Terveystalo kuopio

Anonyymi

Oletteko huomanneet että kuopion terveystalon infopisteen käytäntö on muuttunut siten että suurella äänellä luetellaan asiakkaan tiedot ja mihin mammografiaan tai naistentautien lääkärille olet menossa?
En tiedä onko tämä kaikilla käytössä mutta ainakin tämä tummahiuksinen keski-ikäinen nainen teki jokaiselle asiakkaalle ja varsin kovalla äänellä?

Esimerkkinä kun nainen joka oli varsin punainen asioidessaan infopisteessä ja tämä terveystalon infonainen luetteli että sinun pitää varata aika uudellen 2 viikon päähän tähä ja tähän tarakstukseen ja sinulla näyttää olevan täällä lähete myös näihin kokeisiin?
Miksi ne pitää luetella että koko aulatilan ihmiset kuulevat mihin kukanenkin on menossa ja mikä sairaus heillä on?

Onko muuta tapaa asioida kun vaihtaa mehiläiseen?

Minä en ainakaan halua mennä terveystaloon kuopioon jos joku sairaus josta en halua koko kaupungin tietävän?

0

154

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään

        Kaikkosen erityis­avustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po
        Maailman menoa
        86
        4439
      2. Niin voimakkaat tunteet

        Että ajattelin hänen olevan se elämän rakkaus. Silmien edessä vikitteli toista ja hyvästelemättä hylkäs niin tyhjyys jäi
        Ikävä
        20
        2827
      3. Nainen, sinä viisas ja ymmärtäväinen

        sekä hyvällä huumorintajulla varustettu. Kun kaikki muut ovat kaikonneet, vain sinä olet jäljellä. Ellet kestä kirjoituk
        Ikävä
        24
        2694
      4. Puhe on halpaa

        Katso mitä hän tekee.Teot kertoo enemmän kuin tuhat sanaa.Uskokaa punaisia lippuja.Hyvää yötä.
        Ikävä
        44
        1886
      5. Halaisin sua mies

        Jos voisin 💗
        Ikävä
        25
        1746
      6. Oletko harrastanut

        seksiä kaivattusi kanssa? 🤔
        Ikävä
        127
        1536
      7. Onkohan meillä kummallakin joku pakkomielle toisiimme

        Vähän luulen että on..
        Ikävä
        152
        1530
      8. Miksi miehet hermostuvat tyhjästä?

        Olen tässä viimeisen vuoden sisään pudottanut melko reilusti painoa mikä on sitten saanut useammankin lähipiirin aiemmin
        Sinkut
        111
        1481
      9. Nainen, se on vain karu totuus, että

        sinut on luotu synnyttämään ja mies siittämään. Niin on luomakunnassa säädetty ja niin se on. Sinut luotiin heikoksi ja
        Ikävä
        282
        1419
      10. Joko aiheuttamani pettymys

        on lieventynyt? Toivottavasti. Uskallan heittää lentosuukon näin etäältä ja nimettömänä 😘.
        Ikävä
        94
        1370
      Aihe