Olen kuunellut yl arenasta lähes kaikki nuo persujen ns, jarrutuspuheet ja yksi on jäänyr etityisesti mieleen ja se on juuri Tuo tynkkynen. Oli täyttä asiaa ja ei taida kukaan tästä suomen hallituksesta pystyä vastaavaan. Puhe oli argumentoitu oikein ja se oli pitkästä aikaa totuutta ja asiapohjallista ja kaverilla oli turnauskestävyyttä. Olen ollut demari, mutta nyt kääntyy minun kelkkani ja nuo demarit ovat yksi pahimmsita ja en koskaan tule näitä kannattamaan
sebastian TYNKKYNEN
Anonyymi
2
71
Vastaukset
- Anonyymi
Yritin googlettaa mitä tyo Tynkkynen sanoi 8 tuntisessa puheessaan. Mitään ei löydy joten puhuiko hän 8 tuntia sanomatta mitään?
- Anonyymi
mene yle areenaan ja perjantain ohjelmalista teemakanava. S.Tynkkysen puhe on siellä kuultavissa myös näin jälkikäteen. Sivistymisen ja oppimisen iloa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Rukoilimme Länsimuurilla 2000 vuoden jälkeen, Jumalamme oli antanut meille kaiken takaisin
Western Wall, In our Hands. 55th Para. https://www.youtube.com/watch?v=u4BJAppyCSo https://en.wikipedia.org/wiki/55th_232473Kerro kaivattusi
Jokin tapa/piirre mikä sinua viehättää ja mistä hän voisi myös tunnistaa itsensä.531773Saako kantaa asetta
Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup111124Vakkuri puhuu että Suomi joutuu sotaan.
Hänen mukaansa asiantuntijat ovat yhtä mieltä että Suomi joutuu sotaan Venäjän kanssa. En tiedä kuinka lähellä se on, mu2981044- 259982
- 146893
- 56864
Mies mitä ajattelet naisista?
Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.110769Mitä laitatte karjalanpiirakan päälle?
Voita tietenkin, mutta mitä muuta? Itse yleensä juustoa, jotain leikkelemakkaraa ja tuorekurkkua9757- 46745