Sillä yrittää syöstä keskutan ajaman, ettei polttoaineet nouse, jotka jo todellisuudessa nousseet.
Marinia: "Polttoainevero on tehokas keino vähentää päästöjä, eikä se kohdistu erityisesti pienituloisiin...
Marinin mukaan pienituloinen kotitalous ei kuitenkaan keskimäärin maksa enempää polttoainekuluja suhteessa tuloihin kuin keskituloinen kotitalous.
Marin: tieliikenteen päästövähennystavoitteita tuskin saavutetaan, ellei ajamisen hinta myös bensiini- ja dieselkäyttöisille henkilöautoille nouse.
Tuskin nyt kelleen yllätys, ketkä punavihreässä kelkassa ovat, että tätä ajetaan. Siinäon keskusta nyt paineen alla lupauksineen, ja köyhän puolustajana.
Vasemsmitolla ei ole kuin 24,9 % kannatus, siihen vihreät päälle, ja ajavat maksuja lisää kohderyhmälleen -köyhille.
Tätä osattiin odottaa.
Pääministeri Marin aloitti punavihreän kanpanjan
7
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Eiköhän näillä ole eroa polttoaineen maksu kykyyn, Sanna vakuutetluista huolinmatta.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000000387538.html
-tuo vielä vilpillisesti nostatti eläkettään 20400 € vuodessa..
Eroavan miljardööriparin omaisuuden jako on käynnissä – WSJ: Bill Gates siirsi 850 miljoonalla osakkeita vaimolleen
Melinda ja Bill Gates jakavat miljardiomaisuuttaan.
Lehden mukaan pari on toukokuun alun eroilmoituksensa jälkeen siirtänyt yli kolmen miljardin dollarin arvosta omaisuutta julkisesti ilmoitetuissa siirroissa. - Anonyymi
Paljonko Haloselle maksaa bensalitra- - verraten tonnin kuussa saavalle ?
- Anonyymi
Punavihreät aloitti bensan noston tekemisen salonki kelpoiseksi.
- Anonyymi
Se on kohta 2 € litr, -bensa. Jota punavihreät kampanjoi että köyhemmät ei maksa sen enempää kuin rikaammatkaan suhteessa. Kovasti jo radio siitä paasannut, kuin nyt hallitus katsoo köyhien etua.
- Anonyymi
selkärangatonta ruikutusta koska sipilän hallitus nosti polttoaineveroja ja persut kannattivat. Pitäisi olla valittamisessa jonkinlainen logiikka, eikä lähteä haukkumaan itseään.
- Anonyymi
Ei nostanut.
- Anonyymi
Ei häävi kannatus punikeilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.973998Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j973357Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1312668Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2492199Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä
Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m971981Varusmiehen kuolema
Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä1001893Mikä ihme teitä savolaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.211829- 1151673
Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?11331- 571255
