Kääntäjä oli varmaan joku kepulainen tai vihervasemmiston meppi. Ei tietänkään ole poissuljett, että se olisi ollut joku näsäskin. Nyt jonkun pitäsi kääntää viesti takasinpäin varapuheenjohjan kielle, niin voisi tarksitaa, tarkoittiko hän todella sitä mitä käännettiin.
Näin luotettava on nykyinen EU, valehtelee kuin suomalaiset poliitikot.
EU-komission varapuheenjohtaja tviittasi suomeksi elvytyspaketin olevan kertaluonteinen.
Anonyymi
1
658
Vastaukset
- Anonyymi
Tämänpäiväisissä PS puheenvuoroissa tuli esiin että on jo suunniteltu uusia paketteja ja odotettavissa on Pohjois-euroopan Eu maiden syvenevä yhteisvastuullisuus eteläeuroopan maista ,kun heidän sosiaaliturvaa uuditetaan yhtäläiseksi.Myös Eu veroitusta on väläytetty ,jolla luoddan Eu unionille oma budjetti joten askel ei ole enää liittovaltioon päin vaan taloudelliseen kytkökseen astuminen joka on liittovaltio toimimuoto. Eduskunnasta tulee suora lähetys par aikaa :
https://areena.yle.fi/tv/suorat/yle-areena/1-50834429
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävä sinua
Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k375126- 823646
- 403062
- 613005
- 102946
Kesäseuraa
Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t562363- 411848
Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!
Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….91790Kiusaaja otti yhteyttä, mitä tekisit?
Minulle kävi näin pari kk sitten. Olin aluksi todella ystävällinen. Sanoin, että olin jo unohtanut jne. Asia jäi vai1411733- 181731