Juniorijalkapallon sarjapelit keskeytettävä.

Anonyymi

Omaehtoinen karantteeni päälle heti.Kokkola on jo lopettanut pelit,täällä pitää myös kantaa vastuuta, ettemme SAIRASTUTA muiden paikkakuntien lapsia.JÄRKI KÄTEEN. PS.KESÄÄ ON VIELÄ JÄLJELLÄ HARRASTAA.

2

136

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      KP 17.5.2021 – Suosittelemme, että tällaisessa tilanteessa maakuntia ylittävää kilpailutoimintaa esimerkiksi nuorten osalta ei tehtäisi lainkaan. Koronanyrkin suositus on, että kilpailutoimintaa voi olla vain perustasolla olevien maakuntien kesken. Kun Keski-Pohjanmaa on leviämisvaiheessa, suositellaan välttämään kilpailutoimintaa sinne. Joukkuelajeissa kuten jalkapallo ja jääkiekko on tullut aiemmin Etelä-Pohjanmaalla paljon altistumisia, Kärnä sanoo.

    • Anonyymi

      KP 18.5.2021 Koronavirustartunnat keskittyvät tällä hetkellä etenkin lapsiin ja nuoriin, jotka muodostavat noin 66 prosenttia tartunnoista. Koronavirusnäytteistä noin 2,9 prosenttia on positiivisia. Noin 70 prosenttia viimeaikaisista tartunnoista on pystytty jäljittämään yksilötasolla, noin 90 prosenttia tartunnoista voidaan kohdentaa tartunnanlähteenä tilaan tai tapahtumaan.

      Keski-Pohjanmaan keskussairaalassa on hoidossa yksi koronavirustartunnan saanut potilas.

      Soiten alue on koronavirusepidemian leviämisvaiheessa, joten alueelliset suositukset tuli päivittää leviämisvaiheen mukaisiksi. Muutokset suosituksiin ovat seuraavat:

      Yli 6 hengen yksityistilaisuuksia ei suositella järjestettäväksi sisätiloissa. Ulkona yksityistilaisuuksien kokoontumissuositus maksimissaan 10 henkilöä. Turvaväleistä tulee huolehtia myös ulkotiloissa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      105
      5731
    2. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    3. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    4. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    5. Alkanut tuntua siltä

      Että taisi olla kusetusta koko homma alusta saakka.
      Ikävä
      124
      1097
    6. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    7. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    8. Nii, mites ne

      Hampaat??
      Ikävä
      66
      857
    9. Joululahja/Jouluntoivotus

      Millainen kaivatulle
      Ikävä
      75
      798
    10. Salailu jatkuu, poliisi tutkii

      Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää
      Ähtäri
      17
      741
    Aihe