Liekköhän muilla on puhkottu renkaita viikonloppuna?
Onkohan muilla puhkottu renkaita
19
1406
Vastaukset
- Anonyymi
Mikä lie reppana, tallentui valvonta kameraan .kohta joutuu maksamaan teoistaan
- Anonyymi
Ihan normaalia toimintaa täällä.
- Anonyymi
Ilmastoaktivistit varmaan asialla, viime yönä taas olleet tihutöissä.
- Anonyymi
Täällä kun ei kasvateta pentuja niin ne tekee joutessain kaikkia ilkeyksiä no se taitaa olla näillä maalaispaikkakunnilla aika normaalia.
- Anonyymi
Yksinhuoltajien / duunariperheiden jälkikasvu taas ilmaissut itseään !
- Anonyymi
"Elokapinalliset asialla"!!!
- Anonyymi
Ilkivallan tekeminen kertoo enemmän sen tekijöiden pahasta olosta ja järkevämmän tekemisen puutteesta.
Voisiko vanhemmat edes joskus kysyä laspsiltaan, miten he voivat, mitä heille kuuluu ja mitä he tekevät?- Anonyymi
Kysyä lapsiltaan miten he voivat ja mitä heille kuuluu ja mitä he tekevät. Lapsi varmaankin vastaa, kävin tuossa yöllä renkaita autoista puhkomassa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kysyä lapsiltaan miten he voivat ja mitä heille kuuluu ja mitä he tekevät. Lapsi varmaankin vastaa, kävin tuossa yöllä renkaita autoista puhkomassa.
Pitääkö kaikki ottaa aina niin kirjaimellisesti!?
Enhän minä nyt tuota tarkoittanut sillä, kun sanoin, että vanhemmat voisivat edes joskus kysellä kuulumisia lapsiltaan.
- Anonyymi
Siis kysyä lapsiltaan kuulumisia. Tuli virhe tekstiin.
- Anonyymi
Ketä kiinnostaa mitä tekevät mulle ainakin ihan sama. Paikallinen rengasliike ainakin hyötyy hmyy..
- Anonyymi
Sitten kun sama tapahtuu kenties sinun itsesi ja oman autosi kohdalla, tai millä ajopelillä sitten ajeletkin, niin onk´s se sittenkii ihan sama asia...?
Mietipä kahdesti ennen kuin ajattelet ja vastaat edelleen samalla tavalla.
- Anonyymi
Ihan aikuinen mies asialla ei oo lapsi fyysisesti
- Anonyymi
Voipi hyvinkin olla niinkin. Mutta mikähän lienee taustalla oleva motiivi tuollaisten tekojen ja hölmöilyn takana?
- Anonyymi
Tais tekijä Saaha turpaan...
- Anonyymi
Täällä pöljällä puhkominen on junttikuulan jälkeen toiseksi suosituin laji.
- Anonyymi
Purukumilla me paikkaamme sen. Trallallaa, trololloloo.
- Anonyymi
Vuorelassa puhkottiin viikonloppuna renkaita taloyhtiön parkkipaikalla kolmesta autosta.
- Anonyymi
Liekkö olleet samoja mopopoikia jotka kävivät täällä meidän taloyhtiön katoksessa Toivalassa pari viikkoa sitten. Tekivät naarmuja autoihin.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait1493959Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso123521Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai482952Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani122912Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1442541- 502214
Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist161478"Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko
"Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For1041432Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es631324Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t381189