Osanotto presidentin lemmikkisurun johdosta.

Lennu, The Dog, valloittavine hymyineen on poissa.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000007995062.html

Osanottoni Tasavallan Presidentille perheineen.
1777
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

JUMALAN SIUNAUSTA

Äänestä

Kyllä kai hän saa valtiolliset hautajaiset. Facebookissa 10500 osanottoviestiä. Ei Hyvää päivää, kyseessä on koira.

Äänestä
  • No, Lennuhan oli kansainvälisesti katsoen kaikkien koirien joukossa Hyvin Tunnettu Koira. Viestejä on varmasti eri puolilta maailmaa saapunut. Presidenttikin sitä joskus sanoi, että Lennu on häntä suurempi julkkis.

    Äänestä

Koira ei ole ihminen, joten se ei voi olla perheen jäsen.

Äänestä
  • Kyllä lemmikki on perheenjäsen. Minultakin kun lemmikki kuoli, niin sydämestä sieppasi ja itkin ja ikävöin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kyllä lemmikki on perheenjäsen. Minultakin kun lemmikki kuoli, niin sydämestä sieppasi ja itkin ja ikävöin.

    Koira tai kissa on nimenomaan lemmikki eikä perheenjäsen.

    Eihän perheenjäseniä ulkoiluteta kaulapannassa ja syötetä kylmää ruokaa kupista lattialla.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Koira tai kissa on nimenomaan lemmikki eikä perheenjäsen.

    Eihän perheenjäseniä ulkoiluteta kaulapannassa ja syötetä kylmää ruokaa kupista lattialla.

    Et sinä kanssa paljoa ole maailmaa nähnyt.

    Äänestä

Voi hyvät hyssykät!
Asettakaa hyvät ihmiset asiat johonkin järjestykseen.
Läheisen kuoleman johdosta ymmärtää osanoton ja surun valittelun.
Kysymyksessä vanha koira.
Ei ole näillä surun valittejoilla tapahtunut elämässä tuskin mitään järkyttävää.

Äänestä
  • Lennu oli ylijalostettu sukurutsainen koira eikä se todellakaan hymyillyt.

    Siitä huolimatta lemmikin poismeno kirpaisee.

    Äänestä

  • Kysymyksessä oli aivokasvain.

    Äänestä

  • >> Ei ole näillä surun valittejoilla tapahtunut elämässä tuskin mitään järkyttävää. <<

    Oma puoliso kuollut, lapsi sairas, lemmikkejä menettänyt - siksi tunnen myötuntoa muitakin ihmisiä kohtaan.

    Äänestä

  • he-ma kirjoitti:

    Lennu oli ylijalostettu sukurutsainen koira eikä se todellakaan hymyillyt.

    Siitä huolimatta lemmikin poismeno kirpaisee.

    he-ma on tullut pressanvierailulle hell-palstalta

    Äänestä

Eikös se Lennu poika syntynyt juuri äsken ?

Äänestä
  • >> Lennu poika <<

    Voi hyvä ihminen... ei poika, vaan koira!

    Äänestä

Voi Lennu-pieni, kuinka on ikävä sinua, hassu hauva.

Äänestä

Lennu oli uljas koiruli, nuuski lahjaksi saadut ruoatkin läpi, ettei tarvinnut presidenttiparin pelätä, että tapahtuisi navalnit.

Äänestä

Se+on+sitten+uuden+lemmikin+etsiminen+edessä,+toisaalta+joku+"pitkäikäisempi"++olisi+parempi+ehkä+täytetty...+orava,+se+kulkisi+mukana+valtio+vierailuilla.Putinin+kanssa+jutellessa+sen+kun+löisi+pöytään+niin+katu-uskottavuus+paranisi+nykyiseen+verrattuna+100%.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Lennu, The Dog, valloittavine hymyineen on poissa.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000007995062.html

Osanottoni Tasavallan Presidentille perheineen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu