Ehdokaskalastelu

Anonyymi

10

163

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tiedän erään nimeltämainitsemattoman kunnan, jossa kalastellaan ehdokkaita.

      • Anonyymi

        Ehdokas asettelu on vahvasti opportunistinen puolueilla . Mahdollisimman monta ehdokasta ,äänisaaliin toiveessa näyttää olevan näiden vaalien homman nimi. Vaikea löytää kunnon ehdokasta jolla olisi riittävät valmiudet tehtävistä suoriutumiseen ja potenttiaalia ratkaisuiden löytämiseen yhteisten asioiden hoidossa.


    • Anonyymi

      Tulee mieleen keskusta.

    • Anonyymi

      Paidan väristä päätellen vihreät. Joka kunnassa ja kaupungissahan ne kaikkia yrittää kalastella omiin puolueisiin valheilla.

    • Anonyymi

      Sukulaissuhteilla ja rahalla pääsee uralla pitkälle. Nähty on.

    • Anonyymi

      juu muistetaa ,Perussuomalaista ei kettää muuta.

    • Anonyymi

      Nauran aina iltalehden kommenttipalstaa selatessa sille henkilölle, joka laittaa persut kaikkeen syylliseksi vaikka uutisen aiheella ei ole mitään tekemistä asian kanssa.
      Ja joka puolueessa kalastellaan henkilöitä ja haetaan vaan sitä omaa etua.

    • Anonyymi

      Politiikka on hyvä veli-verkostoa. Vaikka olisi järkevä henkilö, niin ei se menesty uralla, jos on monia hieman omalaatuisempia henkilöitä.

      • Anonyymi

        No ei se näy ainakaan Helsingissä ,kunnallisvaaliehdokkaiden kohdalla ehdokasasettelussa. Kyllä tuolla on lähes kadulta vetästyjen oloisia henkilöitä . Ehdokkaita on joka puolueella runsaasti, mutta edellisvuosiin nähden taso on laskenut kuin lehmän häntä ja on entistä vaikeampi löytää kunnollinen ehdokas .Homma on lähes joka puolueen kohdalla sama . Ennestään tuntemattomia on paljon ja yleissilmäyksellä ehdokkaaksi raakkausta ei juuri ole tehty.


    • Anonyymi

      Ura kehittyy, kun saa toimivan parisuhteen sellaisen kanssa, jonka lähipiiri on jo politiikassa. Esim. vävypoika voi hyvinkin päästä urassa eteenpäin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      24
      3417
    2. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      13
      2828
    3. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      28
      2504
    4. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      42
      1927
    5. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      53
      1759
    6. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      15
      1740
    7. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      45
      1616
    8. KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!

      Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola
      Suomalaiset julkkikset
      10
      1468
    9. Oletko uhriutuja?

      vaikka itse olet rääkännyt toista ja aiheuttanut ties mitä toiselle.
      Tunteet
      54
      1444
    10. Missikohu edustaa nykyajan monimuotoisuutta

      Puolesta vai vastaan, saako esittää pilkkaavasti jonkun toisen ihmisen syntyperäisiä ominaisuuksia? Kadulla vastaan tule
      Sinkut
      264
      1164
    Aihe