Ylilaudalla puhutaan että Maisa käy oikeutta poikansa huoltajuudesta. Uskomatonta jos on totta. Pojalla ollut vakiintuneet kuviot isänsä kanssa jo vuosia. Kuulostaa itsekkäältä jos Maisa haluaa muuttaa pojan elämän nyt kun on saanut päähänsä olla pullantuoksuinen äiti.
Maisa oikeudessa?!
Anonyymi
1253
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Pojan etu tärkeintä. Aina. Vastuulliselle vanhemmalle.
Mitäs nyt on tapahtunut vuosien jälkeen?
Herätys?
Ei luulisi noin itsekkäällä ja huonomaineisilla naisella olevan mitään mahdollisuuksia huoltajuuteen!! 😳
Suomessa voi tuollainenkin mennä läpi Suomen oikeuslaitos katsoi mm bussikuskin päälle "horjahtamisen ajon aikana" olevan vahinko.
On herännyt epäilyjä, että Maisuli on pienentänyt ponttooneitaan ja täyttänyt huuliaan! 😉 Laittelee kuvia, joista vauvamaha on unohtunut kokonaan, tai viimeinen "siivouskuva", josta unohtui tissit!!?? Miksiköhän ei yhtään laittele mitään tulevalle vauvalle?? 😳
Maisaan ei voi luottaa missään asiassa! Todella hyvä näyttelemään, ja käyttää sitä taitoaan härskisti hyväkseen. Millähän keinoin kiristää rakkaan (?) aviopuolisonsa hiljaiseksi, kun hän antaa vaimonsa kertoa noita satujaan ja julkaista väärennettyjä kuvia??
Torppa on välillä raskaana, välillä taas ei!!??
Voiko huoltajuuden saada jos on saanut lasun ja tehtaillut niitä muille?
Onkohan pojan isää muistettu lasulla äipän toimesta
Maisa haluaa kiusata kaikkia, joilla menee hyvin, koska itseltään menee kaikki päin pertsettä!
On uskomatonta touhua Maisalta mikäli juttu pitää todella paikkaansa. Lapsen etu ei toteudu mikäli Maisa on päättänyt taistella huoltajuusjutuista.
Taitaa Torppaa kiinnostaa enemmän elatusrahat, kuin pojan etu. Ei noin itsekkäästä naisesta ole äidiksi! (eikä vaimoksi!)
Toivon ettei Maisan vaatimukset mene läpi oikeudessa.