Viimeisinkin tilasto todistaa nastarenkaitten ominaisuudet

Anonyymi

4

165

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Joka kerran siirtyy nastarenkaista kitkoihin ei palaa enää koskaan rapinarenkaisiin. Ja onhan menokin talvikelillä varmenpaa.

      • Anonyymi

        Kannattaa ehkä kokeilla liukkaalla kaartavaa motarin ramppia ja miettiä kaksi kertaa kummalla rengastyypillä meno on varmempaa talvikelillä. Sillä joka antaa sivuluisun alkuun äänitason muutoksella ennakkovaroituksen hyvissä ajoin ennen hallinnan menetystä, vai sillä, joka antaa vain "EI HELVETTI"- tyyppisen varoituksen kun ajonvakautus (jos sellainen on) yrittää tehdä vuoden ylityöt sekunnissa.


    • Anonyymi

      Kehä III sisäpuolella on vaikea kuolla liikenneonnettomuudessa oli alla kitkat tai nastat.
      Ja siellähän ne kitkat ovat elleivät enemmistönä, niin ainakin yleisyydeltään moninkertaiset korpisuomeen nähden. Taitaa puolet Suomen kitkoista olla kehä III sisäpuolella. Jos siellä körrötellessä onnistuu kuolemaan liikenneonnettomuudessa liukkauden takia, pitää olla jo melkoinen turnari.
      Pelastaisiko kitkarenkaat myös korpisuomalaiset liikennekuolemilta? Ei muuta kuin lakialoitetta pukkaamaan.

      • Anonyymi

        On totta jos alla on jonkinlaisen luiston eston tai ajonhallinnan vakautuslaite , on kohtuullisen vaikeaa saada etuvetoinen sellaiseen luistoon , normi kuntoisilla kitkoilla kaikki muut ramppeihin ylikovaa ajavat ulkoistavat turvallisuutensa renkaille ja jos jäähilettä on irronnut nastarenkaiden toimesta jäälle tai vesipintaista jäätä niin siellähän liukasta mutta sekään ei vielä tarvitse ylisuorittaa turvallisuuttaan ja ajaa alinopeudella ,
        jota täällä innokkaimmat nastarengasspesialistit tarjoavat ratkaisuksi ja mahdolliseksi haitaksi , kyllä niissä tilanteissa pärjää kitkoilla loistavasti.
        Korpisuomalaisena pidän kovin perussuomalisena ajatusta ajella nastarenkailla , kehittyvien alueiden 3000 euro corollaan en suosittele välttämättä , mutta oma ex appiukko sellaisilla selvisi koska eläkeläisen ei ole pakko olla liikenteessä jos oikein siis oikein liukasta on mutta sitä on harvoin ja viime talvikin tarjosi taatusti monen kuukauden yhtäjaksoisen pakkakauden jolloin ei nastarenkailijoiden mielestä kitkarenkailijoiden vaatima/ tarvitsema suolakaan tehonnut tiehen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      93
      1851
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1292
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1143
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      76
      1027
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      113
      961
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      57
      853
    7. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      772
    8. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      771
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      48
      731
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      693
    Aihe