Muista äänestää viisaasti: https://www.youtube.com/watch?v=cs8NOmvi-wc
Vastaukset 10
- Anonyymi
Tiedän erään nimeltämainitsemattoman kunnan, jossa kalastellaan ehdokkaita.
- Anonyymi
Ehdokas asettelu on vahvasti opportunistinen puolueilla . Mahdollisimman monta ehdokasta ,äänisaaliin toiveessa näyttää olevan näiden vaalien homman nimi. Vaikea löytää kunnon ehdokasta jolla olisi riittävät valmiudet tehtävistä suoriutumiseen ja potenttiaalia ratkaisuiden löytämiseen yhteisten asioiden hoidossa.
- Anonyymi
Tulee mieleen keskusta.
- Anonyymi
Paidan väristä päätellen vihreät. Joka kunnassa ja kaupungissahan ne kaikkia yrittää kalastella omiin puolueisiin valheilla.
- Anonyymi
Sukulaissuhteilla ja rahalla pääsee uralla pitkälle. Nähty on.
- Anonyymi
juu muistetaa ,Perussuomalaista ei kettää muuta.
- Anonyymi
Nauran aina iltalehden kommenttipalstaa selatessa sille henkilölle, joka laittaa persut kaikkeen syylliseksi vaikka uutisen aiheella ei ole mitään tekemistä asian kanssa.
Ja joka puolueessa kalastellaan henkilöitä ja haetaan vaan sitä omaa etua. - Anonyymi
Politiikka on hyvä veli-verkostoa. Vaikka olisi järkevä henkilö, niin ei se menesty uralla, jos on monia hieman omalaatuisempia henkilöitä.
- Anonyymi
No ei se näy ainakaan Helsingissä ,kunnallisvaaliehdokkaiden kohdalla ehdokasasettelussa. Kyllä tuolla on lähes kadulta vetästyjen oloisia henkilöitä . Ehdokkaita on joka puolueella runsaasti, mutta edellisvuosiin nähden taso on laskenut kuin lehmän häntä ja on entistä vaikeampi löytää kunnollinen ehdokas .Homma on lähes joka puolueen kohdalla sama . Ennestään tuntemattomia on paljon ja yleissilmäyksellä ehdokkaaksi raakkausta ei juuri ole tehty.
- Anonyymi
Ura kehittyy, kun saa toimivan parisuhteen sellaisen kanssa, jonka lähipiiri on jo politiikassa. Esim. vävypoika voi hyvinkin päästä urassa eteenpäin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ny se loppuu ( Kuhmo)
Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.922839Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan
Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt442353Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki
Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.391123- 36991
Äimän käki
Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,153849Paikallinen autokorjaamo
Kyllä alkaa vituttamaan, palvelua haluaisi niin jono ovelle ja yksi myyjä. Auto valmistunut kuntoon niin kukaan ei ilmoi9703Nainen, miten suhtautuisit
Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?587002 km on nykyään liian pitkä koulumatka
Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk48618Mitä tuot pöytään parisuhteessa?
Siinäpä se kysymys on otsikossa. Mitäpä siis tuot/toisit pöytään parisuhteessa? Oletko mies vai nainen? Koetko sen mitä149589- 36581