vuodesta 2018:
https://eroakirkosta.fi/static/ek-tilastot/
Erot kirkosta vähentyneet tasaisesti
16
65
Vastaukset
Totta, mutta viime vuoden lopulta alkaen on DVV:n osuus lisääntynyt selvästi. Kääntäen siis todellinen eroluku on nyt vähän suurempi.
Selvää on, että jossain vaiheessa kastamattomuus nousee tärkeämmäksi tekijäksi kuin eroaminen.- Anonyymi
Taas puhut palturia - ethän voi tietää DVV:n lukuja.
Jorin horinat kannattaa jättää omaan arvoonsa, kuten niin monen vapaa-ajattelijan. Anonyymi kirjoitti:
Taas puhut palturia - ethän voi tietää DVV:n lukuja.
Jorin horinat kannattaa jättää omaan arvoonsa, kuten niin monen vapaa-ajattelijan.Ensinnäkin saimme aiemmin DVV:ltä eräitä tilastoja; nehän eivät ole salaisia. Toiseksi kirkonstilastot.fi on todennäköisesti kohtuullisen tarkka, kun katsotaan usemman kuukauden erolukuja.
- Anonyymi
jori.mantysalo kirjoitti:
Ensinnäkin saimme aiemmin DVV:ltä eräitä tilastoja; nehän eivät ole salaisia. Toiseksi kirkonstilastot.fi on todennäköisesti kohtuullisen tarkka, kun katsotaan usemman kuukauden erolukuja.
Hehheh, varmaan saitte juu.. kas kun et niistä mitään mainitse...
Ei ihme tuo vapareista eroamisen kiihtyminen kun nokkamies valehtelee korvat heiluen... Anonyymi kirjoitti:
Hehheh, varmaan saitte juu.. kas kun et niistä mitään mainitse...
Ei ihme tuo vapareista eroamisen kiihtyminen kun nokkamies valehtelee korvat heiluen...Täh? DVV:ssä ylijohtajana toimiva Salovaara lähetti tilastoja 12.1.2021. Kellonaika 9:28 UTC-aikaa. Kysy tuolta virastolta jos et minua usko.
Eivät nuo ole salaisia. Kyse on koko maan tilastoista, ei esimerkiksi 52-vuotiaista muoniolaisista naisista.- Anonyymi
jori.mantysalo kirjoitti:
Täh? DVV:ssä ylijohtajana toimiva Salovaara lähetti tilastoja 12.1.2021. Kellonaika 9:28 UTC-aikaa. Kysy tuolta virastolta jos et minua usko.
Eivät nuo ole salaisia. Kyse on koko maan tilastoista, ei esimerkiksi 52-vuotiaista muoniolaisista naisista.Aah, naisvihamielinen mäntysalo taas vauhdissa. Ehkä tuo joidenkin vaparien asenne onkin vaikeutta sietää erilaisuutta.
jori.mantysalo kirjoitti:
Täh? DVV:ssä ylijohtajana toimiva Salovaara lähetti tilastoja 12.1.2021. Kellonaika 9:28 UTC-aikaa. Kysy tuolta virastolta jos et minua usko.
Eivät nuo ole salaisia. Kyse on koko maan tilastoista, ei esimerkiksi 52-vuotiaista muoniolaisista naisista.Tarkistiko aloittaja, joka syytti minua valehteltusta, asian DVV:stä?
- Anonyymi
jori.mantysalo kirjoitti:
Tarkistiko aloittaja, joka syytti minua valehteltusta, asian DVV:stä?
Mikset sitten pysty julkaisemaan niitä täällä?
Anonyymi kirjoitti:
Mikset sitten pysty julkaisemaan niitä täällä?
Voin toki julkaista, pieni hetki.
- Anonyymi
Eikö tämä kelvannut sinulle?
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16957951/tilastoja-erotavoista
Otsikossa ei haukuta vapaa-ajattelijoita, niin kaiketi ohitat moiset. - Anonyymi
On aika lähteä vapareista!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On aika lähteä vapareista!
Hiljaista on vapareilla.
Niin, ja itse luvuista: kirkontilastot.fi tilastoi eron kirjauspäivän mukaan, ei eropäivän mukaan. Niinpä esimerkiksi yhden kuun tasolla voi vaikuttaa se, montako viikonloppua osuu kuukauteen. Kuitenkin tämäntapaisten voi olettaa tasoittuvan useamman kuukauden luvuissa.
Niiden perusteella eroaminen 2020 -> 2021 on vähentynyt sattumalta varsin tarkkaan 10 prosenttia.
Tuolla kirkon tilastosivulla on kyllä ollut virheitä, mutta tuo luku on minusta aivan uskottava.DVV:n tilastot ovat meille toimintaa. Oma jäsenmäärä on sisäistä hallintoa ei sitä kannata niin monen niin tarkkaan seurata.
Va-liitto on tavoitteellinen järjestö, ei harrastuskerho.- Anonyymi
jori.mantysalo kirjoitti:
DVV:n tilastot ovat meille toimintaa. Oma jäsenmäärä on sisäistä hallintoa ei sitä kannata niin monen niin tarkkaan seurata.
Va-liitto on tavoitteellinen järjestö, ei harrastuskerho.Ilman muuta omaa jäsenmäärää kannattaisi seurata.
10 vuodessa kolmannes hävinnyt joten samalla tahdilla parinkymmenen vuoden kuluttua jäseniä ei enää ole.
Mutta ehkäpä se onkin juuri tavoitteesi, muutenhan tuo todella näyttää harrastelulta.
- Anonyymi
Joko aika on ohi vajareiden?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 873815
Kerro jotakin hauskaa. :)
Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)813340Mä sanon tän suoraan.
Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.713237On olemassa tiettyjä sääntöjä!
Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle702790Oliko pakko olla taas tyly?
Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli512394Huomenna heitän järjen
romukoppaan ja annan tunteen viedä. Kerran tässä kuitenkin vain eletään. Muistan myös jonkun minua viisaamman sanoneen,492085- 671943
- 421921
Hyvää huomenta
Hyvää huomenta ja alkavaa viikonloppua ihanalle naiselle! Mitä ikinä teetkään, niin täälä sua yksi miekkonen ajattelee.181739- 601708