Pahuus jättää jäljen

Anonyymi

Tänään on syntymäpäiväni. Toivon... Ihmiskunnan tuhoa, sillä ihminen on paha, eikä ansaitse elää. Ihminen on itsekäs p*ska, joka osaa ainoastaan tuhota! Maailma on täynnä pahuutta, pelkurimaisia tekoja jotka rikkovat ihmisyyden rajoja.

8

105

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Totta turiset. Minäkin toivon nyt parin ihmisen kuolemaa...

    • Anonyymi

      Minä toivon kuoleman. Paras syntymäpäivälahja on päästä pois tästä p*skasta maailmasta! Minua ei kukaan jää kaipaamaan! Kuolemani on ekoteko!

    • Anonyymi

      Teette palveluksen itsellenne kun ujutatte sen köyden tiedätte kyllä minne ja hyppäätte tuntemattomaan.

    • Anonyymi

      Paha ruokkii pahaa, minä taistelen sitä vastaan. Kosto linjalle ei kannata lähteä, jos joku ei osaa käyttäytyä tai toimii epäoikeudenmukaisesti. Onneksi tulee jossain onnistumisia niin on helpompi taistella pahuutta vastaan. Myönteinen suhtautuminen eteen tuleviin asioihin auttaa aina, se hyvä muistaa omassa arjessa. Etäisyyden ottoa itse suosin pahaa tahtovia kohtaan.

    • Anonyymi

      Arvasin että trollaaja on Härkä kun se on niin esillä ollut. Kukapa muu huutaisi merkkiä eniten kaivattuna ja parhaana kun itse horoskooppimerkin omaava

    • Anonyymi

      Kaikista pahoin teko on Jumalan Pojan surmaaminen. Se että ihmiset tekivät niin suurta väkivaltaa ajattomalle Jumalalle, kenen haavat, kuten Hän itse, ovat ajattomat. Ja vaikka synneille on toimitettu sovitus ristillä, ihmiset ovat kuin eivät kuulisi. Teeskentelevät nukkuvansa. Ei ole aikaa kuunnella Jeesusta, eikä mielenkiintoa. Mieluummin etsitään omaa kunniaa, rikkautta, nautintoa, maallista onnea ja oikeutta. Onko siis ihme, että iankaikkinen kadotus odottaa kaikkia ketkä eivät ota Jumalan Poikaa vastaan?

    • Anonyymi

      Maailma on...mutta on kolme taivasta ja Jeesus! Lue psalmi 54 , lohduttaisko se sinua.

    • Anonyymi

      Kyllä pahat ihmiset saavat ansionsa mukaan. Usko pois! Sitä kutsutaan karmaksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      97
      4399
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3273
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2360
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1368
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      999
    6. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      32
      996
    7. Minulla on käsitys

      Ettet ole kovin se k s uaalinen ihminen.
      Ikävä
      25
      990
    8. 153
      985
    9. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      914
    10. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      862
    Aihe