni kuuluville, niin päästäisiin demari osaltakin maan asioihin kiinni. Kun myös kokoomuksessa käydään "linjavaalia" eri suuntien välillä, jossa kuitenkin feministit on taka-alalla. Juuri tämäkin
joka pormestariksi ensin aikoi " äänestäkää Halosta niin minäkin teen" Ylessä mainosti aikanaan, samoin toinen feministi kokoomuksesta. KAS KUN SAIVATKIN YLELLÄ MAINOKSEENSA AIKAA. Pihalla on kumppaneita kokoomuksessa jotka kuuluisi toiseen puolueeseen.

Se on nyt vasemmisto feministi aikaa. Pride marssia, ja rahamme ulkomaan vasemmistolle -kehitysavun ym nimellä. Omaa maata nyt köyhdytetään energiallakin, jolla nyt olisi maailman mittakaavassa vaikutuksia. Valtavat turve varatkin saatu kasvamattomiksi, jota todellisuudessa tulee reilusti yli puolet kasvu kulutukseen.
Jos esim Norja vielä saisi öljynsä samaan kastiin, mutta siellä onkin parempi valtion johto. Samoin Tanska on meitä edellä valtiohallinnossa.

Tulimme takapajulaksi punavihreä hallitus aikana !

2

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kehitysavusta olisi voinut leikata osan ja menokehykset olisi ollut mahdollista pitää.
      Se taas paisysunut Sipilän jälkeen hallitsemattomaksi, taisi jo ylittyä 1,3 miljardia. Sipilällä sentään oli tolkkua tähänkin ja laski sitä.

      Jokainen vuorollaan selittää asiat parhaiden päin itseään puolustellen, aika surkeaa. Hallitus teki päätökset yhdessä. Mutta ei opposition mussutus ole sen parempaa, päinvastoin.

    • Anonyymi

      Toverit palstalla varmaan lisäisi kehitysapua velkarahalla mm aito-arska MPP Kapi jne. Kun heille Sanna niin hyvin sitä jakanut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Toiselle puolikkaalleni

      Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j
      Ikävä
      49
      2298
    2. Pysy kaukana musta

      Ja kaikista mun läheisistä. Oon tosissani.
      Ikävä
      26
      2063
    3. Katu täyttyy askelista...

      Hyvää sunnuntaita ja hyvää jatkoa jos näin...Vettä sataa, mutta hyvä vaan, ainakin kasveille.
      Ikävä
      27
      1495
    4. Näin susta unta

      Teit siinä temppuja ja kurkit huomaanko. Niinkuin sun tarttis sitä epäillä. Öitä tuimalle!
      Ikävä
      16
      1434
    5. Kuvaile kaivattusi

      ulkonäköä. 💡
      Ikävä
      121
      1381
    6. Mitä hämminkiä Halkokarilla?

      Poliiseja ja ambulansseja pyörii, laukauksia kuultu.
      Kokkola
      18
      1055
    7. Tiedätkö nainen sen tunteen

      Kun toinen tulee jossain vastaan. Naama leviää hymyyn kuin hangonkeksi. Mulla on susta semmonen,tunne.
      Ikävä
      71
      964
    8. Kauniit ihmiset ei ole sinkkuja, se on karu fakta

      Ihmisessä on lähes poikkeuksetta aina jotain vikaa jos hän pysyy sinkkuna pitkään. Sori kun sanon tän näin suoraan, mut
      Ikävä
      108
      917
    9. Mikset päästä irti ja hae apua

      Mt ongelmiisi. En vaan voi ikinä enää luottaa sinuun, pelkään sinua ja toivon löytäväni jonkun muun. Rahaa sulla on saad
      Ikävä
      78
      886
    10. Kristinusko - epätoivoinen yritys pelastaa ihmiset jumalalta

      Ei ole mitään sellaista, mitä pitää "pelastua". Lukuun ottamatta tietysti ”jumalan” (sen ei jumalan, joka väittää oleva
      Hindulaisuus
      333
      873
    Aihe