citroen ZX

Merkki: Citroen
Malli: ZX
Tyyppi: 1.4i Image Break
Vuosimalli: 1997
Mitä mieltä Olette autosta?
Onko tyyppivikoja??
2924
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ajelin tommoisella (zx 1.4 monaco break vm -97) n. 80 000 km (35 000-115 000 km). kokemuksia: laiska tuolla moottorilla, tilava, kohtuu hyvä ajaa. kone alkoi loppupäässä (>100 000 km) syömään öljyä, kuulemma venttiilinvarren kumit olisi pitänyt uusia. sumarit matalalla etuhelmassa, eli menee helposti rikki. kytkimen uusin heti alussa (edellinen omistaja vanha pappa, joka oli pitänyt jalkaa koko ajan kytkimellä), pakoputki katkesi 100 tkm kohdalla (jos katkeaa takaa, niin putoaa tiehen kiinni). zx:n abs on aika antiikkinen, pelaa nykivästi (ominaisuus).

kaiken kaikkiaan huoleton peli oli zx, ei isoja vikoja, ei ruostunut, ei jättänyt tielle, ei mennyt laakereita, abs antureita tms. mitä näistä uudemmista tuntuu menevän.

Äänestä

On minun kulkuvälineeni, normaaleja huoltoja lukuunottamatta on vaihdettu:vetonivelet, alapallonivelet,toinen etuvalo(oli osunut kivi) ja koiranluu toiselle puolen että onpäs tiiä 97 mallinen ja ajettu 170000 km onko siinnä niin ylettömästi ollut menoja. Edelliseen audi80.iin vaihdoin vesipumpun jo 30000 km kohdalla.
Sytytystulpat odottavat vaihtoa, saa nähdä koska inspis iskee! Kyllä tällä koneella kulkee ihan mukavasti, siitä pienemmästä en osaa sanoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pesci kirjoitti:

Merkki: Citroen
Malli: ZX
Tyyppi: 1.4i Image Break
Vuosimalli: 1997
Mitä mieltä Olette autosta?
Onko tyyppivikoja??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu