Nyt on tolkun puolue. Sille kaikki äänet.
Liike nyt nro 1
9
205
Vastaukset
- Anonyymi
Perustajaa tukivat Putinin oligarkit maksamalla kymmenien miljoonien tappiot Jokerien KHLc”bisneksestä”.
Like Nytin tehtävä on hajottaa kokoomusta. jota pidwttiin EU- ja Nato-myönteisenä puolueena.
Rajavartiostolle tulee omituinen leimma kiåun katsoo näitä ehdokkaita. Tosin eläkeläisiä, mutta ajatella saan toki mitä tahansa.
Putini laariin satavat tämän porukan äänet.- Anonyymi
Höpö, höpö...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Höpö, höpö...
Demarit ja kepulit unohtaa oman suomettuneen historiansa puhumalla Liike nytistä Putiniin kallellaan olevana puolueena. Mites esim. Mooseksen kaasuputkibisnekset? Hyvä että Kiteekin siirtyy nykyaikaan ja menneisyyteen jämähtäneet jarrupuolueet saa kilpailijoita.
- Anonyymi
Putin on hyvä mies ja Venäjästä on Suomelle vain hyötyä 👏
- Anonyymi
Joo, tämä on liike Nytn kanta. Suomi kytketään Venäjän valtapiiriin. Kokoomuksen Nato-myönteistä kantaahan Venäjä hajottaa.
Toki Eu-tukien elättämiähän nuo ehdokkaat pääosin ovat. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joo, tämä on liike Nytn kanta. Suomi kytketään Venäjän valtapiiriin. Kokoomuksen Nato-myönteistä kantaahan Venäjä hajottaa.
Toki Eu-tukien elättämiähän nuo ehdokkaat pääosin ovat.Sillä sekunnilla kun Suomi liitetään Natoon voidaan hyvästellä saavutetut kauppasuhteet Venäjän kanssa. Olisi suuri virhe käydä pullistelemaan, siihen ei meillä ole varaa eikä mahdollisuuksia.
- Anonyymi
Hyvissä väleissä persuporukoissakin ollaan Venäjän kanssa...
- Anonyymi
Kuten demareissa ja kepussa myös. Puolueiden ex pääministereistä toinen töissä Venäläisessä pankissa ja toinen hääräilee kaasuputkien kanssa.
- Anonyymi
Halla-aho ainakin ilmoittautunut nato kannattajaksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1035708Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652552Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2391542- 941323
- 1241077
- 66837
- 64833
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8811- 71762
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17731