Ei ole enää johtajia politiikassa.
Kekkosta kaivattaisiin
4
84
Vastaukset
Ahistaako Niinistöä kun ei saanut huippukokousta?
- Anonyymi
”Jos haluatte nähdä tyhmyyden huipennuksen, kattokaa Areenasta 5 min. suoraa lähetystä eduskunnasta. Persut jauhaa paperista toisilleen paskaa toista yötä peräkkäin yrittäessään viivyttää elvytysäänestystä. Salissa ei muita ole.”
- Anonyymi
Varapuhemies Juho Eerola (ps.) kertasi keskiviikkona edellisen yön hetkiä Suomen Tietotoimiston haastattelussa.
Eerola oli valmis käyttämään puhemiehenä sellaista tilannetta hyväkseen, joka olisi mahdollistanut tukipaketin ratkaisun lykkäämisen ehkä syksyyn asti.
Lykkäys olisi saattanut jopa johtaa nykymuotoisen tukipaketin kaatumiseen koko EU:ssa.
Koko EU, yli 500 miljoonan ihmisen ja yrityksien elämä olisi mennyt kaaokseen yhden nihilisti persu-Eerolan takia !!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan
Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs481281- 1581097
- 61977
- 8772
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli180771Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.
Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää27756Ollaanko me tyhmiä mies?
Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä51751- 11739
- 346718
Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla
Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti78675