Suomen Keskusta 2 824; 31,4 %
Suomen Sosiaalidemokraattinen Puolue 1 697
Kansallinen Kokoomus 1 490
Perussuomalaiset 770
Varmaanhan tuo harmittaa kuten joku esille tuo
7
65
Vastaukset 7
- Anonyymi
Kovasti tuntuu harmaittavan, Uuno itkeepäiväkaudet samaa asiaa, oikein volina kuuluu, sitten päälle huutaa lestaa.
- Anonyymi
Tuo kertoo sen että kuntajako on hevosvetoiselta ajalta. Nyt kun monet kunnallishallinnossa osaa jo käyttää faksia, edistyneimmät jopa sähköpostia niin kuntamäärä pitäisi supistaa neljännekseen, nyt aluksi. Saataisiin jotain tolkkua touhuun. Tai mieluummin Keskustan hellimistä maakunnista tehtäisiin se alin hallinnollinen taso.
- Anonyymi
Kyllä.
Mikäli sote-asiat alkavat onnistuneesti pyöriä maakuntavetoisesti, seuraavaksi maakunnille siirretään kunnilta perus- ja toisen asteen koulutus.
Kunnat jäävät hoitamaan asioita, jotka liittyvät asuinyhteisöön välittömästi kuten kaavoitus, kulttuuri ja liikunta.
- Anonyymi
Arvaa harmittaako..
Kyllä harmittaa !
- Anonyymi
Noista puolueista äänestäisin mieluiten Keskustaa. Mutta mitä merkitystä valtuutettujen määrällä koko Suomessa on? Mitä tuolla tilastolla yritetään kertoa?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1981906
Ei enää ulkoteltta ruokaa.
Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,481096- 81956
Jos sussa toisessa on yhtään miestä
Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te134890En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen
Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää56841- 68752
- 98716
Mitä eroavaisuuksia sinulla on
kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?73677- 23617
Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.323609
