Pitäkää lapsistanne hyvää huolta älkää hyljätkö lapsianne koskaan aatteen uskonnon tai minkään muunkaan syyn tähden koska lapsella ei voi olla kuin yksi äiti eikä niitä voi edes kaupasta uusia ostaa niin olette siis ainutlaatuisia ainoastaan lapsillenne tosin kuin millekkään muulle asialle maailmassa paitsi omille äidillenne .
Hyvää äitienpäivää kaikille maailman äideille uskonnoista riippumatta
Anonyymi
4
57
Vastaukset
- Anonyymi
Myös sateenkaari äideille!
Uskovaiset äidit - yrittäkää kestää raskautenne ja antakakaa lapsillenne elämä. Älkää murhatko viattomia ihmistaimia uskovaisiin kohtuihinne.
WHO: Lähes 90 prosenttia aborteista tehdään kehitysmaissa
Lähes kolme neljästä abortista tehdään naimisissa oleville naisille.
https://yle.fi/uutiset/3-8875457- Anonyymi
Kyllä kelvottomat äidit tarvitsee steriloida.
- Anonyymi
Niin maailma olisi parempi paikka elää, mutta auttamisen agenda katoaisi 🤣
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse654444Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1023717Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1083331Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.211896Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575681883Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.871129- 89873
- 49841
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.105817Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä23774