mutta kukaan ei rakasta minua ja se vasta sattuukin paljon. Olo on kuin ihmisroskalla jota kaikki hyväksikäyttävät, jotta tuntisivat itsensä onnellisiksi kun on joku pitämässä kädestä vaikeina hetkinä. Silti kukaan ei anna suukkoakaan.
Olen kaikkien paras ystävä
2
210
Vastaukset
- Anonyymi
"Jos et pidä jalanjäljistä kasvoillasi, miksi makaat lattialla?"
Miksi asetut uhrin rooliin? Mitä siitä saat? Mietipä sitä.
Miksi et arvosta itseäsi vaan asetut kaikkien hyväksikäytettäväksi ja tallottavaksi?
Opettele sanomaan EI!
Opettele ja uskaltaudu tulla näkyväksi!
Ilmeisesti ajattelet että jos uskallat näkyä ja polkea jalkaa ja sanoa ei käy, menentät kaikki ympäriltäsi. Niin voi käydäkin. Jos lakkaat olemasta heille hyödyksi he varmaan häipyvätkin. Siinä tapauksessa näet kuka oli oikea ystävä ja kuka vain hyväksikäyttäjä.
Mutta mitä menetät ja mitä saat?
Menetät falskit "ystävät", mutta saat pienen palan itsekunnioitustasi takaisin.
Ehkä huomaat, että sinulla on voimaa ja ihan sama ihmisarvo kuin noilla valeystävilläsikin. Voit alkaa opetella rakastamaan ja arvostamaan itseäsi, ja vähitellen ympäröidä itsesi aidoilla ihmissuhteilla.
Kuka elää elämääsi jos et sinä itse! Ota siis ohjat käsiisi ja ala hankkia itsellesi sellaista elämää jota on hyvä elää. Huonommaksi ei ainakan voi mennä, ylöspäoin ja eteenpäin voi! - Anonyymi
Täytyy olla itse henkisesti terve ja aikuinen mieleltään, että pystyy tulemaan toimeen toisten kanssa.
Lapsen tasolle jääneet kehittymättömät ihmiset tuntevat juuri noin, kun eivät osaa elää osana yhteisöjä. Yritä kasvaa ja kehittyä ihmisenä, niin alat ymmärtää maailmaa ympärilläsi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24745349Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3111240Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy20710873Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369711Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858528Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236511Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03210Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys302229- 371629
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261510