Ehdokaskalastelu

Anonyymi

10

194

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tiedän erään nimeltämainitsemattoman kunnan, jossa kalastellaan ehdokkaita.

      • Anonyymi

        Ehdokas asettelu on vahvasti opportunistinen puolueilla . Mahdollisimman monta ehdokasta ,äänisaaliin toiveessa näyttää olevan näiden vaalien homman nimi. Vaikea löytää kunnon ehdokasta jolla olisi riittävät valmiudet tehtävistä suoriutumiseen ja potenttiaalia ratkaisuiden löytämiseen yhteisten asioiden hoidossa.


    • Anonyymi

      Tulee mieleen keskusta.

    • Anonyymi

      Paidan väristä päätellen vihreät. Joka kunnassa ja kaupungissahan ne kaikkia yrittää kalastella omiin puolueisiin valheilla.

    • Anonyymi

      Sukulaissuhteilla ja rahalla pääsee uralla pitkälle. Nähty on.

    • Anonyymi

      juu muistetaa ,Perussuomalaista ei kettää muuta.

    • Anonyymi

      Nauran aina iltalehden kommenttipalstaa selatessa sille henkilölle, joka laittaa persut kaikkeen syylliseksi vaikka uutisen aiheella ei ole mitään tekemistä asian kanssa.
      Ja joka puolueessa kalastellaan henkilöitä ja haetaan vaan sitä omaa etua.

    • Anonyymi

      Politiikka on hyvä veli-verkostoa. Vaikka olisi järkevä henkilö, niin ei se menesty uralla, jos on monia hieman omalaatuisempia henkilöitä.

      • Anonyymi

        No ei se näy ainakaan Helsingissä ,kunnallisvaaliehdokkaiden kohdalla ehdokasasettelussa. Kyllä tuolla on lähes kadulta vetästyjen oloisia henkilöitä . Ehdokkaita on joka puolueella runsaasti, mutta edellisvuosiin nähden taso on laskenut kuin lehmän häntä ja on entistä vaikeampi löytää kunnollinen ehdokas .Homma on lähes joka puolueen kohdalla sama . Ennestään tuntemattomia on paljon ja yleissilmäyksellä ehdokkaaksi raakkausta ei juuri ole tehty.


    • Anonyymi

      Ura kehittyy, kun saa toimivan parisuhteen sellaisen kanssa, jonka lähipiiri on jo politiikassa. Esim. vävypoika voi hyvinkin päästä urassa eteenpäin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      36
      5628
    2. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      256
      4896
    3. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      157
      4806
    4. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      120
      4603
    5. Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen

      Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil
      Maailman menoa
      19
      3777
    6. Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?

      Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema
      Asunnot ja asuminen
      19
      2384
    7. Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!

      Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud
      Suomalaiset julkkikset
      3
      2168
    8. Romanttinen ystävänpäivä?

      Millainen olisi hyvä ystävänpäivä hänen kanssaan?
      Ikävä
      66
      1707
    9. Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)

      Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill
      Ikävä
      25
      1672
    10. Kaisa Juuso eroaa

      Jää välittömästi sairaslomalle. Onko nyt Keskisarjan vuoro?
      Perussuomalaiset
      207
      1383
    Aihe