Keskusta saa Oulussa 5% kannatuksen?

ansiot on mitkä?
6069
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 60

Vanhimmat

Ihmisroska ja Sipilä laski sen kannatuksen!

Äänestä

Kiitän taivaan Isää jo etukäteen.

Äänestä
  • Jumala rankaisee

    Äänestä

Kyllä+tuo+5%+on+ihan+liikaa+kepulle.+0,00666%+olis+sopiva.

Äänestä
  • nOLLASSAKIN PUOLET LIIKAA.

    Äänestä

liikaa

Äänestä

Kuntavaaleissa Kepulle tulee takkiin että saumat repeilevät. Samaa jengiä paistattelee hallituksessa, vaikka kuuluisa rökäletappio yhä on harteilta riisumatta. Luottamus on menetetty. Get over it.

Äänestä
  • Viittaa+siihen+että+EK+vaaleissa+on+5%+puolue

    Äänestä

Saa persettä repien nauraa Kepun kutsuhuudoille. Miten kävi viime vaalien, pankaas muistellen.

Äänestä

ei saa

Äänestä

maahanmuuttoko?

Äänestä

liikaa huonosta toiminnasta

Äänestä

maahanmuutollako?

Äänestä

rakkaudella maahanmuutto

Äänestä

aivan liikaa

maahanmuutto

Äänestä

muuttuu pakosta PS apupuolueeksi

Äänestä

Nuorissa+on+tulevaisuus+👍👍👍"Nuorisovaaleissa+annettiin+yhteensä+26+687+ääntä+ja+nuorten+vaalit+järjestettiin+150+kunnassa.+Valtakunnalliseen+ääntenlaskuun+osallistui+315+peruskoulua,+lukiota,+ammatillista+oppilaitosta+ja+nuorisovaltuustoa.+Valtakunnallisesti+puolueista+parhaiten+pärjäsivät+Keskusta+(19,60+%+kaikista+annetuista+äänistä),+Kokoomus+(19,14+%)+ja+Perussuomalaiset+(17,71+%).+Nuorisovaaleissa+neljänneksi+eniten+ääniä+sai+Vihreät+(13,21+%+kaikista+annetuista+äänistä)+ja+viidenneksi+SDP+(11,84+%).+Eduskuntapuolueista+Vasemmistoliitto+sai+5,98+%+nuorten+äänistä,+Kristillisdemokraatit+3,71+%,+RKP+2,81+%+ja+Liike+Nyt+1,92%.+Eduskunnan+ulkopuolisista+puolueista+eniten+ääniä+saivat+Feministinen+puolue+0,99+%+valtakunnallisella+kannatuksella+ja+Piraattipuolue+0,40+%."

Äänestä
  • Hyvä ettei koululaiset saa äänestää
    vaikka kepu vaatinut ikärajan laskua 16-vuoteen

    Äänestä

äänestä kepu suohon

maahanmuutto 2015 pakotus

Äänestä
  • Sipilä tuhoaa Suomea.

    Äänestä

Puukotus Kouvolan liikenne­puistossa: Kolme miestä poistui paikalta juosten – poliisi pyytää havaintoja
Teosta epäillään kolmea miestä, joiden nähtiin poistuvan juosten puistosta. Epäillyt ovat nuorehkoja miehiä, joilla oli yllään HUPPARIT.

"Hupparit" kertoo kaiken!


Äänestä

Äänestä
  • suoraan navetasta tulleet kepun kannattajat

    Äänestä

miksi niin paljon?

Äänestä

niin paljon?

Äänestä

Juhan

Äänestä

Sipilä väänteli rautalankaa...

Äänestä

ja hesassa Nolla

Äänestä

liikaa sekin

Äänestä

niin paljon Sipilän turmellukselle?

Äänestä

liikaaa

maahanmuutto ja kaupungit pilalla

Äänestä

Miksi kukaan kaupunkilainen äänestää jotain Maalaisliittoa?

Äänestä

annamme tukemme

Äänestä

Eduskuntavaaleissa Jenna Simula veti kepulaisten ääniä Kainuuta myöten joten good buy kepu näissä vaaleissa.

Äänestä

tiukkaa tekee

maahanmuuttoko?

Äänestä

maahanmuuttopuolue huonossa kurssissa

Äänestä

Miten voi helssingissä asuva, aina kepua äänestävä Pateniemen takana olevan sadan hehtaarin tukkimetsän omistaja äänestää muita, kuin kepua?

Äänestä

liikaa sipilä

Äänestä

sipilän äänet?

Äänestä

ei niin paljon

Äänestä

aivan liikaa-voi vaikuttaa vielä kuten RKP kitinä

Äänestä

Ja SDP MENETTÄÄ 4 PAIKKAA

Äänestä

Tehään niiku noi nuoret, ne kallupeista huolimatta äänestikin keskustan suurvoitoon, kok ja vihreät hävisi reilusti, persujahan ei kukaan muutenkaan äänestä!

Äänestä

miten kävi?

Äänestä

Sipilän tavoite?

Äänestä

Rikollisuus ratkaisee vaalit

Jos uudet vaalit pidetään, ajankohta on loppukesä tai alkusyksy. Mielipidemittausten mukaan valtiopäivien valta-asetelma ei välttämättä muuttuisi nykyisestä.

Kansalaisten suurin huolenaihe on jengiväkivallan sekä järjestäytyneen rikollisuuden uhka ja tämä tematiikka tulee pomminvarmasti näkymään seuraavissa vaaleissa. Ilman vastausta hallitsemattoman maahanmuuton aiheuttamaan yhteiskunnalliseen pattitilanteeseeen ovet vallan kammareihin eivät aukea.

Valtiopäivävaalit pidetään joka tapauksessa 11. syyskuuta 2022, joten väliaikaishallituksen elo jäisi lyhyeksi. Tämä on se syy, joka voi vielä kerran pelastaa Stefan Löfvenin.

Luottamuksesta pääministeri Stefan Löfvenin punavihreään hallitukseen äänestetään maanantaina aamulla kello kymmeneltä.

SUOMEN UUTISET ote

Sipilä tuumaa mitä?

Äänestä

ek vaalit tulla jyskyttää

maahanmuutto 2015 ja Sipilä

Äänestä

hyvä suomelle

Äänestä

Sippilän maahanmuutto 2015-kiitos sanoo PS

Äänestä

liika on liikaa

Äänestä

Sipilän käsitys politiikasta

Äänestä

Kepun kannatus oli romahtamassa. Sipilä ja Huuskonen perusti Pro Linnanmaan pönkittämään hajasijoituspolitiikkaa kannattavien politikkojen kannatus. Tarkoituksena näivettää kaupunkialueet Oulussa ja haalia investointeja syrjäalueille, joissa lestoja asustelee. Samalla vastustetaan yliopistoa, koska yliopiston hallituksessa ei ole lestoja.

Äänestä
  • Näin on. Lestat hallitsee reuna-alueita. Yliopiston tulo kaupungin keskustaan vahvistaisi liikaa ei-lestadiolaisia ja heidän omistuksia. Lestadiolaisten hallitsemat heikkenisi. Lestat on Oulussa pahimpia kaupungistumisen vastustajia ja siksi ovat ottaneet kepun puolueekseen. Tämän vuoksi keskustan kannatus on Oulussa poikkeuksellisen suuri näin isoksi kaupungiksi.

    Äänestä

  • Niin totta. Hyvä kommentti. Näitä esimerkkejä riittää.

    Äänestä

näin se käy kun unohtaa suomalaisuuden

Äänestä
  • Eivät tajua enään mitään suomalaisen ajatelevaisuudesta

    Äänestä

Keskusta jätti rakentaessaan kansan mielen täysin sivuun ja sen voipi kuvata raamatulisellakin lausahuksella kun rakentaja sen kiven jättää sivuun rakenuksesta ei tule pysyvää

Näin pyörähti keskusta ja painuu ellei uusiutumista tapahdu elävän veden lähteelle

Äänestä

sipilä 2015

Äänestä

maahanmuutto ja sen tuomat ilmiöt

Äänestä

Ketjusta on poistettu 26 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

ansiot on mitkä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu