Uusi turvamies on rikolline eläköitynyt upseeri
Miksi Vehviläinen palkkaa rikollisia eduskuntaan töihin?
12
136
Vastaukset
- Anonyymi
Montako kansanedustajaa olisi jos kaikki jonkin rikoksen tehneet
olisivat poissa eduskunnasta ?- Anonyymi
Rikolliset ei saa muualta töitä mutta eduskunta on hyvä paikka rikollisille
- Anonyymi
Marin ja vasemmistohallituksen normaalia toimintaa.
Ministeri rikkoi kahta lakia ja vasemmistohallitus tuki ministeriä.- Anonyymi
Rikollinen evp upseeri palkattiin eduskuntaan Keskustan tuella. Miksi eduskunta on muuttunut rikollisten kerhoksi, ahneusko on ajurina?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Rikollinen evp upseeri palkattiin eduskuntaan Keskustan tuella. Miksi eduskunta on muuttunut rikollisten kerhoksi, ahneusko on ajurina?
Miksi Anu Vehviläinen vastusti Tytti Yli-Viikarin rikosten tutkintaa , oliko rikollinen turvamies ,evp majuri asialla?
- Anonyymi
Rikollisten suojelija Vehviläinen keskeytti keskustelun 750 miljardin tukipaketista. Näin suomalainen demokratia on siirtynyt rikollisten käsiin.
- Anonyymi
Kansanedustajat on siirtyneet mafian palvelukseen , ei kansan.
- Anonyymi
Nyt Anu Vehviläinen vaatii rajoittamaan kansanedustajien ilmaisunvapautta suuressa salissa.
Uusi Tytti on kohta valittu johtamaan VTVn hämärähommia.
Kaiken eduskunnan ja Vehviläisen suhmuroinnin salailua valvoo Vehviläisen nimittämä rikollinen evp majuri.
Luota nyt tässä demokratiaan minkä salailua ylläpidetään monen virkamiehen voimin.- Anonyymi
Eduskunta on omalla toiminnallaan ja Juha Sipilän kaltaisilla valheilla pilannut maineensa ja häväissyt sekä edustajat ja eduskunnan virkamiehet.
Anu Vehviläinen tullaan muistamaan rikollisten ja valehtelevien välistävetäjien suosimisesta.
- Anonyymi
Mummo on pihalla kuin lumiukko, niin noin yleisellä tasolla?🚜🚜
- Anonyymi
Britannian parlamentissa on paljastunut suuri huumeongelma. Miten kävis jos suomessa tehtäis ratsia kuinka moni kärahtäisi. Luulen että luku on korkea miten saataisiin ratsia eduskuntaan niin älyttömiä tehdään eduskunnassa niin kyllä siellä jotain on
- Anonyymi
Onhan eduskunta riitelevä paikka paljon tulee ylilyöntejä miten on huumeidenkäyttö edustajillaminä vaan kysyn
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522095
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3321293Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.921199- 1521094
- 68941
- 35928
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31869Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta24814Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59807Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46779