Schalke jakaa, kelpaako raha?

Anonyymi

Schalke on saksalaisen jalkapalloilun häpeä tahra tällä hetkellä. Kukaan ei tunnu tietävän mikä joukkueessa meni vikaan keväällä 2020 kun joukkue ajautui loputtomaan tappiokierteeseen. Nyt joukkue menee varmasti kakkosbundesliigaan ellei vieläkin alemmas - hyvin pitkäksi aikaa. Joukkue sukelsi pääsarjassa pahemmin kuin kukaan tätä ennen. Kaksi voittoa 33 ottelussa on naurettava suoritus vaikka kyseessä olisi sarjanousija, mutta kun Schalke on materiaaliltaan sarjan keskikastia niin siihen pelattuna suoritus on täysi fiasko.

Tänään Schalke pelaa kotona Frankfurtia vastaan jolla on vielä mahdollisuus suoraan mestareiden liigapaikkaan. Viimeaikaisten otteiden valossa Schalke tekee maalin pari ja lyö sitten hanskat tiskiin kun ei kiinnosta. Frankfurtille ei pitäisi olla kovin haastava tehtävä lyödä 3-4 maalia huomioiden Schalken rappiotilan. 3.bundesliiga voisi olla oikea sarjataso nyky-Schalkelle.

Vedonlyöntimielessä tähän voisi ajatella yli 3,5 maalia. Ja kerrointa nostamaan Bayern Munchenin vähintään 2 maalin voitto. Unibetilla saa yhteiskertoimeksi päälle kolmen.

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Ikävä sinua

        Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
        Ikävä
        27
        3563
      2. Oletko sä oikeesti varattu?

        Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
        Ikävä
        41
        2399
      3. Otavassa tapahtuu!

        Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
        Mikkeli
        35
        2228
      4. Tulemmeko hyvin

        Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
        Ikävä
        7
        1997
      5. Tiedän kuka sinä noista olet

        Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
        Ikävä
        43
        1552
      6. Rakas, kerro mulle

        Miltä se tuntuu?
        Ikävä
        38
        1439
      7. Oletko ollut vihainen, suuttunut tai pettynyt

        johonkin kaivattusi toimintaan?
        Ikävä
        127
        1282
      8. Pitkäaikaiset työttömät työllisyystöillä takaisin yhteiskuntaan

        Vaikka se vähän maksaakin, niin parempi on valtion teettää hanttihommia, jottei yksilöistä tule yhteiskuntakelvottomia.
        Maailman menoa
        259
        1230
      9. Horoskooppikysely

        Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
        Ikävä
        13
        1219
      10. Kesäseuraa

        Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
        Ikävä
        45
        1215
      Aihe