Katalysaattori kilisee

Auton alta on alkanut kuulua vähitellen metallista kilinää. Nosturille ajettuna paikallistin äänen tulevan katalysaattorista. Voiko katalysaattoria korjata, jos siellä sisällä on jokin osa irti tai löystynyt? Uudet katit taitavat maksaa satoja euroja. Auto on vuoden 1996 Renault Espace.
3911
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

korjata, uutta kiinni vaa jos haluut että siellä semmonen on.

Äänestä
  • Laita sinne tarvikekatti, niitä saa huomattavasti edullisemmin kun mallikohtaisia...

    Äänestä

  • Uda kirjoitti:

    Laita sinne tarvikekatti, niitä saa huomattavasti edullisemmin kun mallikohtaisia...

    .. voit irrottaa katin ja tunkea rautatankoa niin paljon sen katin sisään että koko kennosto on ulkona ja laitat takas ------> lisää tehoa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rönoo kirjoitti:

Auton alta on alkanut kuulua vähitellen metallista kilinää. Nosturille ajettuna paikallistin äänen tulevan katalysaattorista. Voiko katalysaattoria korjata, jos siellä sisällä on jokin osa irti tai löystynyt? Uudet katit taitavat maksaa satoja euroja. Auto on vuoden 1996 Renault Espace.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu