Sannan hallitus ei työllistä

11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Tämä hallitus ei työllistä, koska se ei osaa. Tämän olisi pitänyt jo kaikille tulla selväksi.

Äänestä

Sosialismi ja sosialisti vain käyttää muiden aikaansaamaa tuloa, itse kun eivät euroakaan saa aikaan. On siis turhaa edes odottaa SS:n kykenevän mihinkään taloutta kuntouttavaan eli tuottavaa työttlisyyttä lisäävään.

Äänestä

Hallitus on epäonnistunut täydellisesti, työpaikkoja hävinnyt noin 140 tuhatta ja paljon niitä jotka ei enää työ elämääm palaa syystä tai toisesta, pitkäaikais massa tyttömyys on faktaa.

Äänestä

Sanna Marinin hallitus on täysi fiasko, Suomi ottaa jeesus syöksyn Marinin möhläyksien takia.

Äänestä

Marin vasemmistohallituksen aikana työttömyys kasvaa jatkuvasti.

Äänestä
  • Demarilla ei ole mitään käsitystä oikeista töistä.
    Hölmöläisten peiton pidennystä.

    Äänestä

Pääasia on, että saadaan enemmistö äänestäjistä uskomaan hallituksen tekevän hyvää työtä. Ollaan siirrytty yhteiskuntakeskeisyydestä ideologiakeskeisyyteen ja mainekeskeisyyteen, jota harjoitetaan lähes hinnalla millä hyvänsä, kansan kustannuksella, kansaa vedättämällä. Sitähän mm. tempputyöllistäminen ja muu tilastokaunistelu on sanan varsinaisessa merkityksessä.

Mutta mitä tapahtuu, kun talousekonomistit ja muut asiantuntijat tuovat realistista kuvaa Suomen taloudesta yms. tilanteista, sekä hallituksen toimista ja niiden vaikutuksista? Hallitus puolustelijoineen rientää mediaan ja someen itkeskelemään "jatkuvasta perusteettomasta arvostelusta", "naissukupuolen syrjimisestä", "äärioikeistosta" ja "vihapuheesta". Tässä on se hallituksen pääasiallinen arsenaali, jolla kansaa manipuloidaan uskomaan, että "hallitus tekee parhaansa, vaikka äärimieliset yrittävät heitä häiritä". Että tällaiseen ollaan tultu... Häpeällistä!

Äänestä

Yksityisen sektrorin veronmaksajat alkavat pian olla Suomessa vähemmistö. Ei ihme, että enemmistö äänestää huuhaa hallituksen valtaan.

Äänestä

Surkea Marin, surkea hallitus, surkea tulevaisuus.

Äänestä

Siellä yrittää taas joku natsi-persu ja Wahlroosin kätyri päästä julkisuuteen 15 minuutiksi. Upeaa Sannaa eivät moiset faktantarkistajat heilauttele.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Nyt sen kertoo asiantuntija.

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/3c04126e-5c71-4224-a98c-deaa5cf0b5a0

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu