Ehdokaskalastelu

Anonyymi

10

216

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tiedän erään nimeltämainitsemattoman kunnan, jossa kalastellaan ehdokkaita.

      • Anonyymi

        Ehdokas asettelu on vahvasti opportunistinen puolueilla . Mahdollisimman monta ehdokasta ,äänisaaliin toiveessa näyttää olevan näiden vaalien homman nimi. Vaikea löytää kunnon ehdokasta jolla olisi riittävät valmiudet tehtävistä suoriutumiseen ja potenttiaalia ratkaisuiden löytämiseen yhteisten asioiden hoidossa.


    • Anonyymi

      Tulee mieleen keskusta.

    • Anonyymi

      Paidan väristä päätellen vihreät. Joka kunnassa ja kaupungissahan ne kaikkia yrittää kalastella omiin puolueisiin valheilla.

    • Anonyymi

      Sukulaissuhteilla ja rahalla pääsee uralla pitkälle. Nähty on.

    • Anonyymi

      juu muistetaa ,Perussuomalaista ei kettää muuta.

    • Anonyymi

      Nauran aina iltalehden kommenttipalstaa selatessa sille henkilölle, joka laittaa persut kaikkeen syylliseksi vaikka uutisen aiheella ei ole mitään tekemistä asian kanssa.
      Ja joka puolueessa kalastellaan henkilöitä ja haetaan vaan sitä omaa etua.

    • Anonyymi

      Politiikka on hyvä veli-verkostoa. Vaikka olisi järkevä henkilö, niin ei se menesty uralla, jos on monia hieman omalaatuisempia henkilöitä.

      • Anonyymi

        No ei se näy ainakaan Helsingissä ,kunnallisvaaliehdokkaiden kohdalla ehdokasasettelussa. Kyllä tuolla on lähes kadulta vetästyjen oloisia henkilöitä . Ehdokkaita on joka puolueella runsaasti, mutta edellisvuosiin nähden taso on laskenut kuin lehmän häntä ja on entistä vaikeampi löytää kunnollinen ehdokas .Homma on lähes joka puolueen kohdalla sama . Ennestään tuntemattomia on paljon ja yleissilmäyksellä ehdokkaaksi raakkausta ei juuri ole tehty.


    • Anonyymi

      Ura kehittyy, kun saa toimivan parisuhteen sellaisen kanssa, jonka lähipiiri on jo politiikassa. Esim. vävypoika voi hyvinkin päästä urassa eteenpäin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomessa on meneillään boomereiden kosto

      1990-luvun lamassa osumaa saaneet sukupolvet toivovat sen jälkeen syntyneille sukupolville kärsimystä porvareita äänestä
      Maailman menoa
      29
      2322
    2. Petteri Orpon kommentti persujen väkivaltaan?

      Hiirenhiljaa taas on, kun Tampereella persulahkon ääriosasto pahoinpiteli kantasuomalaisen tytön. Missä on pääministeri
      Maailman menoa
      29
      1642
    3. Onko sinulla jalostettu koira? Nämä tekijät altistavat koiran sairastumiselle

      Moni Suomessa suosittu koirarotu on sairas ulkonäkökeskeisen jalostuksen ja ääripiirteiden vuoksi. Erityisesti tietyt t
      Koirat
      24
      1423
    4. Mitä ikävöit eniten

      kaivatussasi? 🫶
      Ikävä
      89
      1422
    5. Anabaptismin kirous

      Uudestikastetut lahkolaiset joutuvat valheen kierteeseen. He joutuvat herjaamaan lapsena saamaanssa kastetta nimeen Isä
      Kaste
      417
      1082
    6. Miten voit vain

      Olla kuin mitään ei olisi?
      Ikävä
      121
      1054
    7. Pelolla pakottaminen

      Kristinusko on tuovinaan valoa ja toivoa, mutta ensin pitää olla pimeyttä ja toivottomutta jotta joku valoa ja toivoa ha
      Kaste
      624
      916
    8. Robotiikka korvaa tulevaisuudessa seurustelusuhteet

      Haluan herättää keskustelua aiheesta. Asiantuntijoiden mukaan robottien kehitys on 10-15 vuoden päässä siitä että voidaa
      Sinkut
      240
      891
    9. kamera hakokylässä

      kamera kuvaamassa yleistä tietä laittomasti ristauksessa hakokylä-raatevaara!
      Hyrynsalmi
      14
      767
    10. Suomuksen kuumin kaupan kassa?

      Missä kaupassa on, siellä minäkin alan käymään.
      Suomussalmi
      10
      740
    Aihe