Helluntailaisten kokoontumisajojen organisointiin. Uskonnolla ei maan asioita ratkaista. Katsokaa vaikka Jerusalemiin taikka Syyria. Essayah ja Räsänen Syyria apu.
Mihin KD puoluetta tarvitaan
9
219
Vastaukset
- Anonyymi
Helatorstain messu verkossa , hihhuli uskovaiset Essayah ja Räsänen pitivät sitä jo tänään eduskunnassa, kristiilliset huh huh
- Anonyymi
Anna tarkka lainaus ja tarkka lähdetieto tarkoittamaasi tapahtumasta, niin katsotaan mihin viittaat.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Anna tarkka lainaus ja tarkka lähdetieto tarkoittamaasi tapahtumasta, niin katsotaan mihin viittaat.
Pe.ku tarkoittaa tätä https://areena.yle.fi/1-50720641 eduskunnan keskustelua EU:n elpymispaketista. Ei siinä Essayah eikä Räsänen mitään hihhuloinut, vaan hyvin asiallisesti ja perustellen vastustivat keskustelun aiheena olevan elpymispaketin hyväksymistä vetoamalla mm. EU:n peruskirjaan ja siihen, mitä aikoinaan luvattiin silloin kun Suomen EU-jäsenyydestä päätettiin. Minkäänlaista uskoon tai uskontoon vetoamista siinä ei ollut.
Essayahin puheenvuoro alkaa ainakin suunnilleen kohdasta 0:53:00 ja 1:16:40 ja Räsäsen puheenvuoro ainakin kohdasta 1:28:45. Pe.kun valheet on helpointa paljastaa katsomalla itse hänen lähteidensä sisällön. Lähes ammattimaisesti hän valehtelee niiden sisällöstä. Yksi muutamasta pääasiallisesta valehtelun kohteesta hänellä on juuri Päivi Räsänen. Muut Pe.kuilijat yrittävät häntä parhaansa mukaan matkia.
- Anonyymi
Etkö tunne KD:n toimintaa yhtään, oletko vain pahantahtoinen vai vain vähän yksinkertainen?
- Anonyymi
Olen suomalainen , en peruss. Toistan kysymyksen mihin tarvitaan KD puoluetta? Vaaliliittoja syntyy perushumalaisten kanssa , eikö kristillisille ole sijaa oikeissa puolueissa ilman omaa agendaa, mikä se miksi ei mahduduta olemassa oleviin.
Luulisi että Essayah ja Räsänen olisivat huolestuneita puheissaan helluntai kristittyinäkin ihmishengistä. Israelissa kristityt tappavat toinen toisiaan, vaatikaa hallitusta puuttumaan siihenkin kun eduskunnassa maalitatte ihmisiä, kristillisinä heh heh hee. Israel muuten luetaan Eurooppaan , kristityt, miten te hyväksytte tämän?
En tunne KD toimintaa enkä mainitsemaani toimintaa halua edes tunnistaa, surullista kristillisyytttä Evl seurakunnan jäsenenä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olen suomalainen , en peruss. Toistan kysymyksen mihin tarvitaan KD puoluetta? Vaaliliittoja syntyy perushumalaisten kanssa , eikö kristillisille ole sijaa oikeissa puolueissa ilman omaa agendaa, mikä se miksi ei mahduduta olemassa oleviin.
Luulisi että Essayah ja Räsänen olisivat huolestuneita puheissaan helluntai kristittyinäkin ihmishengistä. Israelissa kristityt tappavat toinen toisiaan, vaatikaa hallitusta puuttumaan siihenkin kun eduskunnassa maalitatte ihmisiä, kristillisinä heh heh hee. Israel muuten luetaan Eurooppaan , kristityt, miten te hyväksytte tämän?
En tunne KD toimintaa enkä mainitsemaani toimintaa halua edes tunnistaa, surullista kristillisyytttä Evl seurakunnan jäsenenä.Kirjoitat nyt sellaisista aiheista, joista et näytä tietävän yhtään mitään. Juuri mikään viestiisi arvauksista ei osunut oikeaan. Edes vähäinen tutustuminen aiheeseen antaisi toisille mahdollisille keskustelijoille sellaisen tunteen, että arvostat heitä ja heidän aikaansa edes vähän.
- Anonyymi
Olen hyväntahtoinen Evlut kristitty, en Israelilainen enkä lasten tappamista suosiva missään maailmalla puhumattakaan Israelin mallista!
https://i.imgflip.com/5apv9q.jpg
RÄSÄSEN TOUHU ON ERIKOISTA.. MYÖNNÄN OLEVANI KRISTILLISDEMOKRAATTI... OLISI UPEETA VAIKUTTAA JOSKUS KRISTLLISDEMOKRAATTISENA VALTUUTETTUNA ESIM JOSSAIN PIKKUKUNNASSA TAI HALLINTONEUVOSTOISTA
- Anonyymi
Tässä vähän Essayahille ja Räsäselle taloustietoa kun ollaan niin hallituksessa ja talousguruja ja se EU nukkikin kun kiusaa kristillisiä.
Tässä hyvin kuvaava graafi valtiovelallisista pääministereistä 1990 -2014
Historian tietojen mukaan Sekoomus ja Kepu nostaa valtionvelkaa.
https://yle.fi/uutiset/3-7469358
Valtion velkaantuminen ja kansalaisten köyhtyminen, syylliset saattaa löytyä tästä
kuvaelmasta . Ei voi olla totta vai mitä Orpo , Saarikko ja Halla-Aho?
https://blogit-cdn.a-lehdet.fi/uploads/sites/64/2018/08/valtionvelka.jpg
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkkeet ovat pois työntekijän palkasta
Jokainen työeläkkeen nimissä maksettu euro on otettu pois työtä tekevältä palkansaajalta. Mitä korkeampi työeläketaso o1621970Etkö sä muru mussakaiseni ymmärrä
Että me päästään lähenemään vain kaveruuden kautta? Vain siten mä voin lähettää sulle kuvia ja viestejä 😌 Tänäänkin o511527"Suomi voisi ottaa taloudessa oppia Espanjasta"
"Espanjassa talouspolitiikka on löysempää, mutta velka-aste on kääntynyt jopa laskuun.", pohdiskelee Suomen seuraava pää1221514Sofia Virta: bänet!
Matkailuautoilija metsänomistaja puoliso on nyt entisen teeren poikia, ja Sofia tekee comebackin vapaille markkinoille.721426- 771388
Kokoomus: SDP johtaa kansalaisia harhaan
(Umpityhmät palstademarit ovat taas uskoneet Lindtmanin höpötykset Espanjasta.) SDP harhaanjohtaa kansalaisia talouspol131248- 661247
Martina Aitolehdeltä kova tilitys podcastilla: "Kyllä mä turpaan vetäisin"!
Martina Aitolehti tilittää brutaalin rehellisesti Eskolle podcastilla syitä, miksi hän ei ole lähtenyt mukaan julkkisten2201042- 711039
Talousasiantuntija sanoo säästämisestä
" parin kuukauden tulo on sellainen, joka voi olla vaikka tilillä tai jossain korkorahastossa, eikä se ole tuottohakuine205932