Tänään.
Yksi kuppanen grilli keskustassa auki,no ajattellin suvantosillan alla olevaa (paras griĺĺi) kiini.
On tämä kuppanen kylä.
Ei täältä saa niin kuin normaali suomessa ruokaaa.
Kuppa paikka.
Yksi kuppanen grilli keskustassa auki,no ajattellin suvantosillan alla olevaa (paras griĺĺi) kiini.
On tämä kuppanen kylä.
Ei täältä saa niin kuin normaali suomessa ruokaaa.
Kuppa paikka.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Siirry pois roskaruuasta, niin jopa löydät kymmeniä erinomaisia ruokapaikkoja.
Eikö auki olevalla grillillä tarjoiltu?
Kesällä torin lörtsykojulla on paras hintalaatusuhde.
Kaksi lihalörtsyä kaikilla mausteilla yhden marttojen piirakkakahvin hinnalla...
Lörtsyn suomimakkaralla saa samalla hintaa kuin marttojen piirakkakahvin ja takuulla tulee aikuinen mies kylläiseksi.
Saako torilta muuta kuin niitä keri-hyvän lörtsyjä markkinoilla.Onko jokin pysyvä koju?
Lörtsykoju on koko kesän. Saa myös kahvia, juomia ja grillimakkaraa. Myös tuoreita leivonnaisia. Ja mikä tärkeintä lörtsyjä. Omenalörtsyjä ja lihalörtsyjä suomimakkaralla tai ilman.
Huumoriakin löytyy; Pyysin lörtsyn kaikilla mausteilla (Sinappi, ketsuppi, sipuli, kurkkusalaatti), niin myyjä kysyi; Liha vai omena?
Tykkään lörtsyistä niin pitääpä käydä joku kaunispäivä maistelemassa.On varmasti jo kymmenen vuotta vierähtänyt edellisestä kerrasta.
Sais olla tarjolla tuhtia mustaa makkaraa mehukkaan lihapiirakan väliin.
Kuppanen grilli keskustassa?
Missähän sinä oikein mahdoit asioida? Ja minkälaista ruokaa olit vailla? Mihin aikaan päivästä?
Esim. https://katuburgers.fi/ Niskakadulla on minun mielestäni kaikkea muuta kuin kuppainen grilli. Parempia hampurilaisia ei monesta paikasta löydy, vaikka etsisit vähän laajemmaltakin alueelta.
Konttiravintola Mortonin https://morton.fi/konttiravintola/joensuu/ suhteen sinulla taisi käydä hieman huono tuuri, sillä kyseessä on kelpo ruokapaikka, mutta valitettavasti suljettu maanantaina ja tiistaina. Mortonin hampurilaiset ovat nekin oikein hyviä ja erikoismaininta vielä Mortonin bataattiranskalaisille.
Tusinahampurilaisia taas saa Joensuun keskustassa mm. kauppakeskus Iso Myyn Burger Kingistä, virallinen osoite Torikatu 25, mutta taitaa sinne olla käynti myös Siltakadun puolelta.
Ettet nyt vain olisi ihan tahallasi haastamassa riitaa joensuulaisten kanssa?
Tusina ja tusina... Kyllä minusta on ihan erinomainen hintalaatusuhde tuolla Burger Kingin tarjouksella: Kaksi Whopper ateriaa 10 €. Parhaat ranskalaiset jos vertaa heseen tai mäkkiin ja hampparit todella hyviä. Usein myös king deal tarjouksia.
Käväisepä kerran tuolla katuburgerilla!
Maksaa tosin hieman enemmän, mutta kyllä maistuukin.
Ramin grilli on usein auki ja perushyvät grillisapuskat ja mukava käydä kun asiallinen kiireetön asiakaspalvelu. Jotku tykkää jumailista ja sekin usein auki. Kai noita lisääkin löytyy googlaamalla vaan itelle riittää nuo 2. Burger king on käymättä ja siitäkin osa sanoo että olis hyvät hampurilaiset.
Ramin Grilli
MAKSUTON PYSÄKÖINTI!!
ASIAKKAILLENI TORIPARKISSA
Ajat vain parkkiin, tietenkin lähelle grillin rappukäytävää.
Asioidessasi grillillä annat rekisrerinumerosi.
Kirjaan sen palveluun.
Annoksen saatuasi/aterioituasi ajat vain ulos. Hyvin yksinkertaista.
Grillejä ei pidetä auki jos KK tai 80260 kidltää
Terveisin: Kk-jengin päällystöupseerit ja 802u0 jenk7n alokkaat
Nyt taitaa kk-robotti nykiä siihen malliin, ettei tekstistä saa selvää. Onkohan paikalla tulkkia?
Ei taida tulkkia olla, mutta pirtua näköjään kyllä. Siitä se teksti vaan sakenee kunhan ilta kuluu...
Se on sitä elävää kaupunkikeskustaa, vai mitenkä se meni. Tuolla toisessa aiheessa epäkohdista kertovat leimattiin huonoiksi ihmisiksi ja tyhjästä valittajiksi. Siun soten toimintakulttuuri on tainnut iskeä koko Joensuuhun. Jos asuisin vielä P-Karjalassa alkaisin keskittämään ponnistelut muualle muuttamiseen.
Rilli ruokaa voipi itehi tehä. Laita pottua, läskiä, ihraa, silavaa, pekonia, verta, suolia ja päälle sinappi ketsuppi kurkkusalaatti. Perkele mikä herkku kun tuon syöt. Rasva tirisee ja paska lähtee kirkkaasti suraavana päivänä, kun rasva on liukastanut koko elimistön liukkaaksi ja luistavaksi.
ostin kerran rillit oisit käynä-kaupasta. oli kyllä mitättömät rillit. ei niillä nähny etes kakkia ylpyrästä
Tupsahdit siihen kakkiin siis nenällesi?
Tervetuloa naapurikaupunki Varkauteen 120 km länteen. Grillikioskeja riittää, kruununa KGB jossa valtava valikoima jättinälkäänkin.
Oli ennen joensuun mutalassakin XL-Grilli. Tuskinpa jaksoin yhtäkään sen annosta loppuun syödä, oli kyllä nimensä veroinen.
Katuburger on ihan hyvä. Maukkaita annoksia.
Tuolloin oli aika myöhänen ilta ja hiljanen kylä,eihän siellä joensuussa ole mitään auki sunnuntaina ilta myöhään jos haluaa grillille,siis keskustan tuntumassa.
Oli kyllä niin kuollu tarjonta,grillit kiini.
Syökää läskit terveellistä ruokaa eikä mitää grillipaskaa
Buu! Läskiys on IN. kattoppas kukkakeppi vaikkapa burgerkuningas Aleksi Herleviä, mahtava uros: tuhti, tatuoitu, partamies! Herättää respektiä eli kunnioitusta. Tuhti pitää ukon ja akan olla, ja tatuointeja! Miehellä parta, naisella mieluiten punaiseksi värjätty tukka. Alla jenkkirauta tai harrikka.
Kukaan ei kunnioita parratonta kukkakeppimiestä tai luiha kukkakeppinaista.
Onkos Rantakylän ostarilla vielä se 90-luvulla ollut grilli jossa myyjänä/omistajana vanhempi silmälasipäinen mies? Omistajalla oli hopeinen Volvo 245 Turbo. Siinä lähellä Beer stoppia.
Perusta oma! Ota mallia burgerpaikoista, ota esikuvaksi burgerikuningas Herlevi. Jos opit tekemään yhtä hyvät burgerit niin kansaa käy. Vanhaa grillimättö-mössöä ei syö enää kukaan!
utran rantaterassin grillitarjonta. palvelu nuivaa ja takkuista. keittö toimii todella hitaasti, sain odotella annosta 50 min. anokset pieniä ja kalliita, makua onneksi oli burkerissa. parempia grillejä löytyy joensuusta monta.
Joensuulaisten tulisi syödä terveellisemmin. Ovat niin ylipainoisia.
Sen verran keisii sullakin et söisit terveelisemmin😂